دیدار اعضای شورای سیاست‌گذاری نمایشگاه ArianaICT با وزیر مخابرات افغانستان

آزاد معروفی عضو شورای سیاست‌گذاری نخستین نمایشگاه فناوری اطلاعات و ارتباطات افغانستان به نام ArianaICT گفت:

با بهبود زیرساخت‌های ارتباطات و فناوری اطلاعات در کشور افغانستان، و البته برنامه‌ریزی گسترده دولت این کشور برای توسعه این زیرساخت‌ها، این فرصت برای شرکت‌های ICT فراهم است تا با حضور در نخستین رویداد نمایشگاهی بین‌المللی ICT در این کشور، راه خود را برای ورود به بازار ۳۶ میلیون نفری افغانستان باز کنند.

وی افزود: این نمایشگاه می‌تواند شناخت درستی از نیازها، پتانسیل‌ها، شرکای تجاری و توانمندی‌های بالقوه در حوزه ICT را پیش روی شرکت کنندگان قرار دهد.

معروفی با بیان این که وزیر مخابرات و تکنولوژی معلومات افغانستان در سفر به کشورمان از شرکت‌های ایرانی برای حضور در این نمایشگاه دعوت کرد گفت:

آمادگی برای همکاری‌های گسترده در حوزه ICT میان دولت و بخش خصوصی افغانستان با بخش خصوصی فعال در ایران وجود دارد و فرصت نمایشگاه ArianaICT می‌تواند موقعیت‌های بزرگ تجاری بالقوه را به بالفعل تبدیل کند.

عضو شورای سیاست‌گذاری نخستین نمایشگاه فناوری اطلاعات و ارتباطات افغانستان گفت:

در سفر اخیر مخابرات و تکنولوژی معلومات افغانستان، جلسه‌ای میان وی و اعضای شورای سیاست‌گذاری و مدیران کنسرسیوم ایریانا (مجری نمایشگاه) برگزار شد و آقای وزیر حمایت کامل خود را از نمایشگاه اعلام کرد.

وی ادامه داد: پیرو آن جلسه قرار شد نشست دیگری برای برگزاری هرچه بهتر این رویداد برگزار شود که در این راستا این نشست میان تعدادی از اعضای شورای سیاست‌گذاری و وزیر مخابرات و تکنولوژی معلومات افغانستان در کابل برگزار شد.

آزاد معروفی با بیان این که ثبت‌نام در نمایشگاه ArianaICT آغاز شده است گفت:

خوشبختانه شاهد استقبال قابل توجه شرکت‌های ایرانی از این رویداد هستیم و ثبت‌نام از طریق سایت arianaict.com در حال انجام است.

ایشان همچنین درباره احتمال حضور وزیر ارتباطات ایران در نمایشگاه ArianaICT نیز گفت:

با توجه به دعوت وزیر مخابرات و تکنولوژی معلومات افغانستان از آقای جهرمی وزیر ارتباطات ایران برای بازدید از افغانستان، ایشان زمانی را برای سفر به این کشور درنظر خواهند گرفت که امیدواریم با توجه به استقبال خوب شرکت‌های ایرانی از نمایشگاهArianaICT ، این سفر در قالب بازدید از نمایشگاه صورت بگیرد.

براساس این گزارش نخستین نمایشگاه فناوری اطلاعات و ارتباطات افغانستان از ۲۷ تا ۳۰ فروردین ماه در شهر کابل برپا خواهد شد.

 

 

امتیاز شما به این مطلب