لامپ هوشمند Momo با امکاناتی فراتر از ایجاد روشنایی در خانه‌ها

همانطور که می‌دانید اکثر لامپ‌های هوشمندی که با آن‌ها سر و کار داریم  تنها از قابلیت روشن و خاموش شدن  خودکار با حضور ساکنان منزل برخوردارند،  اما به تازگی لامپ‌های هوشمندی به نام Momo  توسط تیم Morpheos با امکانات گسترده ساخته شده است که تا اوایل پاییز بازار عرضه می‌شود.

 

امکانات لامپ Momo

در لامپ هوشمند Momo از حسگرهایی استفاده شده است که سبب تبدیل آن به ابزار هوش مصنوعی می‌شود.

این لامپ هوشمند می‌تواند با قابلیت شناسایی چهره افراد همانند یک دوربین امنیتی هم عمل کند. علاوه بر این، لامپ Momo مجهز به امکاناتی برای کنترل دیگر ابزار هوشمند موجود در منازل است و قابلیت سازگاری با محصولات هوشمندی چون نست و Philips Hue را دارد. این لامپ همچنین با سرویس‌های هوشمند الکسای آمازون و گوگل هم سازگار است و می‌تواند با سیستم تشخیص صوت آن‌ها هماهنگ شود.

 

حسگرهای زیادی در این لامپ نصب شده است که از جمله آن‌ها می‌توان به حسگرهای تشخیص حرکت و حسگرهای اندازه‌گیری میزان دود، گاز، دی‌اکسید کربن، دما و رطوبت اشاره کرد.

لامپ Momo مجهز به میکروفن و بلندگو هم هست. این لامپ هوشمند به طور مستقل از قابلیت دریافت و اجرای فرامین صوتی برخوردار است؛ هرچند به این فرامین پاسخ نمی‌دهد. هوش مصنوعی این لامپ هوشمند حتی قادر به یادگیری عادات کاربران را در گذر زمان است و می‌تواند بر همین اساس واکنش نشان ‌دهد.