اجرا و پیاده سازی شبکه برای بزرگترین فرودگاه جهان توسط آر اند ام

 

فرودگاه جدید استانبول در منطقه ای به وسعت 76.5 میلیون متر مربع در شمال استانبول ساخته خواهد شد که در چهار مرحله تکمیل می‌شود. فاز اول در سال 2018 با افتتاح دو باند فرودگاه و یک ترمینال با ظرفیت 90 میلیون مسافر نهایی خواهد شد. پس از تکمیل فاز اول، این فرودگاه می‌تواند به بیش از 350 مقصد مختلف با ظرفیت سالانه 200 میلیون نفر مسافر پرواز داشته باشد. پس از تکمیل هر چهار فاز، فرودگاه استانبول 6 باند فعال، 250 هواپیما و پارکینگی با ظرفیت 18000خودرو خواهد داشت.

با افزایش وابستگی و بهره وری به سیستم‌های فناوری اطلاعات در حمل و نقل هوایی مدرن، یک شبکه کابلی با عملکرد بالا، یک بستر حیاتی برای کل ارتباطات داخلی و خارجی در فرودگاه و سایر برنامه‌های عملیاتی و خدماتی الزامی می‌باشد.

مدیرعامل شرکت R&M اعلام کرد که پروژه فرودگاه جدید استانبول جدیدترین و بزرگترین پروژه‌ها در سطح جهانی است.

پس از تکمیل فاز اول، شرکت R&M، 4500 کیلومتر مس و بیش از 1600 کیلومتر فیبر نوری را تامین می‌کند. تولیدکنندگان با استفاده از تخصص گسترده خود در پروژه‌های بزرگ‌مقیاس بخش حمل و نقل هوایی، قصد دارد تا نصب و راه‌اندازی زیرساخت‌های کابل‌کشی را در سه ماهه اول سال 2018 به اتمام برساند این شبکه کابل‌کشی با کارایی بالا سیستم‌های مختلف فرودگاه شامل زیرساخت‌های ICT برای امنیت، پلیس و مشتریان را به هم متصل خواهد کرد. برای هر یک از این سیستم‌ها نیاز است تا کابل‌کشی مشخص و متمایز مثلا از طریق کابل کدگذاری رنگی وجد داشته باشد. تعداد پورت‌های RJ45 نصب شده در فاز اول پروژه بیش از 90000 خواهد بود.

IGA، شرکت فروشگاه جدید، زیرساخت مرکز داده خود را با آخرین و جدیدترین محصولات R&M شامل Netscale و راهکار مدیریت کابل فیبر نوری با با بالترین تراکم ممکن طراحی کرده است.
اگر می‌خواهید با این محصول بیشتر آشنا شوید روی لینک زیر کلیک کنید.

مشاهده محصولات راهکار Netscale آر اند ام

R&M همچنین به دلیل بزرگ مقیاس بودن پروژه، از راه حل مدیریت زیرساخت خودکار R&MinteliPhy، که کل زیرساخت‌های کابل‌کشی را متمرکز و خودکار خواهد کرد، عرضه می‌کند. این سیستم مدیریت را ساده کرده و به تیم IT شرکت IGA اجازه پیاده‌سازی سریع و راحت هر مقیاسی از شبکه را خواهد داد.

راهکار R&MinteliPhy کمپانی آر اند ام

شرکت R&M یک شرکت پیشرو در صنعت کابل‌کشی ساخت‌یافته می‌باشد و تقریبا 5 درصد درآمد سالانه خود را در بخش تحقیق و توسعه سرمایه‌گذاری می‌کند. این با توانایی بالای R&M در سفارشی سازی طیف وسیع محصولات خود همراه شده و همین امر یه عامل تعیین کننده در موفقیت این پروژه به حساب می‎آید.

آقای ریوا معتقد است که فرودگاه جدید استانبول به این شرکت فرصتی فوق العاده برای ارائه راه حل های نوآورانه خود داده است. در مجموع 45 محصول مختلف از R&M برای این پروژه انتخاب شده است. R&M یک تیم متخصص را برای این پروژه در طول پیاده‌سازی راهکارهای مورد نظر خود اختصاص داده است. آقای ریوا می‌گوید : «ما بیش از 50 سال در بازار ICT فعالیت داشته‌ایم. پروژه‌های بزرگی همچون فرودگاه جدید استانبول به ما این فرصت را می‎دهد که با تولید محصولات سفارشی که نیازهای خاص مشتری را برآورده می‌کند، ارزش افزوده ایجاد کنیم. ما متعهد به ارائه بالاترین کیفیت خدمات سویسی هستیم. زیرساخت کابل‌کشی معمولا یک چرخه 20 ساله دارد. بنابراین قابلیت اطمینان شبکه بسیار وابسته به محصولات آزمایش شده با کیفیت است. برای پروژه‌ای همچون فرودگاه استانبول بیشترین قابلیت اطمینان ضروری است. چرا که هرگونه ازکارافتادگی می‌تواند به طور قابل توجهی بر وضعیت هواپیما و مسافران تاثیر بگذارد.» R&M برای اثبات این قابلیت خود به وارانتی 25 ساله سیستم R&Mfreenet خود در زمینه زیرساخت‌های کابل‌کشی مورد استفاده در این فرودگاه اشاره می‌کند.

site lavan