هوش مصنوعی در سال 2021

هوش مصنوعی

هوش مصنوعی


ویژگی ایده آل هوش مصنوعی توانایی آن در منطقی سازی و انجام اقداماتی است که بیشترین شانس را برای دستیابی به یک هدف خاص دارند. زیرمجموعه هوش مصنوعی، ماشینی است که به مفهومی اشاره دارد که برنامه‌های رایانه ای می‌توانند بطور خودکار از داده های جدید بیاموزند و با آن‌ها سازگار شوند بدون اینکه توسط انسان به آن‌ها کمکی شوند. تکنیک‌های یادگیری عمیق، این یادگیری خودکار را از طریق جذب مقدار زیادی از داده‌های غیر ساختاری مانند متن ، عکس یا فیلم امکان پذیر می‌کند.

نویسندگان در کسب و کارشان از هوش مصنوعی کمک می‌گیرند

هیچ علامتی وجود ندارد که پیشرفت هوش مصنوعی در حوزه پردازش زبان در حال کند شدن باشد. هرچند این سیستم‌های‌ نرم‌افزاری ممکن است در بسیاری از تفاوت‌های ظریف زبان انسانی متزلزل باشند، اما آن‌ها روز به روز در جمع‌بندی تحقیقات پیچیده و تشخیص الگوهای گفتاری بهتر خواهند شد.

شرکت OpenAI با نرم افزار برجسته GPT-3 خود که عملکرد بهتری نسبت به فناوری‌های قبلی در تولید متن قابل خواندن دارد، توجه جهان جستجو و تحقیق را جلب کرده است. این نرم‌افزار فقط یکی از سیستم‌های پردازش زبان طبیعی است که در نوشتن جملات منسجم و تحلیل اسناد وجود دارند.

هوش مصنوعی و حملات سایبری

با استفاده از هوش مصنوعی، الگوریتم‌ها می‌توانند روش‌های کاربر خود را برای رمزگشایی از الگوی رفتاری و عادی یاد بگیرند. پس از شناسایی رفتار مشکوک، می‌تواند به ما هشدار دهد یا از جلو رفتن مهاجم جلوگیری کند. این را می توان برای یک شرکت یا یک کاربر شخصی در خانه اعمال کرد. اکنون مردم شروع به تصویب خانه‌های هوشمند می‌کنند که در آن می‌توانند با استفاده از دستیار دیجیتال کارهای روزمره را در خانه خود کنترل کنند. آموزش الگوریتم‌های هوش مصنوعی برای یادگیری رفتار کاربر آن‌ها می تواند از دسترسی غیرقانونی هکرها به خانه شخص جلوگیری کند. استفاده از وسایل خانگی راحت است، اما همچنین می‌تواند فرد را در معرض حملات سایبری قرار دهد، جایی که هوش مصنوعی می‌تواند در کاهش چنین خطرات کمک کند. مطمئناً باید به هوش مصنوعی متکی باشیم تا هکرها را دور نگه داریم، زیرا آن‌ها به سرعت از تکنیک‌های امنیتی جدید استفاده می‌کنند.

نقش هوش مصنوعی در بهداشت و درمان

با استفاده از تجزیه و تحلیل داده‌ها و پیش بینی نتایج مختلف، هوش مصنوعی می‌تواند از چندین روش منحصر به فرد از امکانات بهداشتی پشتیبانی کند. ابزارهای AI و ML بینش در مورد سلامت انسان را ارائه می‌دهند و همچنین اقدامات پیشگیرانه را برای جلوگیری از شیوع بیماری‌ها توصیه می‌کنند. راه حل‌های AI همچنین به پزشکان کمک می‌کند تا از راه دور سلامت بیماران خود را ردیابی کنند، در نتیجه مشاوره تلفنی و مراقبت از راه دور پیشرفت می‌کنند.

 iStock ipopba 696x392

ما قبلا شاهد استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین در کشورهای قدرتمند بوده‌ایم، تا این احتمال را که می‌توان از آن‌ها برای نظارت بر رعایت دستورالعمل‌های فاصله‌گذاری اجتماعی استفاده کرد، مورد آزمایش قرار دهیم. برنامه‌های پیشرفته‌تری در حال مشاهده هستند مانند هواپیماهای بدون سرنشین با قابلیت تشخیص علائم کووید 19. این سیستم‌ها از فناوری بینایی رایانه برای تحلیل داده‌های گرفته شده توسط دوربین‌ها در هواپیماهای بدون سرنشین استفاده کرده و متخصصان را از آمار و احتمالات پیرامون شیوع ویروس آگاه می‌کنند. یکی دیگر از زمینه‌های مربوط به رشد، استفاده از فناوری تشخیص چهره است که توسط الگوریتم‌های بینایی رایانه تامین می‌شود. شناسایی چهره توسط پلیس برای پیدا کردن افرادی که شرایط قرنطینه را نقض می‌کنند و همچنین ردیابی حرکات افرادی که در مکان‌های پر ازدحام دارای علائم هستند مورد استفاده قرار می‌گیرد. هوش مصنوعی در حال حاضر با دقت بالا به بخش مراقبت‌های بهداشتی کمک می‌کند. علاوه بر این، محققان دوربین‌های حرارتی و برنامه‌های تلفن همراه را برای نظارت بر درجه حرارت فردی و جمع آوری داده‌ها برای سازمان‌های مراقبت‌های بهداشتی ایجاد کرده اند.

امتیاز شما به این مطلب