بازار فروش آمازون، در کره ماه هم داغ شده است!

 

آمازون و ارسال کالا به ماه

مالک شرکت تجارت الکترونیکی آمازون در مصاحبه‌ای با واشنگتن پست اعلام کرد که قصد دارد سرویس تحویل کالا و خدمات پشتیبانی را برای ماه نشینان راه اندازی کند.

جف بزوس، میلیاردری که ثروتش را مدیون شرکت فروش اینترنتی آمازون می‌داند و در حوزه انواع تکنولوژی‌ها، شرکت‌هایی با نام‌های بزرگ دارد، چند سالی است که به همراه رقبای دیگرش در عرصه تکنولوژی، پا به عرصه فضانوردی گذاشته است.

آمازون که پیشتاز صنعت خرید اینترنتی و تحویل در محل است، پیش از این نقش مهمی در پیشرفت سیستم‌های انبارداری و روبات‌های باربر و تحویل خودکار کالا داشت.

این شرکت نخستین فروشنده‌ای بود که طرح تحویل کالا با بهباد را مطرح کرد و انبارهایش در سراسر جهان از بالاترین تکنولوژی روباتیک برای حمل و نقل و کاردکس کالا استفاده می‌کنند.

ایران تد

شرکت بلو اوریجینز مسئول حمل کالاها به ماه

یکی دیگر ازشرکت‌هایی که بزوس بنا کرده، شرکت بلو اوریجینز است که در حوزه فضانوردی و ساخت کپسول حمل انسان به فضا فعالیت میکند. این شرکت که رقیب بوئینگ و اپیس‌ایکس محسوب می‌شود، اکنون از پروژه‌ای رونمایی کرده است که ” بلومون” یا ” ماه آبی” نام دارد.

بنابر اطلاعاتی که بزوس در مصاحبه‌اش فاش کرده است، یک طرح هفت صفحه‌ای در اختیار ناسا و تیم انتقال قدرت و ترامپ قرار گرفته که در آن نحوه و برنامه فرود روی ماه و سکونت در این سیاره شرح داده شده است.

بزوس معتقد است که امریکا باید به ماه بازگردد و این بار در آنجا بماند، او حتی طرحی برای رساندن کالا و پشتیبانی به کلونی‌های انسانی ساکن ماه عرضه کرده است.

جزئیات حمل بار به ماه توسط شرکت بلو اوریجینز

کپسول بلو اوریجینز که در دست تهیه است، می تواند محموله هایی به وزن 4 تن را با خود روی ماه ببرد و این شرکت محلی در جنوب کره ماه را برای پایگاه زدن انتخاب کرده است که دائما آفتاب به آن می تابد و در نتیجه می توان از صفحات خورشیدی بیشترین انرژی را تولید کرد.

این منطقه همچنین حاوی یخ است که فضا پیمای بلو اوریجینز قرار است از این یخ برای تولید سوخت موشک بهره گیرد.

هنوز مشخص نیست که این پروژه بلند پروازانه چه مقدار بودجه نیاز دارد، بزوس ابراز امیدواری کرده است که نخستین فضا پیما برای بررسی محل فرود در اوایل 2020 به آسمان برود و در اواسط دهه 2020 نیز نخستین ماه نشین روی نیم کرده جنوبی این قمر فرود بیاید.

امتیاز شما به این مطلب