راهکار FTTH

FTTH، این روزها نامی آشنا برای ماست. در واقع کشیدن کابل فیبرنوری به خانه‌ها را FTTH می‌نامیم و آن را یکی از ارکان اساسی دست‌یابی به شهرهای هوشمند می‌پنداریم.

این فناوری و پیاده‌سازی نیازمند برنامه‌ریزی‌های دقیق، قبل از پیاده‌سازی، پس از آن و در حین پیاده‌سازی است.

همچنین یکی از عوامل مهمی که برای پیاده‌سازی موفقیت‌آمیز این فناوری نقش تعیین‌کننده‌ای ایفا می‌کند، دسترسی به تجهیزات با کیفیت است.

FTTH یکی از ارکان اساسی اقتصاد دیجیتال و شهرهای هوشمند است و اگر بخواهیم اجزای آن را به بیان کنیم، شامل موارد زیر خواهد شد:

کاربردهای این تکنولوژی

رایانش ابری

سرگرمی‌های آنلاین

کنترل سیستم‌ها

یادگیری الکترونیک

سلامت الکترونیک

دولت الکترونیک

در این خصوص نیز R&M به اپراتورهای شبکه کمک می‌کند تا پروژه‌های FTTH را به‌صورت انعطاف‌پذیر برنامه‌ریزی کرده و آن‌ها را به‌سرعت پیاده‌سازی کنند.

با جعبه Polaris (برای آشنایی به لینک: box R&M مراجعه کنید) ارائه‌دهندگان FTTH می‌توانند هر توپولوژی معمولی را در حوزه شبکه‌های دسترسی ایجاد کنند. می‌توان از آن در انواع مکان‌ها از خانه خانوادگی گرفته تا مجتمع‌های مسکونی گسترده استفاده کرد. در داخل ساختمان‌ها، جعبه‌ها برای نقاط ورودی، رایزرها و توزیع‌کنندگان کف مناسب هستند.

کابل فیبر در خانه (FiTH) و پریزهای فیبرنوری در ارتباط با مشتری ضروری است. R&M در حال ارائه یک بسته کامل در ANGA COM DIGITAL: خروجی فیبر FastReel AP است. این یک پریز مشترک از قبل قطع شده و آزمایش شده در کارخانه با آداپتورهای ال سی و یک کابل FO چهار هسته‌ای کاملا مونتاژ شده روی یک درام است. کابل در طول 20 تا 100 متر موجود است. بسته FastReel نیاز نصابان را برای اتصال فیبرها در خروجی بی‌نیاز می‌کند.

علاوه بر این، R&M برنامه گسترده راه‌حل‌های CCC خود را در نمایشگاه تجارت مجازی ارائه خواهد کرد. جداکننده‌های کابل FO همچنین تقاضای رو به‌رشد برای انعطاف‌پذیری در توسعه شبکه‌های FO را برآورده می‌کند. محفظه‌های فضای باز R&M برای استفاده در کل محیط FTTx مناسب هستند. R&M مجموعه‌ای از بسته‌های ژل اسپلایس خود را برای توسعه شبکه زیرزمینی ارائه خواهد کرد. بسته‌های اتصال فیبرنوری قابل آب‌بندی مجدد برای کابل‌کشی گسترده پهنای باند و همچنین برای طیف گسترده‌ای از کاربردها در شبکه‌های مخابراتی مناسب هستند.

سایر راهکارها