پرداخت‌های موبایلی|کیف پول الکترونیکی در ایران فعال می‌شود.

به گفته روزنامه فناوران، مدیر کل فناوری اطلاعات بانک مرکزی با بیان اینکه با این شیوه، پرداخت‌های مردم در کمتر از 10 ثانیه انجام می‌شود، در تشریح بخشنامه اخیر بانک مرکزی درباره مجوز به بانک‌ها برای آغاز پرداخت‌های موبایلی در کشور افزود:

با توجه به توسعه استفاده از تلفن‌های همراه هوشمند در کشور، استفاده از ابزارهای جدید پرداخت که جایگزین پایانه‌های فروش خودپردازها یا پرداخت‌های اینترنتی شود، در جامعه احساس می‌شد.

امنیت بالای زیرساخت

مدیر کل فناوری اطلاعات بانک مرکزی در این باره افزود:

بر این اساس زیرساختی فراهم شده که با امنیت بسیار بالا، دارندگان کارت بانکی بتوانند خریدهای خود را به راحتی، انجام داده یا از طریق شبکه‌های اجتماعی، از ابزارهای هوشمند استفاده کنند و بدون ارایه شماره کارت، خرید خود را انجام دهند.

وی گفت:

 در این شرایط دارنده کارت بانکی بدون همراه داشتن کارت خود، چنانچه خریدی را انجام دهد، با نشانگذاری  ای که روی کارت بانکی‌اش صورت می‌گیرد، دیگر نیازمند استفاده فیزیکی از کارت بانکی نخواهد بود. این فاز اول است که در طرح بانک مرکزی طراحی شده و بر اساس آن، فرآیند نشانگذاری روی کارت‌های بانکی انجام می‌شود؛ اما در مراحل بعد، سرویس‌ها و خدمات دیگری هم قابل ارایه هستند که صنعت پرداخت کشور را متحول می‌سازد.

مدیر کل فناوری اطلاعات بانک مرکزی ادامه داد:

 در این روش متقاضیان می‌توانند اپلیکیشن‌های مرتبط را از فضای مجازی روی گوشی تلفن همراه خود دانلود کرده و با تعریف کردن هر تعداد کارت بانکی که بخواهد، خریدهای خود را تنها از طریق نزدیک کردن گوشی تلفن همراه خود به دستگاه خودپرداز یا دستگاه‌های پوز انجام دهند، ضمن اینکه در ادامه با تغییراتی که از سوی شرکت‌های نوآور و فین تک‌ها (فناوری های مالی) ارائه می‌شود، انواع پرداخت‌های جدید را هم در دسترس خواهند داشت.

امتیاز شما به این مطلب