الکامپ و تلکام از سال 97 ادغام می شوند

وی افزود: البته تغییر تاریخ الکامپ، سبب شد فاصله بین دو دوره الکامپ 22 و 23 کوتاه شده و فرصت کافی برای برنامه ریزی و اجرا نداشته باشیم. به ویژه برخی شرکت های خارجی که سالانه برنامه ریزی می کنند، عملا امکان حضور در این دوره را نیافتند، اما نتیجه کار نشان می دهد مزایای تغییر تاریخ بیشتر از زیان آن بوده است.
سعادت با بیان این که فضای نمایشگاه امسال بیش از 70 درصد رشد داشته است، گفت: سال گذشته الکامپ در 18 هزار متر مربع فضای نمایشگاهی برگزار شد. این در حالی است که فضای مفید امسال به 34 هزار متر مربع رسیده است.

حل کامل مشکل ارزی-ریالی

رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای در پاسخ به سوالی درباره مشکل ارزی-ریالی کفت: به جرات می گویم این مشکل به طور کامل حل شده است. اکنون بخش ارزی و ریالی به صورت خوداظهاری انجام شده و در سال گذشته حتی یک مورد جریمه در جریان بازرسی شرکت سهامی نمایشگاه ها نداشتیم. وی درباره اینکه چرا الکامپ به شهر آفتاب منتقل نمی شود،گفت: کل فضای سرپوشیده شهرآفتاب 12 هزار متر مربع است و اکنون متراژ نمایشگاه الکامپ چند برابر آن است.
سعادت درباره وضعیت اینترنت نمایشگاه نیز گفت: تامین اینترنت از سوی شرکت سهامی نمایشگاه ها و برای رویدادهایی که در این فضا برگزار می شود، به یک شرکت واگذار شده و قاعدتا ما نیز مصرف کننده محسوب می شویم. البته در حال مذاکره با تامین کننده هستیم تا خدمات با کیفیتی ارائه دهد.

همزمانی الکامپ و تلکام از سال 97

رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای با بیان ادغام نمایشگاه الکامپ و تلکام در سال آینده گفت: بر اساس تفاهمی که در جلسه مشترک با مسوولان ذیربط صورت گرفت، مقرر شد نمایشگاه الکامپ و تلکام از سال 97 همزمان و با مدیریت یکپارچه برگزار شود. البته جزییات این که دو نمایشگاه ادغام شده یا به صورت دیگری برگزار شود بعدا مشخص خواهد شد اما به هر حال سازمان نظام صنفی رایانه ای، شرکت سهامی نمایشگاه ها و مجری نمایشگاه تلکام روی همزمانی این دو رویداد به توافق رسیدند. سعادت درباره سالن الکام استارز نیز گفت: با همکاری وزارت ارتباطات تمهیداتی برای اسکان حدود 50 نفر از استارتاپ های شهرستانی حاضر در الکام استارز در نظر گرفته شده است.

آمار و ارقام الکامپ

باقر بحری، عضو هیات مدیره سازمان نظام صنفی رایانه ای و مدیر اجرایی الکامپ 23 گفت: امسال فضای مفید نمایشگاه الکامپ 34 هزار متر مربع و کل فضای تحت پوشش 60 هزار متر مربع است که در تاریخ الکامپ بی سابقه است. وی با بیان اینکه شرکت های خارجی از 20 کشور در 1000 متر مربع در نمایشگاه الکامپ حضور دارند، گفت: از کشورهای کره جنوبی، چین و تایوان، شرکت‌هایی به طور مستقیم در نمایشگاه حضور خواهند داشت. با این حال شرکت هایی از هلند، آلمان، ایتالیا، ژاپن و .. نیز به الکامپ امسال می‌آیند.

بزرگترین سالن الکامپ در اختیار استارتاپ‌ها

مدیر اجرایی نمایشگاه الکامپ با بیان این که سالن‌های 8 و 9 به عنوان بزرگترین سالن نمایشگاه در اختیار استارتاپ ها قرار گرفته است، گفت: 100 استارتاپ متقاضی غرفه 12 متری بودند که خواسته آن ها برآورده شد، علاوه بر آن 250 استارتاپ در قالب یک استند در نمایشگاه حضور دارند. بحری افزود: در الکام استارز سه بخش در نظر گرفته شده است. بخش اول افراد با سابقه در حوزه کسب و کارهای نوین به عنوان مربی (منتور) حضور دارند و استارتاپ ها می توانند از تجربیان این افراد استفاده کنند.
وی ادامه داد: در بخش دوم مسابقه ای مانند پارسال میان استارتاپ ها برگزار شده و به بهترین طرح ها جایزه داده می شود. یک بخش VIP هم در نظر گرفته شده است که افراد موثر از سوی سرمایه گذاران خطرپذیر در این بخش حضور داشته و برای سرمایه گذاری در استارتاپ ها مذاکره می کنند. مدیر اجرایی نمایشگاه الکامپ گفت: با مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی مذاکره شده و قرار است این سازمان با همکاری رایتل، روی 20 تا 30 استارتاپ حاضر در نمایشگاه سرمایه گذاری کنند.
بحری گفت: امسال استارتاپ ها دست به دست هم داده اند تا هم سالن الکام استارز و هم نمایشگاه الکامپ به بهترین شکل ممکن برگزار شود و بسیاری از آن ها به بازدیدکنندگان و غرفه داران خدمات ارائه می کنند که فهرست این شرکت ها و خدماتشان به زودی منتشر می شود. وی در مورد سالن دولت الکترونیکی نیز گفت: در سالن 41A دستاوردهای دولت الکترونیکی به شبکه ملی اطلاعات به نمایش گذاشته می شود.

افتتاح فاز سوم شبکه ملی اطلاعات در الکامپ

سعادت، رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای در بخش دیگری از این نشست گفت: قرار است فاز نهایی شبکه ملی طالاعات در نمایشگاه الکامپ رونمایی شود. یکی از مهم ترین دستاوردهای دولت یازدهم شبکه ملی اطلاعات است و مهم ترین فاز این شبکه روز سوم الکامپ (یکشنبه هفته آینده) با حضور وزیر ارتباطات در سالن دولت الکترونیکی رونمایی می شود. وی افزود: یکی دیگر از برنامه های امسال برگزاری همایش «آینده اقتصاد فناوری اطلاعات» است و علاوه بر آن کمیسیون آموزش نظام صنفی چند کارگاه و پنل برگزار می کند. سعادت با بیان این که امسال الکامپ مراسم افتتاحیه نخواهد داشت، گفت: با توجه به این شرکت ها معمولا در روز اول درگیر سازماندهی غرفه خود هستند، تصمیم گرفتیم مراسم افتتاحیه تنها در حد بریدن روبان باشد، اما در روز آخر مراسم اختتامیه برگزار خواهد شد. رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای با بیان این که قول داده بودیم هر سال‌ الکامپ یک پله بالاتر برود، گفت: امسال با وجود زمان کمی که با دوره پیشین نمایشگاه فاصله بود، اما سالن های جدیدی مانند 5 ،6 و 7 به نمایشگاه اضافه شده و فضای نمایشگاه 70 درصد بزرگ تر شده است.