معرفی Passive Optical LAN | راهکار جدید کابل کشی فیبر نوری

 LAN نوری پسیو (POL) یک شبکه سازمانی با استفاده از تکنولوژی است که برای شبکه‌های دسترسی فیبر نوری توسعه یافته است. با استفاده از تکنولوژی شبکه نوری پسیو (PON) در محدوده شبکه محلی (LAN)، اساساً یک سیستم خصوصی FTTx است. این نتایج منجر به قوانین طراحی PON و توپولوژی‌ها (توزیع 1 به n با استفاده از تقسیم‌کننده نوری) برای توزیع تمام خدمات ICT ساختمان در یک زیرساخت واحد در سراسر یک شرکت می باشد. R&M این خلاصه را برای معرفی نمونه کارها از راه حل های نوری پسیو (POL) برای شما معرفی کرده است و به شما در طراحی سیستم کابل‌کشی فیبر نوری ساخت یافته که تمام نیازهای فعلی و آینده شما را برآورده می‌سازد، کمک می کند. 

درحالی‌که POL می‌تواند به عنوان یک راه‌کار فیبر به میزکار استفاده شود، با راه‌کارهای موجود مبتنی بر اترنت متفاوت است. استفاده از فیبر تک حالته به عنوان رسانه انتقال مزیت‌های ویزه‌ای نسبت به سیستم‌های چند حالته دارد که عبارتند از پهنای باند نامحدود و قابلیت انتقال به مسافت‌های بسیار طولانی‌تر. بنابراین POL شبکه‌ای است که بیشترین سازگاری را با فناوری‌های مربوط به آینده در زمینه «فیبر به محیط کار» خواهد داشت زیرا با استفاده از POL هیچ دلیل قانع کننده‌ای برای جایگزین کردن یا توسعه دادن زیرساخت فیبر وجود ندارد. علاوه‌بر این POL قابلیت‌های مدیریتی فوق‌العاده‌ای ارائه می‌دهد به همین خاطر به‌کارگیری یک سیستم POL با استفاده از کدهای مدیریتی یکپارچه بسیار ساده‌تر از به‌کارگیری یک شبکه اترنت است.

(Passive Optical LAN (POL
زیرساخت‌های LAN پسیو شامل کابل فیبر تک مد، زیرساخت های توزیع آن، تقسیم کننده های نوری منفرد (بدون نیرو) و دو مولفه اصلی الکترونیکی فعال است.
یک ترمینال خطی نوری (OLT)، کلید اصلی به طور معمول در مرکز داده یا اتاق تجهیزات قرار دارد و یک پایان دهنده شبکه نوری (ONT) که ارتباط مناسب و مناسب را با تجهیزات کاربر نهایی برقرار می کند.
کابل فیبر و تجهیزات غیرفعال بین OLT و ONT اغلب به سادگی به عنوان شبکه توزیع نوری ODN) optical distribution network) نامیده می‌شود.
به طور معمول، حداکثر 32 واحد نوری شبکه (ONT) در منطقه کار را می توان به یک پورت فرستنده در ترمینال خطی نوری (OLT)، با استفاده از جدا کننده فیبر نوری 1 به n  وصل کرد. OLT به عنوان کلید اصلی برای ساختمان عمل می کند و شبکه را به مرکز داده و اینترنت از طریق ستون فقرات و شبکه ارائه دهنده متصل می کند. OLTها قابلیت های سوئیچینگ، کنترل و قدرت را نیز فراهم می کنند. سرور ONT به عنوان رابط کاربر نهایی به شبکه عمل می کند.
سیگنال نوری را به یک الکترود تبدیل می کند و سپس سیگنال را از طریق کابل داده ی جفت پیچ خورده به انواع دستگاه های فعال پروتکل اینترنت مانند رایانه ها، نقاط دسترسی بی سیم (WAP) و تلفن (Voice-over-IP (VoIP می فرستد.

pol2