Outlets

پریزها

پریزهای شبکه آخرین قسمت از یک پروژه کابل کشی هستند. در اکثر موارد این پریزها هستند که جز ناحیه کاری به شمار می‌روند و کاربر مستقیما با آن ها تماس دارد. شکل ظاهری پریزهای شبکه هم مانند پریزهای برق در مناطق گوناگون جهان متفاوت است. پریزهای شبکه شرکت آر اند ام (R&M) در استایل های گوناگون و با تنوع بسیار زیاد در دسترس هستند.  این پریزها بسیار قابل اطمینان هستند و با تعبیه مکان لیبل گذاری بر روی آن ها، مدیریت شبکه را آسان تر می کنند. شرکت آر اند ام (R&M) این پریزها را با قابلیت استفاده همزمان از سیستم امنیتی (در سه سطح) و سیستم ضد آب تولید می‌کند.

سیستم امنیتی شرکت آر اند ام (R&M)

برای رفع نیازهای امنیتی شبکه، شرکت آر اند ام (R&M) یک سیستم امنیتی که داردای 3 سطح است برای اتصالات مسی و فیبر نوری ارائه می‌دهد. بالاترین سطح امنیتی را می توان بعدها نیز نصب کرد، که امکان ارتقاء شبکه موجود و اجزای آن را فراهم می‌کند. ردیابی خطا و تداخلات ناشی از اشتباهات پچ کردن را می‌توان با ساده ترین روش انجام داد.

سطح امنیتی 1: کدگذاری رنگی

کدگذاری بصری در کانکتورها، جفت کننده‌ها و پلتفرم‌ها، خطر اشتباهات را کاهش می‌دهد و اتصال صحیح پچ کوردهای مسی و فیبر نوری را پشتیبانی می‌کند.

سطح امنیتی 2: محافظت در هنگام وصل (Plug-in) پورت

محافظت در هنگام اتصال یک پچ‌کورد و کانکشن ماژول به کمک دوقطعه که بر روی هر کدام از آنها نصب می‌‌شود، انجام می‌گیرد. پچ کردن ناقص در برنامه‌های کاربردی حساس، با استفاده از ترکیب کدگذاری رنگی و مکانیکی سطح 2 امنیت، به طور مؤثرتری حفاظت می‌شود. محافظ پلاگین می‌تواند بعداٌ نصب شود یا در صورت سفارش مونتاژ شده بر روی کابل‌های پچ کورد تحویل شود.

سطح امنیتی 3- محافظت در هنگام قطع اتصال (Plug-out) پورت

محافظت مکانیکی در هنگام قطع اتصال (Plug-out) پورت در این سطح دارای مکانیزم قفل کردن است. پچ کردن مجدد تنها با یک کلید مناسب ممکن است. در این سطح امنیت شبکه جدا کردن غیر عمدی و غیر مجاز کابل‌های پچ مسی و فیبر نوری ممکن نیست.

سیستم ضد نفوذ آب شرکت آر اند ام (R&M)

تجهیزات جانبی شرکت آر اند ام(R&M)  می‌تواند درجه حفاظت فیزیکی کانال را تا IP67 ارتقا دهد. این تجهیزات که با نام R&M Splash Line معرفی گردیده‌اند شامل، روکش برای پچ‌کوردها و درپوش برای پریزهای شبکه می‌باشد. استفاده از تکنولوژی Splash Line در طراحی کانال و بر روی پریزها و کابل های پچ کورد، توسط یک پوشش پلاستیکی مقاوم که از کانال‌ها در مقابل گرد و غبار و آب محافظت می‌کند صورت می‌گیرد. این تکنولوژی برای یک کانکتور RJ45 ساده، کلاس امنیتی اتصال IP54 را ایجاد می‌کند. پوشش پلاستیکی IP67 حفاظت سطح بالاتری را تضمین می‌کند و کانکتورها را در مقابل بارهای مکانیکی مانند شک‌ها و ضربه‌ها محافظت می‌کند.  
بست کابل، از اینکه کابل‌ها و کانکتورها به راحتی بیرون کشیده شوند، جلوگیری می‌کند که به ویژه برای تجهیرات قابل حمل مناسب هستند و پوشش پلاستیکی IP67 برای اتصالات ضد آب دستگاه‌های قابل حملی که کابل LAN به آن‌ها متصل می‌شود، مناسب هستند.

شرکت آر اند ام (R&M) همچنین آداپتور ریلی رک DRM45 را برای دستیابی به این منظور توسعه داده است. این نوع جدید دو سوم از نسل اول آن باریک‌تر است. این ماژول‌های خاص را می‌توان با یک فشار نصب و با آزاد کردن ضامن و بیرون کشیدن آن، بدون نیاز به هیچ ابزاری خارج کرد. آداپتورهای مسی و فیبر نوری را می‌توان بعداً و بدون صرف وقت مونتاژ، جایگزین یا حذف کرد. ماژول‌های مسی RJ45 Cat. 6A EL و Cat. 6A ISO همچنین اتصال دهنده Cat. 6A، در هر دو نسخه دارای پوشش و بدون پوشش، در DRM45 قرار می‌گیرند. در فیبر نوری نیز آداپتور اتصالات LC-duplex و SC-simplex را پشتیبانی می‌کند.