پشتیبانی از ضبط ویدئو در نسخه بتای بیلد 3.18.1 تلگرام

به تازگی تعدادی از تست‌کنندگان اپلیکیشن تلگرام، ادعا می‌کنند که آخرین بتای بیلد تلگرام با قابلیت پشتیبانی از پیام‌های ویدیویی عرضه می‌شود.

بر اساس این ادعا، اپلیکیشن تلگرام با بتای نسخه 3.18.1 به کاربران اجازه می‌دهد پیام‌های ویدیویی کوتاهی برای مخاطبان خود ارسال کنند.

 

 

نحوه کار این اپلیکیشن

برای ضبط این پیام‌ها کافی است بر روی علامت میکروفون در گوشه سمت راست پایین رابط کاربری یا همان کناره سمت راست نوار تایپ متن در این اپلیکیشن ضربه بزنید. با این کار نماد میکروفون که برای ضبط پیام‌های صوتی کوتاه به کار می‌رود به نماد دوربین تغییر می‌کند که به همان شکل به کار می‌رود و فقط به جای پیام صوتی برای ضبط پیام ویدیویی کاربرد دارد.

پس از تغییر نماد میکروفون به دوربین، پس از گرفتن انگشت برای پیام ویدئویی، آن را به سمت بالا بکشید تا نیاز نباشد انگشت‌تان را روی صفحه نگه دارید (که از ویژگی rise to speak که قبلا فعال شده بود، بهتر است و شما بدون نیاز به لمس گوشی، می‌توانید پیامی با مدت طولانی ضبط کنید). لازم به ذکر است که برای این کار باید دسترسی تلگرام به میکروفون و دوربین گوشی از قبل تنظیم شده باشد.

هنوز معلوم نیست که آیا افرادی که از این نسخه بتا استفاده نمی‌کنند می‌توانند پیام‌های ویدیویی این تست‌کننده‌ها را دریافت کنند یا خیر.

توسعه دهندگان این اپلیکیشن بر خلاف روال معمولشان، هنوز رسماً در این خصوص واکنشی نشان نداده اند. البته شاید دلیل این سکوت این باشد که یا هنوز تصمیم نهایی برای افزودن این قابلیت به این اپلیکیشن را نگرفته اند و یا ترجیح می‌دهند این قابلیت برای مدت بیشتری در مرحله آزمایشی باقی بماند.

آیا این قابلیت بر روی اپلیکیشن اصلی تلگرام هم اضافه خواهد شد؟

این امکان وجود دارد که پس از دریافت واکنش‌های کافی از تسترهای تلگرام بتا و از بین بردن باگ های احتمالی در آن، به زودی این قابلیت به اپلیکیشن اصلی تلگرام هم اضافه شود. اما در حال حاضر تنها بر روی نسخه بیلد آزمایشی این پیام رسان امکان استفاده شخصی از ضبط پیام ویدئویی وجود دارد.