Combimodule یک سابرک فوق العاده از شرکت R&M سوییس

 سابرک ها همانطور که از نامشان پیداست نوعی محفظه کوچک هستند که درون رک ها قرار می‌گیرند. در شکل زیر شما تصویر این سابرک ها را مشاهده می‌کنید که در استاندارد نیز آورده شده اند.

2

این سابرک ها در ابعاد مختلف و با ارتفاع های مختلف در استاندارد 60297  معرفی شده اند. جدول اندازه‌های مختلف این سابرک ها را با جزییات کامل در زیر مشاهده می‌کنید.

1717

R&M Combimodule

نام این سابرک از شرکت آر اند ام (R&M) از دو واژه Combination (ترکیب شدن) و modularity (ماژولاریتی) گرفته شده است. شرکت آر اند ام به کمک این نوع نام گذاری بر روی انواع محصولات و راهکارهای خود، کاملا هوشمندانه به معرفی و ارائه تجهیزات و راهکارهای خود می‌پردازد. ترکیب شدن یا Combination به این معنی که این تجهیز از قطعات مختلف تولید شده است و محصول نهایی یک سابرک می‌باشد که از ترکیب ماژول‌های مختلف تولید می‌شود. در شکل زیر تصویر این محصول را مشاهده می‌کنید.

 19 CombiMODULE 5U open i770

این سابرک‌ها به کمک سوراخ های جلویی (mounting hole) هم قابل نصب از جلو در رک‌های استاندارد و یونیتی و از عقب بر روی رک های استاندارد مخابراتی و ODFها می‌باشند. سیستم مدیریت فیبر نوری این محصول به کمک سینی های SCM فیبر نوری تولیدی شرکت آر اند ام (R&M) بسیار متراکم سازی و منعطف طراحی شده اند و استفاده از این سابرک‌ها را در بسیاری از راهکارهای کابل کشی فیبر نوری ممکن ساخته است.  برخی ویژگی های کلیدی این محصول عبارتند از:

  • جدایی آسان درب جلو به کمک قفل و کلید
  • امکان قفل محفظه‌های سینی های فیبر نوری
  • بدون فشار بر روی فیبرهای نوری و دسترسی آسان به سیستم مدیریت فیبر
  • بالاترین درجه از انعطاف پذیری و ماژولاریتی
  • فیبر کشی آسان، سریع و ایمن

این سابرک استانداردهای تولیدی IEC 61300-2-1, IEC 61300-2-9 را برای مقاومت در شرایط تست ویبره و شوک را پاس کرده است. همچنین از شرایط استاندارد EN 60529 برای محافظت از بدنه پشتیبانی می‌کند. دیگر استانداردهای پشتیبانی این محصول عبارتند از IEC 60068-2-2, IEC 60068-2-1 مربوط به شرایط زیست محیطی در حین بهره برداری از محصول و استانداردهای IEC 61300-2-22, IEC 61300-2-19 که مربوط به تغییرات دمایی محیط کاری آن است.

Combimoduleهای 5 یونیتی به طور ماکزیمم از 24 سینی کابل SC یا 12 سینی کابل SE پشتیبانی می‌کنند. همچنین تا 6 ماژول یا آداپتورهای مختلف SC, LC Duplex, E2000 یا SCRJ را می‌توان به این تجهیز اضافه نمود. این ماژول ها می توانند با یکدیگر ترکیب شوند یا همه یک نوع باشند.