گوگل از اپلیکیشن‌های هنگ اوت جدید خود رو نمایی کرد


محبوبیت اپلیکیشن‌های جدید در میان طرفداران قدیمی هنگ اوت

در روزهای نخست که این اپلیکیشن‌ها توانستند محبوبیت قابل توجهی به دست بیاورند، بسیاری از طرفداران قدیمی هنگ اوت به پیام‌رسانهای جدید گوگل شتافتند، اما هنوز هم جمعیت کثیری هستند که از هنگ اوت قدیمی استفاده می کنند. البته اپلیکیشن Allo با افول چشمگیری همراه بوده است.

در واقع این اپلیکیشن‌ها توانستند محبوبیت قابل توجهی به دست بیاورند، اما پیش از این، گوگل اپلیکیشن هنگ اوت خود را نیز در بازار داشت. این باعث شد تا گوگل رسما اعلام کند که اپلیکیشن هنگ اوت از این به بعد برای مصارف تجاری و کاری استفاده خواهد شد.

آیا پلات فرم قدیمی از رده خارج می شود؟

با وجود گمانه‌های متعددی که در رابطه با قطع فعالیت پلتفرم قدیمی به گوش می‌رسید و مدیران گوگل نیز در زمینه دسته‌بندی کارکرد مصرف کننده/تجاری برای پیام‌رسان‌های Allo و هنگ اوت سخن می‌گفتند، به نظر می‌رسد گوگلی‌ها هنوز برنامه‌ای برای مشخص کردن تکلیف ماجرا ندارند.

در همین راستا امیت فولای، مدیر واحد توسعه Allo و Due در حساب کاربری جدید توییترش ضمن تأکید بر رویکرد عمومی پیام رسان‌های جدید و دیدگاه تجاری هنگ اوت، مدعی شده است که پیام‌رسان قدیمی برای مصرف‌کنندگان عمومی نیز به فعالیت خود ادامه خواهد داد. البته وی در این پست از عبارت “جایی نخواهد رفت” استفاده کرده است و از همین رو، واقعا نمی‌توان زمان معینی برای از رده خارج شدن این آپ در نظر گرفت. با این حال چیزی که مشخص است این است که فعلا این سرویس در اختیار کاربران عمومی قرار خواهد داشت.

مزایای اپلیکیشن هنگ اوت جدید

گفتنی است هنگ اوت جدید اساسا یک نرم‌افزار ارسال پیام است و در رده مسنجرهایی مثل اسکایپ، واتسآپ یا فیس بوک مسنجر قرار می‌گیرد، اما مزایای خاص خود را دارد. در هنگ اوت به جای دوستان، لیست آخرین مکاتبات نمایش داده می‌شود، لذا از این منظر با گوگل تاک فرق می‌کند. در این نرم‌افزار هر یک از مکاتبات نام خاص خود را دارند، درست مثل چت روم، برای هر مکاتبه‌ای می‌توان برچسبی به شکل یک نام یا یک عکس انتخاب کرد.

گوگل می‌گوید برای هنگ اوت بیش از 850 ایموجی به صورت دستی طراحی شده است. در هنگ اوت جدید هم مثل نسخه اصلی آن می‌توان یک مکاتبه را به گفت و گوی ویدیویی با نهایتا 10 نفر تبدیل کرد.