طراحی برای PoE+، PoE و ++PoE با نرم افزار

 

برای این منظور، دستگاه باید علاوه بر تغذیه از طریق سیگنال داده در یک نقطه مرکزی یعنی در توزیع کننده شبکه، از طریق یک خط داده تغذیه شود. سازمان استانداردIEEE، در حال حاضر در حال کار بر روی افزایش قدرت انتقال قابل حمل است. پروتکل جدید 4PPoE  دو سطح جدید قدرت را فراهم خواهد ساخت: 55 وات (سطح 3) و 90 تا 100 وات (سطح 4). انتظار میرود تا 1 آمپر را برای جریان در هر زوج کابل پشتیبانی کند. این رویکرد برنامه‌های کاربردی جدیدی مانند بهره برداری از آنتن های WLAN با توان بالا و دوربین‌های نظارت و کنترل را ایجاد می‌کند. با این حال، این سطح بالاتر فعلی چالش جدیدی را برای کابل‌کشی داده‌ها ایجاد می‌کند.

جایی که جریان بیشتر باشد، به دلیل مقاومت، گرما بیشتر خواهد شد. کابل‌های گرم‌تر انتقال داده‌ها را به میزان بیشتری از قبل کاهش می‌دهد. در نتیجه، ممکن است سیگنال کافی برای رسیدن به گیرنده وجود نداشته باشد، بنابراین انتقال داده غیرممکن شود. هنگامی که کابل کشی جدید LAN سازگار با PoE برنامه‌ریزی شده است، این اثر باید مورد توجه قرار گیرد. حداکثر فاصله انتقال باید برای شرایط دما تنظیم و کوتاه شود.

موفقیت PoE تا به امروز و تقاضای PoE+ حاکی از نیاز بازار به این تکنولوژی است که همچنان به رشد و توسعه‌ی خود ادامه خواهد داد. از جمله مسائلی که در اجرای این تکنولوژی وجود دارد، می‌توان به منبع تغذیه و پشتیبان آن در رک و برای مقابله با گرمای حاصل از سوییچ‌های با قابلیت PoE+ اشاره کرد. نیاز است تا سیستم کابل‌کشی با دقت به مراتب بیشتری اجرا شود. تلاش‌های زیادی در خصوص تاثیرات افزایش گرما در کابل‌کشی انجام شده است. همان‌طور که می‌دانید، ترکیب گرمای محیط و تاثیرات ناشی از PoE+ سبب محدودیت طول در انواع کابل‌ها می‌شود. لذا مشتریان پس از بررسی و بازبینی مشخصات و دستورالعمل‌های ارائه شده، نوع کابل را متناسب با کاربرد و نیاز خود انتخاب می‌کنند. تلاش مشابهی برای بررسی تاثیرات سخت‌افزارهای اتصالی که در محیط قرار گرفته‌اند و از منبع برق تغذیه می‌شوند، لازم است. متاسفانه تاکنون، این دست اقدامات در سازمان‌های استاندارد انجام نشده است، بنابراین در حال حاضر هیچ روش آزمون مشخصی برای کسب اطمینان از سازگاری آن با استاندارد آینده PoE+ وجود ندارد.

poe1

مسئله‌ی افزایش دمای کابل PoE+ به همراه کابل‌ها و بندهای دو سر اتصال دار‌ با طول زیاد و دمای بالای محیط نظیر محیط‌های گرمسیری باید  مورد توجه قرار گیرد. کابل Cat.5e بدون حفاظ الکتریکی با افزایش دمای اضافی C° 10 ناشی از PoE+ با دمای محیط C° 40 سبب کاهش مجاز حدود 7 متر در طول پیوند دائمی می‌شود. این کاهش طول با استفاده از کابل Cat.5e دارای حفاظ الکتریکی و دمای محیط C° 40 حدود 1 متر خواهد بود. کاهش طول پیوند به اندازه‌ی 1 یا 7 متر می‌تواند با کابل با قطر بیش‌تر جبران شود. با این حال، بررسی دقیق رابطه‌ی هزینه – فایده چنین راهکاری توصیه می‌شود. محدودیت‌های طول رده E و F باید بیش‌تر از PoE+ مورد توجه قرار گرفته و می‌توانند طول پیوند دائمی را محدود نماید. در هر صورت، برای طراحی یک نصب PoE+ باید توجه بیشتری به تاثیر اتلاف گرما در کابل و محیط شود، در این حالت، نوع کابل به کار رفته در نظر گرفته نمی‌شود.

شرکت لاوان ارتباط به کمک نرم افزارهای طراحی شرکت R&M و با بهره گیری از تیم متخصصین مجرب خود می‌تواند تمام لینک‌های PoE را پیش از اجرا محاسبه نموده و نوع کابل و متراژ مجاز و دیگر جزییات این لینک‌ها را در اختیار مشتریان خود قرار دهد.

contact us

لینک مطالب مرتبط:
انتقال توان از طریق کابل شبکه (Power over Ethernet)

گرم شدن کابل به دلیل انتقال توان از طریق کابل شبکه (Power Over Ethernet)

داستان‌های باب اسمیت (قسمت دوم) | Power Over Ethernet چیست؟

 

 

امتیاز شما به این مطلب