پیگیری مطالبات فعالان حوزه اینترنت اشیا و داده‌ های عظیم

 

مسئول کمیسیون داده‌های عظیم و اینترنت اشیا با بیان اینکه کمیسیون داده‌های عظیم و اینترنت اشیا (Big Data & IoT) با هدف هماهنگی، ایجاد ارتباط و پیگیری مطالبات صنفی فعال این کسب و کار آغاز به کار کرده است، گفت:

به منظور پیشبرد اهداف و مأموریت‌های این کمیسیون، 4 کارگروه فناوری، استانداردها، کارگروه حقوقی و تنظیم مقررات و توسعه کسب و کار تشکیل شده است.

آزاد معروفی افزود:

با رشد سریع فناوری نوین اینترنت اشیا و حوزه داده‌های عظیم در کشور و فعالیت تعداد قابل توجهی از شرکت‌ها در این حوزه، ضرورت ایجاد محفلی صنفی برای پیگیری مطالبات این فعالان احساس می‌شد.

معروفی در این رابطه ادامه داد:

به همین دلیل کمیسیون داده‌های عظیم و اینترنت اشیا با رویکرد حفظ ارتباط دوسویه سازمان و شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات و محصولات این حوزه شکل گرفته است.

به گفته آقای معروفی، مباحث داده‌های عظیم و اینترنت اشیا دو روند مهم فناوری اطلاعات و ارتباطات در سال‌های آتی هستند که تأثیر فراوانی بر ساختارهای بنیادین کسب و کار در دنیا گذاشته اند؛ بنابراین تشکیل کمیسیونی مستقل برای پرداختن به این دو حوزه از سوی فعالان کاملا اجتناب‌ناپذیر است.

مسئول کمیسیون داده‌های عظیم و اینترنت اشیا در خصوص ترکیب اعضای این کمیسون، گفت:

گستره این کمیسیون، تمام شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات و محصولات در حوزه داده‌های عظیم و اینترنت اشیاست. این خدمات و محصولات می‌تواند شامل مواردی همچون ارائه خدمات مشاوره سازمانی و خدمات آموزشی در حوزه فناوری‌های داده‌های عظیم و اینترنت اشیا، طراحی و تولید بسترهای نرم‌افزاری، شبکه و سخت‌افزار و همچنین عرضه‌کنندگان و فعالان حوزه پشتیبانی محصولات در این حوزه باشد.

معروفی در خصوص پیگیری مطالبات و بررسی مسایل و دغدغه‌های فعالان این حوزه در کمیسیون ادامه داد:

اکنون شرکت‌های فعال در حوزه اینترنت اشیا با موانع قانونی مختلفی از جمله تعرفه مواجه هستند که در این کمیسیون می‌توانند برای رفع آن چاره‌اندیشی کنند.

علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر درباره کمیسیون اینترنت اشیا و داده‌های عظیم می‌توانند به پورتال سازمان با آدرس tehrannsr.org مراجعه کنید.