اپلیکیشن ثبت کننده جرایم | iWitness

 

 

به نقل از روزنامه فناوران، اپلیکیشن ثبت‌کننده جرایم که iWitness نام دارد، قادر است ویدئوهایی ضبط کند که قابل پاک کردن نیستند و البته با فشردن انگشت روی صفحه موبایل حتی می‌توان ویدیوی ضبط شده را برای بررسی به مقامات انتظامی و قضایی ارسال کرد.

دیوی ریمر، توسعه‌دهنده این اپلیکیشن معتقد است که این اپ می‌تواند جان افراد زیادی را نجات دهد. وی اضافه می‌کند که یک مجرم به تنها چیزی که نیاز ندارد شاهد است و همین موضوع باعث می‌شود اپلیکیشن او مانع بروز جرم‌های بسیاری شود.

کاربردها

این اپلیکیشن می‌تواند بیش از همه برای کسانی که تنها هستند و مجبورند در اطراف پارکینگ‌های تاریک و اماکنی که پتانسیل وقوع جرم بالایی دارد قدم بزنند، مفید و کاربردی باشد. به محض آنکه این اپ را نصب کنید می‌توانید فایل‌های صوتی، عکس و فایل‌های ویدیویی خود را در هر لحظه ثبت کنید و آن را به سرور کلاد امن این اپ منتقل کنید.

با یک بار اضافه فشردن دکمه ثبت یا از طریق تکان دادن گوشی می‌توانید به راحتی مرکز فوریت‌های پلیسی را در جریان وقوع جرم بگذارید. این اپ همچنین ایمیل و پیامک‌های ازپیش‌تعیین‌شده شما را در هنگام بروز خطر برای شش‌نفر از نزدیکانتان که قبلا در فهرست تماس‌های اضطراری مشخص کرده‌اید، می‌فرستد. به این ترتیب پلیس و نزدیکانتان از مکان دقیق حضور شما و بروز مشکل آگاهی می‌یابند و ضمنا فایل ویدیویی و عکس شما را نیز دریافت کرده و از طریق یک نقشه ماهوراه‌ای از محل دقیق حضور شما هم آگاه می‌شوند.

به یاد داشته باشید کسی که مرتکب جرم شده به هیچ‌عنوان نمی‌تواند فیلم یا عکسی را که شما گرفته‌اید، پاک کرده و از بین ببرد. طبق گفته توسعه‌دهنده این برنامه، هدف آن‌ها از ابتدا این بوده که به مجرمان این پیام را بدهد که اگر تخلفی کنند، ثبت می‌شود و هیچ راهی برای از بین بردن آن نیز وجود ندارد. ویژگی مهم این اپ ساده بودن آن است که موجب می‌شود هر گوشی هوشمند ساده‌ای با داشتن یک دوربین قابلیت استفاده از آن را پیدا کند.

امتیاز شما به این مطلب