راهکار کابل کشی جدید اداری R&M بر مبنای IoT

 

چگونه هر لامپ LED یک آدرس اینترنتی خواهد داشت؟

 

ماتیاس گربر مدیربازاریابی کابل کشی LAN در R&M اعلام کرد: « این ها امکانات جدید و جذابی هستند. اما هنوز همه چیز در کنار هم به درستی کار نمی کند و دلیل آن هم کمبود و نقص در زمینه ارائه راهکار کابل کشی برای تجهیزاتی است که در سقف کار گذاشته می شوند. به همین دلیل است که R&M اقدام به معرفی راهکارهای تخصصی برای ساختمان های اداری و سقفه های دیجیتالی بر مبنای آزمون و خطای سیستم های کابل کشی کرده است».

برای مثال، ترکیب اتصال دیتا و منبع تغذه برای تامین نور LED با مقدار بسیار کمی از کابل کشی را پشتیبانی می کند. لامپ های LED با انرژی به دست آمده از کابل های دیتا –که به آن ها PoE یا Power over Ethernet گفته می شود- و همزمان اختصاص داده شدن یک IP اختصاصی به آن ها در شبکه LAN روشن می شوند. دوربین های بازرسی، سنسورهای حساس به دود، سنسورهای حرکتی و دما یا آنتن های WLAN بر روی سقف دفاتر اداری می توانند در همین جهت با اینترنت اشیا به صوت یکپارچه عمل کنند.

U-Box کمپانی R&M هسته اصلی این راهکارها است. توزیع کننده های مسطح چندکاربره می توانند تا 24 پورت شبکه یا اتصال PoE را پشتیبانی کنند. ماتیاس گربر ادامه می دهد: «اما Power over Ethernet برای سقف دیجیتالی کافی نیست.دستگاه هایی مثل سوئیچ های سقفی که به انرژی بیشتری نیاز دارند در حال به بازار آمدن هستند و این مساله نیازمندی ها را به طور کلی تغییر     می دهد. به زودی و در آینده ای نه چندان دور ما همان قدر که به کابل کشی LAN ساخت یافته نیاز داریم، به یک منبع تغذیه 230 ولتی هم نیاز پیدا خواهیم کرد.»

 

ماتیاس گربر در این زمینه تاکید می کند که: «در وهله اول مهم این است که شما ساختار کابل کشی ساخت یافته مناسب برای سقف انتخاب کنید. R&M پیشنهاد می دهد که توزیع کننده های سقفی کوچکی به اسم service outlet یا SO، مطابق با استاندارد EN 50173-6 در فواصل منظم در تمام اتاق ها نصب شوند. برای کاهش دادن نیاز به کابل کشی ستاره ای، یک سوئیچ ناحیه اکتیو می تواند در کنار نقطه SO قرار داده شود. این کار از کابل کشی LAN و منبع تغذیه PoE در مناطق مربوط به خودشان محافظت می کند.

راهکارهای سقف دیجیتالی ارائه شده توسط R&M راه را برای توسعه قابل برنامه ریزی سقف هم برای اتوماسیون ساختمان هوشمند بر مبنای IP و هم برای دسترسی WLAN با استفاده از کابل کشی ساخت یافته هموار می کند. ترکیب شبکه دیتا و منبع تغذیه 230 ولتی بر روی یک پلتفرم برای سالیان متمادی تخصص R&M بوده است و امروزه در حال پیدا کردن کاربرد جدیدی برای آن است. R&M به دیدگاه هایی از کابل کشی داده و دسترسی به محیط کار دست پیدا کرده است که تا به امروز بیش از میلیون ها بار به اثبات رسیده است و می تواند برای پیاده کردن هر سناریویی به کار بسته شود.

 

مشاهده لینک مطلب در سایت R&M

امتیاز شما به این مطلب