آینه کامپیوتری هوشمند برای کنترل خانه

یک شرکت تولید کننده تجهیزات کامپیوتری، آینه‌ای کامپیوتری به بازار عرضه کرده است که کاربردی چندگانه دارد.

مشخصات ظاهری آینه هوشمند دیو‌ای‌ال

به گزارش موبنا کامپوتر دیوای‌ال در نگاه اول مانند یک آینه نازک با قطر 1.9 میلی‌متر به نظر می‌رسد؛ اما با یک سیستم همه کاره سر و کار داریم. که علاوه بر ظاهر خاص و زیبای خود، امکانات کاملی را نیز در اختیار کاربران قرار می‌دهد؛ هنگامی که خاموش است یک آیینه شیک و زمانی که روشن است، نقش یک رایانه همه‌کاره را ایفا می‌کند.

می‌توان این آینه هوشمند را در هر جایی از منزل استفاده کرد و با استفاده از آن تلویزیون تماشا کرد و یا به فعالیت در اینترنت پرداخت. می توان به حمام، اتاق خواب و حتی آشپزخانه نمایی جدید بخشید.

سیستم مورد استفاده در آینه هوشمند دیو‌ای‌ال

قلب تپنده دیوای‌ال در یک رایانه بسیار کوچک است که می‌تواند آن را روی میز یا هرجای دیگر بگذارید و ارتباط میان رایانه و نمایشگرهای آینه‌ای (اندازه نمایشگر بسته به انتخاب مشتری) با یک سیم برقرار می‌شود. این آینه می‌تواند در هر زمانی که بخواهید به مرکز کنترل ساختمان تبدیل شود و یا برنامه مورد علاقه تان را پخش کند. این رایانه از سیستم عامل HOME OS استفاده می‌کند که یک محیط هوشمند تخصص‌یافته برای منازل محسوب می‌شود.

کنترل هوشمند دمای داخلی خانه هماهنگ با گجت‌های مرتبط، پخش موزیک از لیست مورد علاقه‌تان، وبگردی و کنترل هوشمند روشنایی خانه با دیوای‌ال به سادگی انجام می‌شود.

هر دستگاه دیوای‌ال قابلیت هماهنگ شدن با یک صفحه نمایش HD در اندازه 27 اینچ و کیفیت 1080 پیکسل، صدای فعال و تکنولوژی لمس 5 نقطه‌ای را دارد.

همچنین می توان تمام اپلیکیشن‌های موجود در این آیینه هوشمند را با فرمان صوتی کنترل کرد.