فناوری بانکی در بانکداری آینده | بانک روی ریل داده‌ها

آزاد معروفی رئیس کمیسیون داده‌های بزرگ (Big Data) و اینترنت اشیا (IoT) و مدیرعامل شرکت لاوان ارتباط، محسن عزیزی مشاور کسب و کار، محسن مشهدی جعفری رئیس اداره توسعه فناوری اطلاعات بانک رفاه و محمدرضا معبودیان عضو هیأت مدیره شرکت مهندسی مشاور عصر فناوری دانش و قائم مقام داده‌های بزرگ (Big Data) در کمیسیون داده‌های بزرگ (Big Data) و اینترنت اشیا (IoT) نظام صنفی رایانه‌ای تهران از حاضرین در این میزگرد بودند. در ادامه به خلاصه‌ای از این میزگرد می‌پردازیم.

خلاصه‌ای از صحبت‌های جناب آقای معروفی

 

2

• بانکداری در کشور ما مانند هر امر دیگری با سیاست عجین است.
• موضوعات سیاسی و FATF می‌توانند راهگشای مسائل و مشکلات و موجب روند صحیح بانکداری در کشور مطابق با روندهای معمول و استاندارد جهانی باشند.
• یکی از مسائل بسیار مهم در کشور موضوعیت نداشتن صیانت از دیتا است و بی‌اعتمادی و ناباوری مردم به اینکه اطلاعات‌شان دست چه کسی باشد.

 

اگر بخواهیم از منظر کمیسیون داده‌های بزرگ (Big Data) و اینترنت اشیا (IoT) به قضیه نگاه کنیم، در سازمان نظام صنفی حدود دو سال پیش این کمیسیون ایجاد شد که به ورتیکال‌های مختلف در دو حوزه داده‌های بزرگ (Big Data) و اینترنت اشیا (IoT) تقسیم شده است. در حال حاضر، در این کمیسیون بر روی ورتیکال‌هایی از قبیل بانکداری، سلامت، حمل و نقل و غیره توجه جدی می‌شود. این کمیسیون در سازمان نظام صنفی، توسعه کسب و کار و بیزینس‌ها، استانداردهای مربوط به این موضوعات، تدوین مقررات در حوزه داده‌ های بزرگ (Big Data) به طور کلی و حوزه بانکداری به طور اخص فعالین دارد. تعدادی از همکاران، هم‌صنفی‌ها و هم‌کمیسیون‌های ما به طور اخص در حوزه بانکداری فعالیت دارند. البته جناب آقای معبودیان با حوزه‌های بانکی همکاری دارند و در حوزه داده‌ های بزرگ (Big Data) می‌توانند کمک بیشتری کنند.

در رابطه با نقطه اتصال بانک و صنایع دیگر از جمله فناوری اطلاعات می‌توان گفت فناوری اطلاعات و ارتباطات به مثابه جامعه‌ای یکپارچه، بانک‌ها و صنایع را زنجیروار به یکدیگر متصل می‌کند. حوزه‌های کسب و کار پیمانکاری یا شرکت‌هایی که به عنوان بخش خصوصی شناخته می‌شوند و در زمینه‌های مختلف IT و ICT برای مجموعه‌های بانکی فعالیت می‌کنند، در سازمان نظام صنفی جمع هستند. ما در سازمان نظام صنفی یک کمیسیون فناوری اطلاعات بانکداری داریم که با حوزه‌های بیمه، بانکی و تعاملات بخش خصوصی با سیستم دولتی که بخشی از آن بانک‌های مربوط به دولت هستند و بخش دیگر بانک‌های خصوصی هستند، همکاری دارد. علاوه بر این همکاری‌ها، بحث و تبادل نظر درباره جهت‌دهی این تعاملات به شیوه‌ای مناسب نیز در دستور کار این کمیسیون قرار دارد.

خلاصه‌ای از صحبت‌های جناب آقای معبودیان

4

• در اصل بانک‌ها به سمتی می‌روند که سهم بازار خودشان را تقویت کنند و دستیابی به تعامل بانک‌ها و بیزینس‌ها در این حوزه نیازمند بلوغ است.
• بانک‌ها مجبور هستند به سمت سازمان داده‌محور بروند.
• بانک باید داده‌های غیر استراتژیکش را در دسترس بیزینسی قرار دهد که در حال همکاری با آن است.

 

خلاصه‌ای از صحبت‌های جناب آقای مشهدی جعفری

 

5

• بانک‌ها مجبورند هزینه‌هایشان را کم کنند. مجبورند کسب و کار سنتی‌شان را کنار بگذارند، مجبورند کسب و کار نوینی ایجاد کنند.
• قطعاً باید روش‌ها و فرآیند جدیدی را پایه ریزی کنند. یکی از مهمترین اقدامات برای رسیدن به این هدف (پایه‌ریزی سیستم نوین) رفتن به سمت مشتری است.
• برای نیل به تحول، کاهش شعب فیزیکی بانک‌ها نیز ضروری است.

خلاصه‌ای از صحبت‌های جناب آقای عزیزی

3

• بانک باید توانایی شناسایی سریع نیاز مشتری و ارائه خدمات متناسب با این نیاز را داشته باشد.
• واقعیت این است که تکلیف ما با حقوق مالکیت هنوز روشن نیست.
• ما نگاه‌مان به داده خیلی حاکمیتی است. نگاه‌مان از منظر داده‌ای به صورتی افراطی حاکمیتی و امنیتی است.
• لازمه فضای کسب و کار اولاً عدم ایجاد انحصار در حوزه پرداخت است و نباید رانت و انحصار ایجاد شود، نباید جلوی رشد بیزینس را گرفت، نباید جلوی ظهور بیزینس جدید را گرفت.

امتیاز شما به این مطلب