پیشبرد ICT در تهران بدون حضور نماینده فاوا در شورای شهر امکان پذیر نیست

به نقل از روزنامه آسیا، آزاد معروفی، عضو هیات مدیره و مسئول کمیسیون شبکه سازمان و مدیر عامل شرکت لاوان ارتباط با اعلام این خبر گفت:

ورود مدیران متخصص مسائل ICT و مدیریت شهری به شورای شهر تهران، قطعا تاثیر فراوانی  بر پیشبرد فناوری اطلاعات و ارتباطات در توسعه هوشمند شهر تهران دارد.

معروفی با تاکید بر اینکه حضور نماینده ICT ازسوی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران در شورای شهر می‌تواند راهگشا باشد، ادامه داد:

حضور نماینده سازمان در شورای شهر تهران فارغ از هرگونه جناح‌بندی سیاسی باعث می‌شود بسیاری از مشکلات و مسائل مربوط به فناوری اطلاعات و کسب و کارهای این حوزه تحت بررسی‌های کارشناسی قرار بگیرد و مصوبات اجرایی لازم درمورد آن صادر شود.

مسئول کمیسیون شبکه سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران با اشاره به مشکلات شرکت‌های فعال در حوزه شبکه گفت:

در حال حاضر طرح جامع نظام مهندسی فناوری اطلاعات و تاکید بر حضور و نظارت مهندسان شبکه در پروژه‌های عمران شهری، همچنان منتظر تصمیم‌گیری در مرجعی همچون شورای شهر تهران است.

به گفته معروفی، تمامی مصوبات مربوط به اشاعه نظام مهندسی شبکه در امور تاسیسات تجاری، اداری و مسکونی باید از کانال مصوبات شورای شهر تهران بگذرد که متاسفانه این مهم به دلیل نبود تخصص و توجه لازم، هرگز در دستور کار شورا قرار نگرفته است.

او در این رابطه ادامه داد:

مسلما حضور نماینده سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران به عنوان نماینده مطلع و متخصص حوزه فاوا در شورای شهر تهران می‌تواند ضمن تشریح اهمیت فاوا در مدیریت شهری، بسترساز تحقق موضوعاتی همچون شهر هوشمند و توسعه کاربرد اینترنت اشیا در شهر تهران باشد.

امسال برای نخستین بار سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران به دلیل ضرورت حضور نماینده‌ای از صنف فناوری اطلاعات و ارتباطات در شورای شهر تهران و به منظور پیگیری مسائل و مشکلات بخش خصوصی، از حضور این نماینده در شورای شهر تهران حمایت کرده و از تمامی اعضای محترم نیز دعوت می‌کند تا ضمن پیوستن به کمپین حمایت از نماینده فناوری اطلاعات و ارتباطات در شورای شهر تهران (ICT1396@)، مسائل، انتظارات، مشکلات و پیشنهادات خود در ارتباط با حوزه فاوا و شورای شهر تهران را به آدرس info@tehrannsr.org اعلام کنند.

امتیاز شما به این مطلب