کوتاه و مختصر از فاوا | 3 مرداد

شنیده شده واعظی به عنوان جانشین محمد نهاوندیان در دفتر رییس جمهور معرفی خواهد شد. گزینه دیگری که حضورش در وزارت ارتباطات، وزارت صنعت و وزارت علوم را یکجا تکذیب کرد، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهور بود. او روز گذشته در جریان بازدید از الکامپ اعلام کرد در کابینه دوازدهم حضور خواهد داشت ولی پست وزارت را نخواهد پذیرفت. گفته می‌ود او در سمت فعلی خود ابقا خواهد شد.

 برات قنبری، معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور گزینه‌ای جدی برای وزرت ارتباطات بود. در چند روز گذشته حتی شایعه‌ای قوی در سایت‌ها مطرح شد که او برای وزارت ارتباطات به روحانی برنامه داده است. با این حال برات قنبری روز گذشته در گفت‌و‌گو با خبرنگار فناوران در الکامپ گفت که نه برای وزارت ارتباطات برنامه داده و نه قرار است وزیر شود.

اما گزینه دیگری که در الکامپ درباره احتمال حضورش در وزارت ارتباطات سوال شد، ابوالحسن فیروزآبادی بود. دبیر شورای عالی فضای مجازی در پاسخ به اینکه مذاکره‌ای با وی برای وزارت ارتباطات صورت گرفته پاسخ منفی داد. با این حال با بیان این جمله که «هنوز با هیچکس مذاکره نشده است»، احتمال حضورش در وزارت ارتباطات را تکذیب نکرد.

نکته جالب اینکه یکی از اعضای روابط عمومی وزارت ارتباطات در گروه خبری وزارتخانه، گزینه‌های احتمالی وزرای دولت دوازدهم را فرستاده بود که نام فیروزآبادی به‌عنوان وزیر ارتباطات در آن به چشم می‌خورد.

نخستین پارک فاوا هفته آینده افتتاح می‌شود

معاون وزیر ازتباطات گفت : نخستین پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات روز یکشنبه هته آینده و با حضور وزیران ارتباطات و علوم افتتاح می‌شود.

مهر- امیرحسین دوایی با بیان اینکه پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات در اتوبان تهران- کرج واقع شده است، گفت: روز یکشنبه هفته آینده رونمایی اولیه از این مکان با حضور واعظی وزیر ارتباطات و فرهادی وزیر علوم انجام می‌شود.

معاون نوآوری و فناوری وزیر ارتباطات گفت: نخستین گروه پذیرش شده برای استقرار در این پارک علمی انتخاب شده‌اند و قرار است با استقرار در پارک «فاوا» حمایت جدی از آن‌ها صورت گیرد. وی با بیان اینکه مجوز احداث پارک «فاوا» از وزارت علوم اخذ شده است، اضافه کرد: هم‌اکنون زیرساخت‌های اولیه راه‌اندازی این پارک آماده شده و ظرفیتی حدود 240 متر به شرکت‌های متقاضی استقرار در این پارک اختصاص یافته است. دوایی با بیان اینکه پارک «فاوا» در اتوبان کرج جنب انیستیتو پاستور راه‌اندازی شده است، ادامه داد: در این مرحله فرآیند پذیرش شرکت‌های متقاضی برای حضور در این پارک فناوری از طریق مجوز پارک علم و فناوری دانشگاه تهران برگزار شده است اما به‌زودی برای بقیه تقاضاها، نحوه پذیرش اعلام خواهد شد.

به گفته وی هم‌اکنون استقرار 10 درصد کل ظرفیت پذیرش شرکت‌های فناوری در این پارک انجام شده است و امیدواریم تا یک ماه و نیم آینده بالغ بر 200 شرکت حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات در این پارک فناوری مستقر شود و مورد حمایت دولت قرار گیرد.

خدمات تأمین اجتماعی روی موبایل می‌رود

خدمات یکپارچه تأمین اجتماعی بر بستر پلات‌فرم دولت همراه در بیست و سومین نمایشگاه الکامپ رونمایی شد.

فناوران- این پلات‌فرم با هدف تسریع دسترسی کاربران به خدمات سازمن تأمین اجتماعی راه‌اندازی شد.

پلات‌فرم موبایل خدمات یکپارچه تأمین اجتماعی روز گذشته با با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در سالن دولت الکترنیک ی نمایشگاه بین‌المللی الکامپ رونمایی شده است.

بیمه‌نامه شخص ثالث کارت الکترونیکی می‌شود

رییس کل بیمه مرکزی گفت: جایگزینی بیمه‌نامه‌های کاغذی شخص ثالث با کارت‌های الکترونیکی در دستور کار بیمه مرکزی قرار گرفته است.

ایرنا- عبدالناصر همتی گفت: اکنون بیمه شخص ثالث به صورت کاغذی و به همراه تعدادی کوپن ارائه می‌شود که مشکلاتی را برای بیمه‌گذاران و شرکت‌های بیمه به همراه می‌آورد و متناسب با فناوری‌های روز نیست. بیمه‌مرکزی طرح جایگزینی بیمه‌نامه‌های کاغذی با کارت‌ها الکترونیکی را در دستور کار قرار داده که با توجه به ابعاد مختلف آن، گستردگی بیمه‌های شخص ثالث در کشور و شمار قابل توجه سازمان‌ها و نهادهای درگیر هنوز در مرحله مطالعه و امکان‌سنجی است.

وی تأکید کرد با اجرای این طرح، شبکه فروش شرکت‌های بیمه، طبق روال معمول، نسبت به صدور بیمه‌نامه کاغذی، کارت الکترونیکی می‌دهند.

همتی یادآوری کرد: تغییر شکل بیمه‌نامه‌های شخص ثالث از شکل کاغذی به کارت الکترونیکی، موضوعی متفاوت از صدور این بیمه‌نامه به صورت اینترنتی است.

منبع: فناوران

 

 

 

امتیاز شما به این مطلب