سمینار «مراکز داده سبز» توسط لاوان ارتباط برگزار شد

قبل از آغاز رسمی مراسم و همزمان با پذیرش شدن مهمانان کلیپی 9 دقیقه ای در زمینه معرفی شرکت فنی مهندسی لاوان ارتباط و زمینه های فعالیت آن (1- طراحی و اجرای شبکه های ساخت یافته، مراکز داده و زیرساخت شهرهای هوشمند 2- تولید ملزومات مورد نیاز زیرساخت شبکه در صنعت ICT سازمان‌ها 3- واردات تجهیزات پسیو با بالاترین کیفیت از کمپانی آر اند ام سوئیس) پخش شد. بعد از آن هم در کلیپی تقریبا 3 دقیقه ای راهکار جدید کمپانی آر اند ام سوئیس با نام کانکتور LC-QR (Quick Release) پخش شد.

 

 

شروع مراسم با سخنرانی دکتر آزاد معروفی، مدیر عامل لاوان ارتباط

بعد از پایان کلیپ و حضور غالب مهمانان سمینار، جناب آقای دکتر آزاد معروفی (مدیرعامل لاوان ارتباط) با حضور پشت تریبون به میهمانان خوشامدگویی کردند. آقای دکتر معروفی با اشاره به حوادث ناگوار اخیر در کشور مخصوصا حادثه کشتی سانچی، این واقعه را به همه هموطنان و حضار تسلیت گفته و برای بازماندگان طلب صبر کردند. ایشان همچنین آرزو کردند در آینده اتفاقات خوب و مثبتی را برای همه ایرانیان شاهد باشیم. ایشان با به فال نیک گرفتن همزمانی بارش برف و برگزاری سمینار مراکز داده سبز، شروع رسمی این سمینار را از ساعت 10 صبح اعلام کردند.

9
10

 

سخنرانی ماریوس کلرک، نماینده کمپانی Air@work 

در بخش بعدی آقای ماریوس کلرک مدیر تجاری کمپانی Air@work هلند، عضو انستیتو استاندارد ملی هلند و عضو موسسه IT سبز آمستردام ارائه خود را در زمینه معرفی محصولات کمپانی Air@work هلند آغاز نمود.

4

ایشان هم در ابتدای مراسم کشته شدن تعدادی از کارکنان ایرانی کشتی نفتکش سانچی را به همه ایرانیان و به خانواده قربانیان تسلیت گفتند. وی همچنین از آقایان معروفی و حسینی که زمینه ساز برگزاری این سمینار بودند به طور ویژه تشکر و قدردانی کردند و از حضار خواستند هر جای مطالب که سوالی برایشان پیش آمد سوالشان را مطرح کنند.

5

وی همچنین برای آشنایی بیشتر با شرکت کنندگان از آن ها در مقاطع جداگانه خواست مدیران دیتاسنترها، مشاورین و مسوولان فنی دیتاسنترها دست خود را بلند کنند. موضوع اصلی این ارائه که بیش از 1 ساعت به طول انجامید معرفی هواسازهای کمپانی Air@work بود. این کمپانی با بیش از 20 سابقه، در زمینه ساخت هواسازهای سازگار با محیط زیست در هلند فعالیت می کند. به گفته آقای کلرک محصولات این شرکت فقط محدود به هواسازها نیست و محصولات دیگری مثل مبدل های حرارتی و صفحات جذب کننده رطوبت هم تولید می کند. وی با اشاره به این مساله که در ساخت محصولات این کمپانی از بهترین قطعات استفاده می شود و این قطعات استانداردهای لازم اروپا را دارند، بیان کرد که محصولات این کمپانی به صورت plug & play تحویل مشتری می شود، یعنی کافی است مشتری آن را به برق وصل و شروع به استفاده کند. وی در ادامه به عنوان نمونه نحوه کار سیستم های خنک کننده تبخیری Air@work را برای حضار توضیح داد. ماریوس کلرک با بیان این که به مساله بحران آب در ایران اشراف دارد و این هواسازها آب مصرف می کنند، عنوان کرد که در این زمینه هم تمهیداتی توسط کمپانی هلندی اندیشیده شده است. وی تصاویر تعدادی از پروژه هایی که توسط کمپانی Air@work اجرا شده بود را برای حضار به نمایش در آورد. آقای کلرک در ادامه سخنرانی خود ویژگی های نسل بعدی سیستم های تهویه Air@work را بیان کرد که این ویژگی ها را در ادامه مشاهده می کنید: قابل اعتماد بودن، ماژولار بودن، کارآیی در مصرف انرژی، پایدار بودن و مقرون به صرفه بودن.

6

ادامه این ارائه مختص معرفی گروه Ashrae TC 9.9 بود. به گفته وی این گروه، گروهی از متخصصان است که به صورت تخصصی در زمینه تحقیقات مربوط به سیستم های تهویه فعالیت می کنند. شرکت هایی مثل Dell، HP و IBM در این گروه نماینده دارند.

آقای ماریوس کلرک در ادامه ارائه خود به سراغ طراحی بهینه یک دیتاسنتر رفت و با بیان مصرف انرژی معمول یک دیتاسنتر سنتی به بررسی تفاوت میزان مصرف انرژی دیتاسنترهای سنتی با محصولات کمپانی Air@work پرداخت. در این بخش از برنامه کلیپی از نحوه بهینه سازی دما و جریان انرژی در یک دیتاسنتر پخش شد که مورد استقبال حاضرین قرار گرفت.

12
پایان بخش اول سخنرانی آقای کلرک اختصاص به معرفی مبدل های حرارتی Air@work مورد استفاده قرار گرفته در دیتاسنترهای این کمپانی داشت که نمونه این محصول به حضار تحویل داده شد تا بتوانند آن را مورد بررسی بیشتری قرار دهند.

 

سخنرانی سرکار خانم مهندس خاکباز، مدیر فنی لاوان ارتباط

در بخش بعدی سمینار سرکار خانم مهندس خاکباز، مدیر فنی شرکت لاوان ارتباط در ارائه ای، راهکار Netscale از کمپانی آر اند ام سوئیس را برای حضار تشریح کردند. ایشان در این ارائه عنوان کردند که Netscale نسل جدید زیرساخت شبکه داده ها در مراکز داده است و به عنوان راه حل end to end برای شبکه داده ها و ذخیره سازی معرفی شده است. Netscale آر اند ام طراحی بهینه برای دستیابی به بالاترین تراکم (حدود 5000 پورت در هر رک) را امکان پذیر کرده است، بنابراین شما به راحتی می توانید از تجهیزات R&Minteliphy استفاده کنید. در ادامه این ارائه فیلم کوتاهی در زمینه کاهش مدت نصب با استفاده از راهکار Netscale پخش شد. به گفته مهندس خاکباز یکی دیگر از ویژگی های این راهکار سهولت در استفاده و جابجایی کابل ها در این سیستم است. در انتهای این بخش از برنامه محصولات Netscale به صورت جداگانه توسط مهندس خاکباز مورد بررسی قرار گرفتند.

24
پس از ارائه سرکار خانم مهندس خاکباز و در هنگام پذیرایی کلیپ بسیار جذاب حدودا 7 دقیقه ای با عنوان laserman که در یکی از جشن های کمپانی آر اند ام به نمایش در آمده بود پخش شد.

 

بخش دوم سخنرانی آقای ماریوس کلرک

پس از اتمام پذیرایی قسمت دوم ارائه آقای ماریوس کلرک آغاز شد. این بخش به کارآیی سیستم های خنک کننده کمپانی Air@work اختصاص داشت. در انتهای سخرانی، آقای ماریوس کلرک از تمام افرادی که این شرایط را فراهم کردند که بتوانند در ایران این برنامه را اجرا کنند تشکر کردند.

1
بعد از پذیرایی ناهار و قبل از شروع دوباره سخنرانی های سمینار، یک کلیپ ساخته شده توسط آر اند ام با موضوع معرفی سیستم Passive Optical LAN به نمایش در آمد.

 

سخنرانی آقای مهندس دوستانی، سرپرست تحقیقات و توسعه لاوان ارتباط

در ادامه سمینار آقای مهندس محمد دوستانی، سرپرست تحقیقات و توسعه شرکت لاوان ارتباط در ارائه‌ای، سیستم مدیریت خودکار زیرساخت شبکه R&Minteliphy را معرفی کرد (این بخش طی روزهای آینده به تفصیل در بخش مجله تخصصی شبکه و دیتاسنتر سایت قرار داده خواهد شد)

22

 

سخنرانی آقای مهندس آستانی، مدیر فروش لاوان ارتباط

در بخش انتهایی سمینار، آقای مهندس فرشاد آستانی مدیر فروش شرکت لاوان ارتباط، ارائه ای کوتاه در زمینه راهکارهای مراکز بهداشتی و درمانی (Healthcare Solutions) کمپانی آر اند ام سوئیس داشتند. وی با بیان این که کمپانی آر اند ام راهکارهای خود را بر اساس نیاز مشتریان خود تعریف می کند، عنوان کرد: «آر اند ام برای ارائه راهکارهای Healthcare، با بسیاری از متخصصین زمینه های پزشکی، درمانی و بهداشتی مشاوره هایی داشته است. آر اند ام در زمینه سیستم امنیت خود در سطح 1 برای این راهکار یک سیستم کد رنگ هم طراحی کرده است و در سطح 3 برای هر کانکشن یک قفل تعبیه شده است لذا ادمین شبکه تنها شخصی است که می‌تواند پچ کوردها را جابجا نماید و به این طریق خطای انسانی را تقریبا حذف کرده است».

آقای مهندس آستانی در بخشی که از آن به عنوان مهم ترین بخش ارائه شان یاد کردند، عنوان کردند: «سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده که 16 میلیون نفر در سال بر اثر بیماری های عفونی جان خود را در بیمارستان از دست می دهند. در این راهکار استاندارد ISO 22196 لحاظ شده است که باعث کاهش تلفات انسانی، کاهش نیاز به انجام عملیات ضدعفونی که طبیعتا منجر به حفاظت از محیط زیست می شود، کاهش هزینه های درمانی، پذیرش تعداد بیشتری بیمار در سال و در نهایت ارتقا سطح بهداشت جامعه می شود». آقای مهندس  آستانی در ادامه ارائه خود محصولات سری R&Msafeline وتجهیزات با ولتاژ بالای اتاق عمل آر اند ام را معرفی کردند.

17
در پایان مراسم، جناب آقای مهندس جوادی، عضو هیات مدیره شرکت لاوان ارتباط ضمن تشکر از حضور میهمانان گرامی با آرزوی این که در برنامه های بعدی شرکت لاوان ارتباط، اشکالات این سمینار مرتفع شود، ختم جلسه را در ساعت 15:45 اعلام کردند.

23

19

 

امتیاز شما به این مطلب