اینترنت 5G تحولی عظیم در کسب وکارهای اینترنتی

اینترنت 5G

 

ارتقاء به دستگاه های دارای قابلیت 5G می تواند تاثیر زیادی بر مشاغل کوچک و متوسط (SMB) داشته باشد. بیزینس ها و صاحبان کسب و کار تعاریف زیادی درباره‌ی مزایا و وعده‌های 5G شنیده اند:« 5G سریعتر از 4G خواهد بود. 5G در راه و روش تجارت ها و کسب و کارها باعث ایجاد تغییر خواهد شد» تمام این وعده ها را قبلا شنیده اید اما اگر تاکنون دستگاه‌های خود را به اینترنت 5G ارتقا نداده اید، نگران نباشید.

سرویس شبکه 5Gدر تمام 50 ایالت موجود است و بیشتر ارائه‌دهنگان وایرلس درجه یک برای دسترسی به آن هزینه اضافی دریافت نمی کنند. در حال حاضر مجموعه ای از دستگاه های 5G با تنوع در ویژگی های جدید و قیمت های مناسب، 5G را به گزینه ای جذاب تر برای هر کسی که آماده پیشرفت سریع است تبدیل کرده است.

بزرگترین تفاوت در این موضوع است که 5G پهنای باند بیشتری را به ارمغان می آورد که سرعت بیشتر و تاخیر کمتر را امکان پذیر می کند. به زبان دیگر مثلا اگر قبلا برای انتقال داده یک شیلنگ استفاده می شد هم اکنون لوله‌ی عظیمی دارید که داده های بیشتر با سرعت بیشتر را منتقل می کند. اما برای دسترسی به ظرفیت بیشتر ، سرعت بهبود یافته و تأخیر بسیار کمی که 5G ارائه می دهد ، به یک دستگاه سازگار با 5G (تلفن هوشمند ، تبلت ، هات اسپات یا سایر سخت افزارها) نیاز دارید.

مزایای ارتقا به اینترنت 5G

افزایش سرعت و مقابله با تاخیر در انتقال اطلاعات با اینترنت 5G به نیروی کار شما از نظر کاری که انجام می دهد یا جایی که در آن کار می کند، انعطاف پذیری بیشتری می دهد. برای صاحبان کسب و کارهای کوچک و متوسطی که امیدوارند تجربه کار سیار را برای کارکنان خود چه آن هایی که در محل کار هستند چه آن هایی که از راه دور یا از خانه در حال کار هستند را بهبود بخشند،5G می تواند پیشرفت چشمگیری را ارائه دهد. در ادامه به چند مورد مزایایی که اینترنت 5G به ارمغان می آورد اشاره می کنیم:

تشکیل کنفرانس‌ها با کیفیت بالاتر

به عنوان مثال ، حتی اگر تماس های ویدئویی کنفرانسی بهبود یافته باشد و از زمان شروع بیماری همه گیر COVID-19 به عنوان اصلی ترین نیروی کار مدرن تبدیل شده باشد ، تلاش برای برگزاری یا پیوستن به یکی از این کنفرانس ها از طریق تلفن هوشمند 4G LTE گاهی اوقات می تواند خسته کننده باشد. افزایش پهنای باند و سرعت با دستگاهی با قابلیت 5G به معنای کاهش تماس های از دست رفته کمتر است ، زیرا دستگاه های بیشتری می توانند همزمان و با سرعت به یکدیگر متصل شوند.

بهبود در بازدید ویدئوها و انتقال فایل‌هایی با حجم زیاد

انتقال فایل‌هایی با حجم زیاد یا تماشای فیلم از طریق 4G LTE می تواند به یک چالش تبدیل شود. در مورد 5G اینطور نیست. در حقیقت ، اکثر تعاملات تلفن همراه که کارکنان شما تجربه می کنند به سادگی با تغییر به 5G بهبود می یابد. اینترنت 5G بسیار سریع تر و دارای قابلیت های زیادتر نسبت به 4G LTE است.

بهره وری بیشتر

بر اساس نظرسنجی اخیر در T-Mobile for Business ، صاحبان کسب و کارهای کوچک 5G را مهمترین ویژگی برای خریدهای بعدی تلفن خود قبل از کیفیت صفحه نمایش و عمر باتری قرار داده اند. این نقطه عطفی برای فناوری در نسل بعدی است. دستگاه های5G با قابلیت بیشتر می توانند با کاهش زمان خرابی و بهبود کیفیت و حجم کلی کار ، بهره‌وری را افزایش دهند. کارمندان شما مایه حیات شرکت شما هستند و سرمایه گذاری روی فناوری که نه فقط در وقت آنها صرفه جویی کند بلکه بتواند به کاهش استرس آنها نیز کمک کند ، همیشه قابل تامل است و فراموش نکنید هرچه تیم شما زمان کمتری را صرف انتظار بکند ، بیشتر می تواند کار کند ، که به معنی افزایش بهره وری است.

قیمت دیگر مانع نیست

دلیل خوب دیگر برای ایجاد تغییر، قیمت است. قیمت بسیاری از گوشی های 5G در حال حاضر با تلفن های 4G LTE قابل مقایسه است. این امر آن ها را به یک سرمایه گذاری خوب تبدیل می کند که در آینده یکی از مهمترین ابزارهای فناوری شما را اثبات می کند. حتی اگر قیمت اکثر گوشی هایی با بهترین آپشن ها با بهترین دوربین ها و بیشترین حافظه در حدود 1000 دلار باشد ، یک دستگاه در سطح مبتدی از سازندگان بزرگ مانند اپل ، سامسونگ ، گوگل یا وان پلاس ممکن است قبل از کمک هزینه تجارت فقط 500 دلار به شما بازگرداند و با همه پیشنهادات خارق العاده ای که امروز در بازار وجود دارد ، شانس شما برای پیدا کردن یک تلفن 5G مقرون به صرفه حتی بیشتر است.

همچنان که در حال ارتقاء به دستگاه های 5G هستید ، نکته مهم دیگری که باید در نظر داشته باشید این است که همه 5G ها یکسان ایجاد نمی شوند. 5G شامل یک طیف سه لایه است که به آن باند نیز گفته می شود. هر باند لایه متفاوتی از سرعت و پهنای باند را با مزایای مختلف ارائه می دهد. هر یک از شرکت ها طیف متفاوتی از این باند را دارند که به مشتریان خود ارائه دهند. به همین دلیل مهم است که باند ها را بشناسید تا بتوانید تعیین کنید که کدام حامل به بهترین وجه با نیازهای شما مطابقت دارد. برای توصیف بهتر از آنچه که هر لایه از این باندها ارائه می دهند، می توانید آن را مانند لایه های کیک در نظر بگیرید:

5G سریع (پهنای باند کم)

پهنای باند کم را به عنوان لایه زیرین کیک در نظر بگیرید. باند کم بطور متوسط 100 درصد سرعت دانلود سریعتر از 4G LTE را ارائه می دهد. این سیگنال ها می توانند مسافت های زیادی را طی کنند ، اما پهنای باندی که آن ها ارائه می دهند کمتر است (لوله کوچکتر) ، که به معنی سرعت نسبتاً کندتر است. اما تقریباً در هرجا که بتوانید اتصالات 4G LTE را پیدا کنید، در دسترس است. باند کم 5G تقریباً در همه جای کشور ، حتی شهرهای کوچک و مناطق روستایی قابل دسترسی است.

5G سریعتر (باند متوسط)

باند متوسط لایه میانی کیک است که بهترین ها را در هر جای جهان را گرد هم می آوردبه همین دلیل به عنوان نقطه شیرین ( sweet spot ) 5G شناخته می شود. دارای طیف وسیعی برای پوشش عالی با ظرفیت و سرعت بالا است. باند متوسط ، بیشتر نیازهای مردم را پوشش می دهد. هنگامی که به دنبال گزینه های مخابراتی تلفن 5G جدید خود هستید ، مطمئن شوید که موردی که انتخاب می کنید بهترین پوشش متوسط را دارد.

سریعترین (دارای پهنای باند زیاد)

لایه بالایی کیک ، باند بالا یا mmWave است که بسیار سریع است و ظرفیت بسیار زیادی دارد. برخلاف آنچه برخی از ارائه دهندگان می گویند ، mmWave 5G هنوز به طور گسترده در دسترس نیست. در عوض ، راه اندازی آن تا حد زیادی در اماکن ورزشی و چند تکه در مناطق شهری متمرکز شده است. به دلیل سرعت بسیار بالا و تاخیر نزدیک به صفر ، mmWave بیشترین توجه و اشتیاق را به خود جلب می کند.

امتیاز شما به این مطلب