Installation Cables

کابل‌های شبکه در یک پروژه کابل کشی از نظر حجم خرید و بار کاری بیشترین سهم را دارند و لذا باید بیشترین بودجه به را به آن ها اختصاص داد. بنا بر این باید از کابل‌هایی با قابلیت اطمینان بالا در پروژه کابل کشی استفاده کرد چرا که جایگزینی کابل‌ها آزار دهنده است و کل فرآیند پروژه کابل کشی را مختل می‌کند. به هنگام نصب و سربندی کابل ها به شدت مورد فشار قرار می گیرند به همین دلیل پایداری مکانیکی مناسب کابل ها به هنگام استفاده در پروژه های کابل کشی یکی از معیارهای اصلی کابل های شرکت آ اند ام (R&M) است. شرکت آر اند ام (R&M) با اجرای تست های از پیش طراحی شده قادر است تا فشار مکانیکی وارد شده به کابل ها را شبیه سازی کند و بدین ترتیب برای بهینه سازی پروژه های کابل کشی، کابل هایی با دوام و ماندگاری بیشتر به بازار عرضه کند.

شرکت آر اند ام (R&M) طبقه بندی کاملی از کابل های شبکه را توسط سیستم R&Mfreenet خود در اختیار مشتریانش قرار داده است که موجب شده است تا نیاز های مشتریان به صورت بهینه و با قیمت بسیار مناسب توسط سبد محصولات این شرکت تامین شود. این طبقه بندی کلی شامل انواع کابل های شبکه Cat 5e، Cat 6، Cat 6A، Cat 7، Cat 7A و Cat 8.2 و با انواع دارای محافظ (shielded) و بدون محافظ (Unshielded) بوده و همچنین انواع روکش های حفاظتی مانند PVC، LSZH و LSFRZH و همچنین با حفاظت های الکترو مغناطیسی متفاوت شامل F/UTP، U/FTP، S/FTP هستند. شرکت آر اند ام (R&M) برای ساده سازی فرآیند انتخاب کابل شبکه توسط مشتریانش، مطابق با تصاویر زیر انواع کابل‌های شبکه را ارائه کرده است.

  • روکش PVC یا Polyvinyl chloride، نوعی پلاستک فشرده است که در حال حاضر یکی از پرکاربردترین و ارزشمندترین محصولات صنعت پتروشیمی محسوب می‌شود. از دلایلی که باعث کاربرد زیاد این روکش در صنعت و ساختمان شده است هزینه کم و زیاد بودن روش‌هایی است که می‌توان آن را از یک ماده سوختی به یک ماده مقاوم در برابر دما و الکتریسیته تبدیل کرد.
  • کابل LSZH یا Low Smoke Zero Halogen، کابلی عاری از هالوژن‌ها (فلور، کلر، برمید، ید، استاتین) و مواد سربی مانند کادمیوم، کروم و جیوه می‌باشد. هالوژن‌ها در هنگام سوختن گازهای سمی بسیار خطرناکی از خود تولید می‌کنند که موجب تلفات انسانی می‌شود. این کابل‌ها از مواد پلاستیکی ساخته شده‌اند که باعث می‌شود هنگام احتراق از خود دود سمی (نظیر هالید هیدروژن، مونوکسید کربن، دی اکسید کربن و غیره) تولید نکنند.
  • کابل LSFRZH یا Low Smoke Fire Retardant Zero Halogen، علاوه بر داشتن خواص کابل LSZH، دارای خاصیت ضد اشتعال نیز هست. این بدان معنی است که این کابل‌ها در هنگام آتش سوزی شعله‌ور نخواهند شد و برخی اوقات بین یک تا چند ساعت عملیات انتقال اطلاعات را در حضور آتش انجام خواهند داد.

برای نام‌گذاری انواع مختلف کابل‌ از پنج کاراکتر استفاده شده است (XX/YYY)  که کاراکترهای “XX”  مربوط به شیلددار یا بدون شیلد بودن چهار زوج سیم با هم (کل کابل) و کاراکترهای “YYY”  مربوط به شیلددار یا بدون شیلد بودن هریک از زوج سیم‌ها به صورت جداگانه است.