شبکه‌های با سرعت بالا برای ساختمان هتل‌ها

کلید اصلی برای اتصالات با سرعت بالا در هر اتاق هتل شامل یک زیرساخت فیبر نوری مدرن به نام Passive Optical LAN یا POLAN است که نصب کابل کشی فیبر نوری مسیرهای طولانی در سقف‌های گسترده هتل‌ها، اتاق‌های کنفرانس، سوییت‌ها و تسهیلات فضای باز را در برمی‌گیرد. شرکت R&M توضیح می‌دهد: «با POLAN شما می‌توانید در هرجایی پهنای باند بالا با درجه نصب نسبتاً پایینی را ارائه دهید.» همچنین متخصصین کابل کشی سوئیس تجارت هتلداری را در سراسر جهان با راه حل‌های اختصاصی POLAN پشتیبانی می‌کنند که با توجه به نیاز روزافزون برای دسترسی بالا، انتقال داده با پهنای باند مناسب را فراهم می‌کند. کاتالوگ راهکار جدید جزئیات مربوط به محدوده POLAN و کابل کشی ساختمان مبتنی بر فیبر نوری را ارائه می‌کند.
Lars Züllig مدیر تولید شرکت آر اند ام (R&M) می‌گوید: «انتظارات و نیازهایی در راستای راحتی مهمانان، ارائه پهنای باند بالاتر در کل مجتمع، از لابی تا اتاق مهمانان و از آنجا تا کنار استخرها را به امری ضروری تبدیل کرده است.» نظرسنجی‌های بازار حاکی از این است که 89 درصد از مشتریان هنگام تصمیم گیری برای رزرو یک هتل، خدمات WLAN آن را در نظر می‌گیرند. شرکت آر اند ام (R&M) اخیراً هتل‌ها و مجتمع‌های توریستی بسیاری را تجهیز کرده است. برخی از آن‌ها عبارتند از Saraya Aqaba، یک مرکز تفریحی و توریستی در دریای سرخ، هتلMillennium درAmman، هتل Al Mouj Kempinski در Muscat در Marina Port Vell یک بندرگاه قایق‌های بادبانی در بارسلونا.
با توجه به ساختار خاص POLAN، اتاق‌های توزیع‌کننده غیرمتمرکز اغلب ظرفیتی بیشتر از حد نیاز دارند. این باعث می‌شود که فضای بیشتری برای اهداف دیگر در هتل‌ها باقی بماند. معمولاً جعبه‌های توزیع کوچک در کف‌ها، سقف‌ها یا کابینت‌ها و در نقاط انتهایی لینک‌های کابل‌کشی کاملاً کافی است. همچنین شرکت آر اند ام (R&M) استفاده از اصل کابل‌کشی منطقه‌ای را برای اتاق‌های مهمان توصیه می‌کند. برای این منظور توزیع‌کننده‌های کوچک خارج اتاق‌ها نصب می‌شوند و در چند متر انتهایی کابل کشی برای اتصال به دستگاه‌ها از زوج کابل‌های به هم تنیده Cat.6 استفاده می‌شود.
مسافت در ساختمان هتل‌ها و استراحتگاه‌ها اهمیت زیادی ندارد. با POLAN، سرعت بالا می‌تواند در طول چندین کیلومتر و تقریباً بدون تلفات فراهم شود. به لطف فیبرهای تک حالته مورد استفاده در POLAN، تقریباً هیچ محدودیتی در انتقال پتانسیل وجود ندارد. هنگامی‌که سرعت دستگاه‌های اکتیو و انتقال ارتقا می‌یابد، شبکه فیبر نوری همچنان مورد استفاده قرار گیرد.
Lars Züllig می‌گوید: «با توجه به الزامات و برنامه‌های بلند مدت یک هتل، یک زیرساخت POLAN کسری از هزینه کابل‌ کشی مسی را داشته باشد که قابل مقایسه است.» اما سطح سرمایه گذاری مورد نیاز تحت تأثیر انتظارات مربوط به راحتی، سطح توسعه اتاق اصلی و مفهوم نصب قرار می‌گیرد. بنابراین شرکت آر اند ام (R&M) توصیه می‌کند که شرکای برنامه‌ریزی کارشناس و یکپارچه سازهای سیستم‌ از بین افرادی انتخاب شود که با همه فاکتورهای نصب POLAN آشنا باشد. اصل ماژولار بودن راهکارهای آر اند ام (R&M) این امکان را فراهم می‌کند که گسترش، یکپارچه سازی و انطباق کابل کشی حتی چندین سال بعد از نصب، به راحتی انجام شود.

POLAN hotel

درباره آر اند ام (R&M)
شرکت آر اند ام (R&M) یک تولید کننده جهانی پیشرو در زمینه محصولات و سیستم‌های آینده‌نگر برای ارتباطات و شبکه‌های داده است. همکاری نزدیک شرکت با شرکای تایید شده به ارائه راهکارهایی پیشگام برای برقراری ارتباط در بخش‌های مختلف مانند شبکه‌های محلی (LAN)، شبکه‌های عمومی و مخابراتی و همچنین دیتا سنترها (مراکز داده) منجر می‌شود. این شرکت خانوادگی سوئیسی به دنبال نوآوری، کیفیت و نزدیکی به مشتریان است.
شرکت لاوان ارتباط به‌عنوان تنها نماینده رسمی شرکت R&M در ایران مفتخر است که در طراحی، اجرا و پشتیبانی مراکز داده با استفاده از محصولات اصیل R&M توانسته پروژه‌های متعددی را تاکنون به سرانجام برساند. این پروژه‌ها از 17 سال پیش تاکنون همچنان در حال بهره‌برداری هستند چراکه ما به کیفیت محصول خود اهمیت می‌دهیم.

 

مطلب مرتبط:

با POLAN در هتل زندگی کنید!

امتیاز شما به این مطلب