خانه هوشمند | 11 دستگاه هوشمند خانگی که شما از وجود آن بی خبرید!

برای رفع هر نیاز جزئی احتمالا یک دستگاه هوشمند وجود دارد. از یک مهیتابه هوشمند که غذای شما را وزن می‌کند گرفته تا یک برس موی هوشمند و …. در ادامه 11 دستگاه به شما معرفی می‌کنیم تا ببینید تکنولوژی خانه هوشمند به اندازه‌ای عمیق است که همه اتاق‌های یک خانه‌ نفوذ کرده است.

1- تخت خواب هوشمند
ردیابهای خواب یک از کاربردهای رایج برای فناوری هوشمند هستند، بنابراین تخت خواب‌های هوشمند برای افرادی که به دنبال ردیابی عادت‌های خواب خود هستند، مناسب هستند. دستگاه‌هایی وجود دارند که به وسیله آن‌ها می‌توان اندازه گرفت که شما در خواب چقدر تکان می‌خورید. ولی یک تخت‌ خواب می‌تواند داده‌های بیشتری را برای کار با آن‌ها داشته باشد. تخت خواب هوشمند Sleep Number 360 به شما این امکان را می‌دهد که خواب خود را کنترل کنید و به طور خودکار تنظیمات مربوط به سفتی تخت خواب و درجه حرارت پای خود را تنظیم کنید و در هر دو طرف تخت پیشتیبانی می‌شود. این تخت خواب هر شب یک گزارش به گوشی هوشمند شما می‌فرستد که گزارش می‌دهد شما شب قبل چگونه خوابیده‌اید. اگر شما فکر می‌کنید که بیماری بیخوابی شما می‌تواند با این داده‌ها درمان شود، تخت خواب هوشمند می‌تواند یک راه‌حل برای شما باشد.

1

2- توالت هوشمند
ممکن است برای شما این سوال پیش بیاید که یک توالت هوشمند چیست. Kohler Numi نمونه‌ای از این توالت‌هاست که دارای ویژگی‌های فراوانی مانند صندلی و پوشش متحرک، فلیتر با قابلیت گندزدایی و کاهش بوی نامطبوع، صندلی‌های با قابلیت گرم شدن و اسپیکرهای بلوتوث توکار است. صندلی توالت‌های محختلف با قیمت‌های مختلفی وجود دارد که شما می‌توانید متناسب با هزینه مورد نظر خود آن‌ها را تهیه کنید.

2

3- در پارکینگ هوشمند
شما ممکن است نگران شوید که آیا در پارگینگ خود را بسته اید یا نه. برای اینکه در هر محلی که هستید بتوانید از این موضوع اطمینان حاصل کنید، می‌توانید از در پارکینگ هوشمند شرکت Vivint استفاده کنید که می‌تواند با بقیه مجموعه خانه هوشمند شما از طریق Z-Wave متصل شود و به شما این امکان را می‌دهد که درب خود را از هر جایی از طریق گوشی هوشمند خود باز کنید و آن را ببندید. شما حتی می‌توانید هنگامی که درب باز یا بسته می‌شود اخطار دریافت کنید.

3

4- سینی تخم مرغ هوشمند
Quirky Egg Minder یک دستگاه مفید و در واقع یک سینی تخم مرغ هوشمند است که با تلفن همراه شما سینک می‌شود (به آن متصل می‌شود) و به شما این امکان را می‌دهد که بدانید چند تخم مرغ دارید و آیا آن‌ها هنوز سالم هستند یا نه.

4

 

5- مسواک هوشمند
اگر شما نمی‌خواهید دندان‌پزشکتان به شما بگوید که روش صحیح مسواک زدن چیست، یک مسواک هوشمند همان چیزی است که شما به آن نیاز دارید. مسواک هوشمند Kolibree Ara از یک حسگر حرکت، شتاب سنج و ژیروسکوپ استفاده می‌کند تا ردیابی کند که شما چگونه دندان‌های خود را مسواک می‌زنید و یک اپلیکیشن به آن اختصاص داده شده است که درباره نحوه انجام آن بازخوردی به شما می‌دهد.

5

6- برس هوشمند
یکی از انواع برس‌های هوشمند Kerastase Hair Coach است که این دستگاه از یک میکروفون و سنسور برای تعیین سلامتی موهای شما استفاده می کند. همچنین الگوهای شانه کردن شما را دنبال می‌کند و یک گزارش کامل همراه با توصیه‌های مربوط به یک برنامه در گوشی های هوشمند خود ارسال می کند. اگر شما به دنبال این هستید که موهای خود را سلامت نگه‌ دارید، یک برس موی هوشمند می‌تواند به شما کمک کند.

6

7- تستر هوشمند
هیچ چیز بدتر از نان سوخته نیست، و با یک تستر هوشمند، شما دیگر لازم نیست فسمت‌های سیاه شده و سوخته نان را جدا کنید. محصولاتی مانند تستر هوشمند Breville نمونه‌ای از این توسترهاست. تسترهای Breville با یک دکمه کار می‌کنند که می‌تواند نان را مانند یک آسانسور بالا و پاین می‌برد و قابلیت “Lift and Look” که به سرعت نان تست شده خود را چک کنید.

7

8- ظرف غذای هوشمند حیوانات خانگی
اگر شما گاهی فراموش می‌کنید که به حیوان خانگی خود غذا بدهید و یا چای مناسبی برای این کار در خانه ندارید، ظرف غذای هوشمند حیوانات خانگی می‌تواند یک گزینه مناسب باشد. ظرف غذای هوشمند حیوانات خانگی Petnet از طرق اتصال به تلفن همراه هوشمندتان، به شما اجازه می دهد تا به حیوانات خانگی را از راه دور غذا بدهید، میزان مصرف آنها و قطعات را ردیابی و قطعات آنها را اندازه گیری کنید. این ظرف به کاربر اجازه می‌هند که ک برنامه زمان‌بندی تنظیم کند بنابراین حتی هنگامی که اتصال WiFi قطع شود حیوان خانگی شما گرینه نمی‌ماند. همچنین در صورت قطع برق به مدت هفت ساعت نیز کار خواهد کرد.

8

9- چنگال هوشمند
در حالی که چنگال هوشمند ممکن است به نظر بعضی از افراد شوخی باشد، برای کسانی که می‌خواهند عادت‌های بد غذایی خود را درست کنند، می‌تواند بسیار مفید باشد. چنگال HAPI نظارت می‌کند که شما سرع غذا می‌ورید یا نه و هنگامی که سرعت غذا خوردن شما بالا باشد، چراغ خطر آن روشن می‌شود. این چنگال نحوه غذا خوردن شما را ثبت می‌کند و یک گزارش به اپلیکیشن آن می‌فرستد. غذا خوردن آهسته‌تر شما را سالم‌تر نگه می‌دارد و یک چنگال هوشمند به شما کمک می‌کند این کار را انجام دهید.

9

10- ماهیتابه هوشمند
SmartyPans یک ماهیتابه هوشمند دارای سنسورهای وزن و دما توکار است که به شما کمک می‎‌کند هر جنبه‌ای از آشپزی خود را پیگیری کنید. این ماهیتابه با یک اپلیکیشن سینک شده و که شما در طول یک ستور آشپزی همراهی می‌کند، هنگامی که ماهیتابه خیلی داغ یا سرد می‌شود به شما هشدار می‌دهد.

10

11- سنسور سیل هوشمند
سنسور هوشمند سیل هنگامی‌که خانه شما در معرض سیل قرار می‌گیرد، به شما هشدار می‌دهد. بنابراین اگر میخواهید در هر زمانی و نه فقط زمانی که در منزل هستید از سیل مطلع شوید، حسگر سیلاب هوشمند این امکان را برای شما فراهم می‌کند. سنسور آب D-Link به شبکه WiFi شما متصل می‌شود و و می‌تواند هر زمان که سیل را تشخیص داد، پیام خود را به گوشی هوشمند شما ارسال کند. سنسور D-Link به یک هاب خانه هوشمند نیاز ندارد و می تواند با استفاده از IFTTT هک شود.

11

 

برای مطالعه مطالب جذاب خانه هوشمند در مجله زندگی هوشمند لاوان ارتباط اینجا کلیک کنید.