Connection Systems

کانکشن‌‎ها ماژول‌ها:

برای سربندی از کابل های شبکه مسی باید از یک کانکشن استفاده کرد.کانکشن‌ها جز تجهیزات اساسی و بسیار مهم یک شبکه کامپیوتری هستند. به آن ها کی استون یا کی استون جک هم گفته می شود. بعنوان یکی از مهم ترین تجهیزات تاثیر گذار در سرعت شبکه کامپیوتری شما، بسیار مهم است که از کانکشن با کیفیت و مرغوب استفاده کنید. شرکت آر اند ام (R&M) سوییس یکی از برندهای بسیار با کیفیت و معتبر در ساخت تجهیزات پسیو شبکه، همواره با نوآوری در طراحی، تولیدات خود را با بیشترین کارایی و عملکرد به بازار عرضه می‌کند. کانکشن های مسی که برای کابل های مسی 4 زوج تولید شده‌اند را در زیر مشاهده می کنید. این کانکشن‌ها در دسته بندی‌های مختلف از Cat 5e تا Cat 6A تولید شده‌اند که آن ها را در ذیل مشاهده می‌کنید. آزمایشات نشان داده‌اند که کانکشن Cat 6A شرکت آر اند ام (R&M) حتی می‌توانند کارایی بعنوان کانکشن Cat 7 نیز مورد استفاده قرار گیرند (به شرطی که تمام استانداردهای کابل کشی رعایت شوند). شرکت R&M با بهره گیری از 200 متخصص همواره با نوآوری و ارائه تجهیزات کاربر پسند یکی از پیشگامان تولید کانکشن‌های مسی بوده و در تازه‌ترین ابداع خود اقدام به تولید کانکشن‌های Cat 6A EL Module کرده است. ویژگی بسیار منحصر به فرد این کانکشن‌ها آن است که علاوه بر سربندی آسان و بدون نیاز به آچار مخصوص کابل شبکه، دارای یک بست قفل شو در پشت کانکشن است که برای نگهداری کابل شبکه از آن استفاده می‌شود. شرکت آر اند ام توانسته است به کمک این بست کابلی کابل‌های شبکه را حتی در شرایط 90 درجه بدون آنکه به کارایی و سرعت شبکه آسیبی وارد شود نگهداری کند و بدین ترتیب کابل کشی برای محفظه‌های بسیار کوچک را ممکن سازد.

پلاگ‌های FM 45

علاوه بر کانکشن ماژول‌ها، پلاگ‌های RJ 45 شبکه که با نام تجاری FM 45 توسط شرکت آر اند ام (R&M) تولید می‌شوند از دیگر کانکشن‌های پر کاربرد در شبکه‌های کامپیوتری هستند. به کمک این پلاگ ها به راحتی می‌توان کابل شبکه را برای سربندی مستقیم با تجهیزات اکتیو آماده کرد. این پلاگ ها دارای IP های محافظتی مختلف از IP 20 تا IP 67 بوده و برای انواع محیط‌های صنعتی و غیر صنعتی مناسب هستند.

کوپلرها:
کوپلرها یا کوپلر ماژول‌ها نیز از دیگر کانکشن‌های تولیدی شرکت آر اند ام (R&M) هستند که برای سربندی مستقیم دو کابل و یا تبدیل یک پلاگ RJ 45 به کانکشن ماژول به کار می‌روند. با توجه به کاربرد خیلی خاص این محصول، از آن تنها در موارد خاص بعنوان مثال انتقال یک پریز به مکانی دورتر (در صورت جابجایی میزکار) استفاده می‌شود.

 Voice Panels

از این تجهیز برای خطوط تلفن استفاده می‌شود که با طراحی خاص خود به راحتی کابل را می‌توان به آن سربندی کرد. در این تجهیز از پین‌های 4+5 و 7+8 کانکشن ها برای ارسال و دریافت داده‌ها استفاده می‌شود.
میکرو اسپلیترها:

این کانکشن ها برای تبدیل پورت‌های RJ 45 در پریزها به پورت‌های RJ 11 به کار می‌روند و به کمک آن‌ها می‌توان از هر پورت خروجی RJ 45 دو عدد پورت خروجی RJ 11 استخراج کرد. همچنین از آن ها حتی می‌توان در پچ پنل‌ها نیز استفاده کرد و خروجی RJ 11 از آن‌ها گرفت. این میکرو اسپلیترها با نام تجاری RMS 45 توسط شرکت آر اند ام (R&M) تولید می‌شوند.