روز ارتباطات و اهمیت زیر ساخت فناوری اطلاعات

زیرساخت فناوری اطلاعات

زیرساخت فناوری اطلاعات


 بدون تردید زیر ساخت فناوری اطلاعات و ارتباطات به عنوان رکن اساسی نظام ارتباطی و اطلاع رسانی نقش تعیین کننده‌ای در افزایش سرعت ، دقت و امنیت اطلاعات برای آگاهی بخشی به سطوح مختلف جامعه را برعهده دارد و اکنون که اهمیت جایگاه روابط‌ عمومی در عصر ارتباطات و دورانی که اطلاع ‌رسانی در همه عرصه‌ها پیشتاز،بدیهی و غیر قابل اجتناب گردیده است، نمی توان نقش زیر ساخت و بستر آن را در پیشبرد این اهداف‌ نادیده گرفت.

روز ارتباطات و روابط عمومی، فرصتی است تا نقش و جایگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات را مرور کرده و با هم برای باز نگری عرصه های مختلف ارتباطات، این حرفه ارزشمند بکوشیم. اهمیت جایگاه زیر ساخت فیزیکی ارتباطات ، در دورانی که اطلاع‌ رسانی در تمامی عرصه ‌ها پیشتاز است، دوچندان شده است، به گونه ای که موفقیت سازمان ‌ها، ادارات و شرکت ‌ها و دوامشان در عرصه‌ ها و فعالیت های تخصصی به نگهداری ونحوه امنیت جایجایی اطلاعات آن ها وابسته است.

زیر ساخت فناوری اطلاعات، اصلی ترین حلقه ارتباطی بین سازمان ها و مخاطبان است. به همین دلیل توجه ویژه به این امر، بعنوان اصلی ترین پایگاهی که می تواند به صورت نظام مند، برنامه ریزی شده و سنجیده در جهت تعامل سازمان ها عمل کند، بسیار مهم است. چیزی که اهمیت دارد این است که این عملیات پیچیده با چه ساز و کاری و تحت چه استانداردهایی و با چه تجهیزاتی صورت می پذیرد. بنابراین باید به زیر ساخت مراکز اطلاعاتی ویا مراکز داده و کارکردهای آن، دقیق ترو منطقی تر نگریست .

مدیران سازمان ها، همواره از مدیران فناوری اطلاعات می خواهند تا انجام عملیات را برای آن ها ساده و سریع کنند. آن ها با محاسبات دقیق خود باید بتوانند علاوه بر سرعت انتقال اطلاعات ،امنیت جایجایی اطلاعات را نیز تضمین کنند و فناوری های نوین را در این امر بکار گیرند. شناخت استانداردهای بین المللی و استفاده از تجهیزات به روز و کار آمد که تلفیق تکنولوژی و دانش مدیران فناوری اطلاعات است می تواند این بستر امن را برای دیتا سنترها ایجاد نماید.

شرکت لاوان ارتباط بعنوان نماینده رسمی شرکت R&M سوئیس همواره کوشیده است تا در کنار تجربه ارزشمند بیست ساله خود در امر طراحی واجرای شبکه های رایانه ای و زیر ساخت مراکز داده همواره از به روز ترین استانداردها وبالاترین کیفیت جهانی در تجهیزات فبرای پروژه ها و زیر ساخت های حیاتی فناوری اطلاعات و ارتباطات استفاده نماید.

روز ارتباطات و روابط عمومی بهانه ‌ای است تا بار دیگر به این مهم بپردازیم که نمادهای توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی یک جامعه در گرو کارهایی همچون توزیع عادلانه اطلاعات وروشن‌ گری افکارعمومی است و این مهم امروزه بدون سرعت و امنیت در پردازش اطلاعات بسیار دشوار عملیاتی می شود.

فرارسیدن این روز را صمیمانه به تمامی دست اندرکارانِ حوزه‌ ارتباطات و فناوری اطلاعات و سخت کوشان روابط عمومی تبریک می‌گوییم و برای آنان در این مسیر دشوار، حساس و مسئولیت آفرین، آرزوی توفیق روزافزون داریم.

امتیاز شما به این مطلب