نمایشگاه بین المللی حمل و نقل هوایی و تجهیزات فرودگاهی

 

شرکت لاوان ارتباط بعنوان یکی از شرکت‌های پیشگام در حوزه فناوری و اطلاعات، موفق به ارائه راهکارهای جامع توسط تکنولوژی‌های نوین برای صنایع و شرکت‌های بزرگ از جمله صنعت حمل و نقل بین المللی هوایی و فرودگاه‌های کشور شده است. یکی از راهکارهای شرکت لاوان ارتباط که در نمایشگاه بین المللی صنعت حمل و نقل هوایی و تجهیزات فرودگاهی معرفی شد، استفاده از تکنولوژی RFID در فرودگاه‌ها برای کمک به مسافران و تحویل بار آن‌ها بود.

airport exhabition2

به کمک تکنولوژی RFID مسافران می‌توانند به راحتی چمدان‌ها و وسایل تحویل شده به بار هواپیما را کنترل کنند. این عمل بدین شکل صورت می‌گیرد که:

  • ابتدا یک تگ یا چیپ RFID به چمدان یا وسیله‌ی مسافر چسابنده می‌شود؛
  • و سپس با رد شدن چمدان‌ها از دروازه‌های RFID یا از مقابل قرائتگرها، کد تخصیص یافته به هر کدام توسط یک نرم افزار واسطه به اپلیکیشن موبایل مسافران و همچنین اپلیکیشن سروری کارکنان فرودگاه و خدمه بار ارسال می‌شود و بدین ترتیب خدمه به راحتی هواپیمای مربوط به هر یک از چمدان‌ها را پیدا می‌کند.

به کمک این راهکا و تکنولوژی RFID می‌توان صفوف تحویل بار مسافران را به شکل قابل توجهی کاهش داد و به سرعت انجام عملیات قبل از پرواز کمک شایانی نمود. در این روش مسافران با خیال آسوده‌تری سفر خود را می‌پیمایند و مطمئن خواهند بود که چمدان‌های خود را در فرودگاه مقصد تحویل خواهند گرفت.

airport exhabition1

با استفاده از تکنولژی RFID در این راهکار موفق شدیم هزینه‌های پرسنلی ایرلاین‌های مختلف را تا حد قابل توجهی کاهش دهیم که ایرلاین‌ها می‌توانند این هزینه‌ها را صرف بخش تحقیق و توسعه کرده و با پیشرفت روزانه تکنولوژی فرآیندهای کاری خود را بهبود بخشند.

چیپ‌ها یا تگ‌های به کار گذاشته شده بر روی چمدان‌ها و وسایل مسافران، به هنگام عبور از نوار نقاله X-ray بطور اتوماتیک خوانده شده و مسیر بعدی آنها روی نوار نقاله معین می‌شود. بدین ترتیب بدون نیاز به ایجاد تنگنا در نوار نقاله‌ها، برای چک کردن چمدان‌ها توسط نیروی انسانی، زمان انتظار مسافران را تا حد قابل توجهی کاهش می‌دهیم.

contact us

امتیاز شما به این مطلب