مراحل تست فلوک لینک دائمی کابل مسی

 

همانطور که در مطلب قبل گفته شد، برای شروع تست فلوک از یک لینک شبکه حتما باید عمل REFRENCING انجام گیرد. برای اطلاع دقیق در مورد این نحوه انجام RFRENCING می‌توانید مطلب قبل را مطالعه کنید. با انجام refrencing  و تنظیمات اولیه پروژه کار شما از اینجا به بعد کااملا واضح می‌باشد.

تست لینک دائمی کابل مسی

ابتدا وارد بخش تنظمیات (SETUP) شده و به قسمت TWISTED PAIR رفته و دکمه ENTER را می‌زنید. اکنون شما دو tab را مشاهده می‌کنید. به قسمت TEST LIMITS در tab اول بروید و دکمه ENTER را بزنید تا لیست آخرین تست‌های استاندارد استفاده شده را مشاهده کنید. اگر تست مورد نظر شما وجود نداشت دکمه ENTER را بر روی بخش MORE TEST LIMITS… بزنید تا لیست کاملی از آخرین تست‌های استاندارد ملی، بین المللی و منطقه‌ای را مشاهده و استاندارد مورد نظر خود را انتخاب کنید. سپس نوع کابل خود را مشخص کنید. برای این منظور شما می‌توانید با وارد شدن به قسمت سازنده و زدن دکمه ENTER، کلیه کابل‌های استاندارد تولید کنندگان را مشاهده کنی. همچنین می‌توانید با حرکت به سمت پایین کابل Cat 6A شرکت R&M را انتخاب کنید و دکمه ENTER را بزنید. اگر کابل شما از نوع شیلددار است شما باید نوع تست خود را به SHIELD TEST تغییر دهید که بصورت خودکار این تست فعال است و شما می‌توانید با ENABLE یا DISABLE کردن آن را فعال یا غیرفعال کنید. دقت کنید که این مورد به نوع کابل شما بستگی دارد. تصویر زیر شرح این مرحله را به خوبی نشان می‌دهد.

fluke 1800 5

شما نیازی به تغییر NVP یا (Nominal Velocity of Propagation) ندارید و آن بطور اتوماتیک با انتخاب نوع کابل تعیین می‌گردد. آخرین گزینه در tab اول OUTLET CONFIGURATION است که پیکربندی پریز شبکه در لینک دائمی را بر حسب استاندارد مشخص می‌کند و بطور خودکار روی استاندارد T568B تنظیم شده است.

اکنون به tab دوم بروید و HDTDX/HDTDR را بر روی حالت ALL AUTOTESTS تنظیم کرده و کلید ENTER را بزنید و همچنین AC WIRE MAP را به حالت DISABLE تنظیم کنید. تصویر زیر شرح موارد انجام گرفته در این مرحله است.

fluke 1800 6

اکنون با زدن کلید dial به قسمت AUTOTEST باز می‌گردیم و دستگاه آماده تست لینک دائمی کابل مسی است. پس از اتمام تست صفحه‌ای مانند شکل زیر را مشاهده خواهید کرد.

fluke 1800 9

با توجه به تنظیمات اطلاعات نمودارها بطور EXTENDED و همچنین انتخاب گزینه ALL AUTOTEST برای HDTDX/HDTDR، اکنون می‌توانیم با جزییات آن‌ها را تحلیل کنیم. تصویر زیر نشان دهنده نمونه‌ای از نتیجه تست می‌باشد.

fluke 1800 7

شرکت لاوان ارتباط نمایندگی رسمی آر اند ام سوییس، آمادگی کامل برای تست شبکه‌های کامپیوتری و طراحی شبکه‌های پیشرفته با تجهیزات سوییسی را دارد. برای آشنایی بیشتر با شرکت R&M سوییس و تجهیزات و راهکارهای آن می‌توانید کانال تلگرام فارسی R&M را که توسط تنها نماینده رسمی آن در ایران، شرکت لاوان ارتباط راه اندازی شده دنبال کنید:

https://t.me/RandM_Lavan_Ertebat

fluke 1800 8