گفت‌وگوی روابط عمومی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران با آزاد معروفی درباره‌ی بزرگ‌ترین رویداد فناوری الکامپ 1400

آزاد معروفی نظام صنفی

آزاد معروفی نظام صنفی


 به گزارش روابط عمومی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران، آزاد معروفی، عضو هیأت مدیره‌ی این سازمان با اشاره به اینکه نمایشگاه‌های تخصصی امکانی برای تقویت شبکه‌ی بازار فاوا در کشور هستند، گفت: «در ایران نیز مانند سایر نقاط دنیا موضوع نمایشگاه‌ها برای توسعه‌ی بازار بسیار اهمیت دارد و نمایشگاه الکامپ نیز نقطه‌ی عطفی در این رابطه خواهد بود».

او ادامه داد: «البته در نمایشگاه‌های آنلاین به دلیل فراهم نبودن تمام و کمال زیرساخت‌ها با محدودیت‌هایی روبه‌رو هستیم. امروزه در حوزه‌ی نمایشگاه‌های حضوری می‌شود شبکه‌های میان اجزای مختلف بازار را پیدا کرد. البته در 25، 26 سال گذشته هم نمایشگاه الکامپ جایگاه خودش را پیدا کرده است و طبیعتا به توسعه‌ی بازار فاوا در کشور منجر شده و در سالیان آینده نیز منجر خواهد شد».

او با اشاره به اینکه بیست و ششمین دوره‌ی نمایشگاه الکامپ توسط نصر تهران برگزار خواهد شد، بیان کرد: «گرچه الکامپ نمایشگاهی ملی و بین‌المللی است، اما تاکنون اغلب شرکت‌هایی که در آن حضور پیدا کرده‌اند، از اعضای سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران بوده‌اند و با هماهنگی نصر کشور و تهران این نمایشگاه برگزار می‌شده است. البته معمولا نصر تهران بخش عمده‌ی مربوط به فعالیت‌های نمایشگاه را عهده‌دار بوده است».

عضو هیأت مدیره‌ی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران ادامه داد: «امسال هم بر اساس توافق انجام شده میان نصر تهران و کشور، قرار بر این است که نصر تهران عهده‌دار برگزاری الکامپ 1400 شود».

او درباره‌ی مشارکت کمیسیون‌های تخصصی در نمایشگاه الکامپ توضیح داد: «معمولا کمیسیون‌ها در غرفه‌های سازمان استانی خود حضور دارند و این موضوع در استان تهران نیز به همین شکل خواهد بود. البته بنابر سیاست‌های حاکم بر هر دوره، نحوه‌ی حضور کمیسیون‌ها متفاوت است. گاهی کنسرسیوم‌هایی توسط برخی از اعضا ایجاد می‌شود و گاهی نیز اعضای کمیسیون‌ها در غرفه‌ی سازمان حاضر می‌شوند و پاسخگوی مراجعان خواهند بود».

او با اشاره به بخش‌های جانبی نمایشگاه الکامپ از جمله الکام استارز، الکام ترندز و … تأکید کرد: «سال‌هاست که برای توسعه‌ی نمایشگاه الکامپ اقدامات متعددی انجام شده است. اما محدودیت‌های کرونایی که امسال با آن رو‌به‌رو هستیم ممکن است تا حدودی اجازه‌ی برخی از اقدامات توسعه‌ای در این حوزه را از ما سلب کند. اما طبیعتا به صورت کلی شورای سیاست‌گذاری با جمع‌بندی نظرات اعضا تلاش خواهد کرد در نمایشگاه‌های الکامپ سالانه برخی از ایده‌ها را برای توسعه‌ی هرچه بیشتر این نمایشگاه اجرایی کند».

elecomp

عضو هیأت مدیره‌ی نصر تهران با اشاره به حضور استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های دانش بنیان در نمایشگاه الکامپ که در بخش الکام استارز برگزار می‌شود، تأکید کرد: «این موضوعات هر سال در نمایشگاه الکامپ مطرح است و هر سالی که پیش می‌رویم جدی‌تر هم می‌شود. حضور این شرکت‌ها بسیار مهم و ضروری است و در سالیان گذشته شاهد بودیم که برخی از شرکت‌های دانش‌بنیان و استار‌پی که در بخش الکام استارز حضور داشتند، به شرکت‌های بزرگی تبدیل شده‌اند. بنابراین طبیعتا حضور این شرکت‌ها در نمایشگاه الکامپ به سرعت چرخه‌ی توسعه‌ی استارت‌آپ‌ها کمک خواهد کرد».

او همچنین گفت: «نمایشگاه الکامپ موضوعی مهم و حیاتی است و طبیعتا مسائلی از جمله توسعه‌ی بازار را در بردارد. این نمایشگاه بدون حضور شرکت‌ها معنایی ندارد. از سوی دیگر حضور دولت، حاکمیت و سایر بخش‌های کارفرمایی در الکامپ و ارتباط آنها با شرکت‎های حاضر در نمایشگاه نیز بسیار حائز اهمیت است».

معروفی با بیان اینکه با توجه به شیوع ویروس کرونا سال گذشته نمایشگاه الکامپ برگزار نشد و امسال نیز با تعویق انجام خواهد شد ابراز امیدواری که شیوع ویروس اومیکرون به تعویق مجدد الکامپ 1400 منجر نشود.

گفتنی است نمایشگاه الکامپ ۱۴۰۰ در تاریخ ۲۷ تا ۳۰ بهمن ماه ۱۴۰۰ با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی توسط سازمان نظام صنفی رایانه‌‎ای استان تهران در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود.

منبع: سایت نظام صنفی رایانه‌ای تهران

امتیاز شما به این مطلب