برنامه کارگاه‌های تخصصی اینترنت اشیاء در الکام ترندز

 وی افزود: همچنین برای ترویج فرهنگ استفاده از داده‌های عظیم و اینترنت چیزها، در قالب غرفه‌ای به نام الکام ترند در الکامپ حضور یافته ایم تا با برگزاری سمینارهای تخصصی بازدیدگنندگان و مسئولان دولتی را با این مقوله بیشتر آشنا کنیم.

در همین حال، منصور گنجی، عضو کمیسیون اینترنت اشیا و داده‌های عظیم نصر تهران نیز در کارگاه داده‌های عظیم، تغییر پارادایم و کارگاه چالش‌های بومی‌سازی و ارزیابی دیتاسنتر با نگرش اینترنت اشیا برگزار شد.
وی افزود: امروز شنبه 31 تیرماه سه کارگاه چگونه اینترنت اشیا دنیای پیرامون ما را متحول خواهد کرد؟ از ساعت 11، کارگاه بهینه‌سازی و مدرن‌سازی دیتاسنترها برای اینترنت اشیا ساعت 13:30 و کارگاه اینترنت اشیا و چالش‌های حقوقی حریم خصوصی ساعت 15 برگزار می‌شود.
وی اضافه کرد برای روز یکشنبه نیز برگزاری چهار کارگاه شبیه‌سازی مصرف انرژی در مراکز داده‌‌ ابری ساعت 11، شبکه‌های بصری ساعت 13:30، اینترنت اشیا و انقلاب صنعتی چهارم ساعت 15 و بهینه‌سازی مصرف انرژی در مراکز داده جهت سرویس‌دهی به بستر اینترنت اشیا ساعت 16:30 برنامه‌ریزی شده است.

به گفته او در روز پایانی نمایشگاه نیز کارگاه خلق ثروت از طریق داده‌های عظیم از ساعت 11 و کارگاه شبکه‌های اطلاع‌رسانی و کنترل تردد در ساعت 13:30 در غرفه الکام ترندز در سالن 6 برگزار می‌شود.