حمایت بی سابقه از گزینه پیشنهادی وزارت ارتباطات

وزارت ارتباطات

حمایت همکاران در وزارت ارتباطات
محمود واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات را باید حامی اصلی آذری جهرمی دانست. واعظی که در دوران مدیریتش، اعتماد زیادی به جهرمی داشت و او را در شرکت زیرساخت جانشین محمود خسروی کهنه‌کار کرد، پیش از اعلام رسمی نام جهرمی به عنوان کاندیدای پیشنهادی، به استقبال ابن انتخاب رفته و گفته بود: «از رییس‌جمهور سپاس‌گزارم که یکی از معاونان بنده را به‌عنوان وزیر پیشنهادی انتخاب کرده‌اند.»
وزیر ارتباطات دولت یازدهم در آخرین دیدارش با خبرنگاران نیز روز چهارشنبه گذشته به حمایت تمام‌قد از آذری جهرمی پرداخت و البته اعلام کرد سیاست‌های وزارت ارتباطات در دولت یازدهم، با حضور جهرمی ادامه خواهد یافت.
نصرالله جهانگرد رییس سازمان فناوری اطلاعات دیگر فردی بود که در دیدار با خبرنگاران، از آن‌ها خواست برای موفقیت آذری جهرمی در مجلس تلاش کنند. در‌حالی‌که گفته می‌‌‌‌‌‌شد جهانگرد خود یکی از گزینه‌های اصلی برای وزارت ارتباطات بوده و رقیب جهرمی محسوب می‌شد، اما رییس سازمان فناوری اطلاعات به حمایت کامل از گزینه پیشنهادی رییس‌جمهور پرداخت و اعلام کرد با حضور او در زیرساخت، کارها سرعت گرفته است.
محمود خسروی، مدیرعامل سابق زیرساخت هم با نصرالله جهانگرد هم نظر است:« بنده بعد از 35 سال خدمت بنا‌به تقاضای خودم بازنشسته شدم و خوشحالم که نیروی جوان و متخصص و آشنا به فناوری روز، بعد از من مدیریت شرکت ارتباطات زیرساخت را بر عهده گرفت. از زمانی که مهندس جهرمی به جای بنده در سمت مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت و معاون وزیر ارتباطات قرار گرفته است، روند توسعه شرکت بهتر و سریع‌تر دنبال می‌شود.
امیرحسین دوایی دیگر معاون وزارت ارتباطات نیز به حمایت از آذری جهرمی پرداخت و او چهره عاشق خدمت به مردم، متخصص و جسور دانست.
مدیرعامل شرکت پست و رییس سازمان فضایی ایران هم به حمایت تمام‌قد از آذری جهرمی پرداخته‌اند. بهرامی، رییس سازمان فضایی نوشت: « اطمینان داریم با وزارت آقای جهرمی، جوانان مستعد و خلاق کشور با امیدی دوچندان برای آینده کشور تلاش می‌کنند و با اتکا به توانمندی‌های داخلی و استفاده از تمامی ظرفیت‌های کشور در قالب ساختاری منسجم در جهت توسعه و بالندگی این صنعت گام برداشته خواهد شد.»
علاوه ‌بر این افراد، برخی کارکنان و مدیران بدنه وزارت ارتباطات نیز به‌طور رسمی یا غیررسمی در شبکه‌های اجتماعی از آذری جهرمی حمایت کردند.
این حمایت‌ها البته تا جایی پیش رفت که حتی وزیر احتمالی ارتباطات و فناوری اطلاعات از حامیانش خواست کمپین حمایت از وی را متوقف کنند تا سوء‌تفاهمی پیش نیاید.

 

یک صنف، پشت وزیر جدید
پیش از انتخاب آذری جهرمی، سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور رسماً اعلام کرد که به حسن روحانی اعتماد دارد و کنار وزیر احتمالی ارتباطات و فناوری اطلاعات خواهد خواهد ایستاد و با او همکاری می‌کند. البته هرچند از داخل بدنه صنف، نام‌های پیشنهادی دیگری نیز شنیده می‌شد، اما پس از انتخاب آذری جهرمی، سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور رسما حمایت خود را از وی اعلام کرد: «سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور نیز به پشتوانه 15 هزار عضو فعال در سراسر میهن اسلامی مان، حمایت خود را از انتخاب جناب آقای مهندس محمدجواد آذری جهرمی به عنوان یک نیروی جوان و خلاق بر رأس وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات که بیش از هر نهاد و دستگاه دیگری به توان و خودباوری جوانان اتکا دارد، اعلام می کند.»
سندیکای صنعت مخابرات ایران نیز استمرار حرکت ملی پروژه توانا در شبکه ارتباطات زیرساخت کشور، بازطراحی شبکه‌های استانی ارتباطات زیرساخت، هدایت شبکه شرکت مخابرات ایران به استفاده از توانمندی‌های قابل اتکای داخل کشور و استفاده کامل از پیوست فناوری در قراردادهای خارجی را از نکات مثبت جهرمی دانست و به حمایت از وی پرداخت.
انجمن صنفی کارفرمایی دفاتر پیشخوان دولت و بخش عمومی تهران هم دیگر انجمنی بود که از وزیر پیشنهادی دولت دوازدهم حمایت کرد.

 

دبیر شورا در جمع حامیان
دبیر شورای عالی فضای مجازی نیز درباره محمدجواد آذری جهرمی معتقد است: ایشان فردی شناخته شده در حوزه ICT کشور هستند و سابقه خوبی هم در این حوزه دارند.
ابوالحسن فیروزآبادی ادامه داد: ارزیابی ها از تصدی گری‌هایی که ایشان در حوزه وزارت ارتباطات و شرکت ارتباطات زیرساخت داشتند، مثبت است و امیدواریم همانطورکه تاکنون منشأ اثر خوبی در حوزه مخابرات کشور بودند، در صورت تأیید مجلس شورای اسلامی هم بتوانند در وزارت ارتباطات موفق عمل کنند.
وی افزود: به نظر من مواردی که بعضاً درباره ایشان و در جهت تخریب در فضای مجازی منتشر شده، حرف هایی است که بیشتر به درد افراد احساساتی می‌خورد. موضوعی که در اداره کشور و وزارتخانه تکنولوژیک ارتباطات و فناوری اطلاعات که می‌تواند محور توسعه کشور باشد، باید خیلی جدی‌تر مطرح شود، بحث کارآمدی است. در همین راستا آقای جهرمی سابقه درخشان و خوبی دارند و در حوزه امنیتی هم مأموریت‌های خود را به درستی انجام داده و قطعاً باعث افتخار خواهد بود.

 

شرکت‌های فاوا، پشت سر وزیر جدید
مدیران عامل شرکت مخابرات ایران و همراه اول در چند روز گذشته رسماً حمایت خود را از انتخاب حسن روحانی برای وزارت ارتباطات اعلام کردند.
آسیاتک، پیشگامان، شاتل، داتک، پارسیان، فناپ، فن آوا، لایزر، مبنا، رسانه مهر وطن، پارس آنلاین، صبانت، افرانت و های‌وب هم در بیانیه مشترکی از آذری جهرمی حمایت کردند.

 

رضایت رای اعتماد دهندگان
نمایندگان مجلس به عنوان رأی دهندگان به آذری جهرمی هم پیش از جلسه رأی اعتماد، حمایت از وی را آغاز کرده‌اند و به این ترتیب به نظر می‌آید آذری جهرمی شانس بالایی برای انتخاب شدن به‌عنوان نخستین وزیر متولد پس از انقلاب را دارد.
سعید باستانی، سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس، عبدالرضا عزیزی نماینده مردم شیروان، سهیلا جلودارزاده، الیاس حضرتی و پروانه مافی نمایندگان مردم تهران از کسانی بودند که در روزهای گذشته در توییتر، در نطق پیش از دستور یا مصاحبه با خبرنگاران به حمایت از گزینه پیشنهادی وزارت ارتباطات پرداختند.

امتیاز شما به این مطلب