Pre-Terminated Cables

کابل‌های آماده و از پیش سربندی شده

در بسیاری از پروژه های کابل کشی شبکه برای حفظ استانداردها و سرعت انتقال داده در شبکه از کابل های از پیش سربندی شده استفاده می‌کنند. از مهم ترین مزایای استفاده از این کابل ها این است که به دلیل تست در شرکت تولید کننده کابل، این کابل ها دارای کیفیت بسیار بالا و کارایی و عملکرد مطلوب تری هستند. شرکت آر اند ام (R&M) سوییس، یکی از بزرگترین کمپانی های تولید کننده کابل و تجهیزات پسیو شبکه با بیش از 50 سال سابقه تولید کابل های از پیش سربندی شده خود را در دو نوع کابل های ترانک (Trunk Cable) و  کابل های نقطه تجمیع (CP Cable) به بازار عرضه داشته است.

کابل های ترانک شرکت آر اند ام (R&M) با کمترین قطر خارجی نسبت به سایر کابل‌های موجود در بازار تولید می شود که این مزیت باعث منحصر به فرد شدن این کابل ها در بازار تجهیزات پسیو شبکه شده است. این کابل ها با قطر AWG 23 تولید می شوند و همان کارایی کابل های Cat 6A را دارند. قطر خارجی این کابل ها 16.4 میلی متر (شامل شش کابل چهار زوج) برای کابل‌های همراه با محافظ (شیلددار) و 13.6 میلی متر برای کابل‌های بدون محافظ (بدون شیلد) است و نسبت به دیگر کابل های ترانک موجود در بازار 18 درصد باریک تر هستند. به کمک این کاهش قطر کابل می توانید تا 46 درصد دسته های کابل خود را افزایش دهید (از نظر تعداد کابل). وزن کابل های فشرده (Compact) با قطر AWG 26 نسبت به کابل های فشرده (Compact) با قطر AWG 23 نزدیک به 120 کیلوگرم در هر هزار متر کابل تفاوت دارد و همچنین کابل های Loomed با قطر AWG 26 از کابل های هم نوع خود با قطر AWG 23 نزدیک به 130 کیلوگرم در هر هزار متر تفاوت وزن دارند. این کابل ها علاوه بر گذراندن تست های پذیرش در شرکت آر اند ام (R&M) در سیستم گارانتی 25 ساله این شرکت نیز پشتیبانی می شوند و در طول دوره گارانتی چنانچه مشکلی برای آن ها بوجود بیاید توسط خود شرکت آر اند ام تعویض خواهند شد.

کابل‌های نقطه تجمیع (CP Cable)

یکی دیگر از محصولات کابلی از پیش سربندی شده کابل های نقطه تجمیع هستند. با توجه به اهمییت بسیار زیاد نقاط تجمیع در استاندارد کابل کشی عمومی شبکه، تولید کنندگان محصولات پسیو شبکه برای این مناطق کابل کشی تجهیزات ویژه ای تولید می‌کنند. . نقاط تجمیع در زیر لایه‌ی کابل کشی افقی شبکه و بین پریز شبکه و ناحیه توزیع طبقه (مطابق استاندارد کابل کشی عمومی شبکه ISO 11801) قرار می‌گیرند. دلیل استفاده از این نقاط در کابل کشی شبکه آن است که در بیشتر مواقع محل استقرار نهایی پریز شبکه تا انتهای پروژه کابل کشی مشخص نمی شود. به همین دلیل با استفاده از تجهیزات خاص این نقاط را مجهز می‌کنند تا در آینده و پس از اتمام پروژه در صورت تغییر طراحی نیازی به جابجا کردن لینک‌های دائم نباشد. کابل های نقاط تجمیع دارای یک سر سربندی شده با کانکشن ماژول است که در سمت پریز کاربر نصب می شود و همچنین دارای یک سر پلاگ RJ 45 که برای اتصال در نقطه تجمیع به کار می‌رود.