سیستم امنیتی آر اند ام (R&M)

 

امروزه امنیت شبکه از اهمیت زیادی برخوردار است. شما نمی‌توانید از عهده مشکل قطعی شبکه‌های خود برآیید. به عنوان یک برنامه‌ریز، نصاب و یا کسی که مسئول فناوری اطلاعات و کابل‌کشی داده‌ها است، شما باید کاملاً از اهمیت زیرساخت قابل اطمینان و ایمن مطلع شوید. 

برخی از شرکت‌ها خسارت ناشی از قطع بودن یک ساعت شبکه را تا 50 هزار دلار برآورد می‌کنند. در برخی منابع تلفات می‌تواند تا 6 میلیون دلار برسد.
اثرات دراز مدت سقوط‌های ناگهانی، طولانی اغلب می‌تواند چشمگیر باشد. مناطق حساس به ویزه عبارتند از: معاملات تبادلات ارزی و معاملات پرداختی، تامین انرژی، ارتباطات راه دور، سیستم‌های مراقبت بهداشتی، سیستم‌های حمل و نقل و ترافیک، و همچنین کارخانه های تولیدی بزرگ.

فاکتورهای انسانی و علل کوچک
خطاهای اتصال غیرقابل نمایش و نقایص انسانی اغلب منجر به قطعی شبکه و تلفات داده‌ها می شود. یک شخص غیر مجاز اتصال یک کانکتور را قطع می‌کند یا اشتباه و بی دقتی رخ می‌دهد، یا فردی یک اتصال کابل را دستکاری می‌کند یا یک پچ کورد را به یک جک اشتباه متصل می‌کند.
مطالعات تایید می‌کند که تنها هفت درصد از تلفات داده‌ها توسط ویروس‌های کامپیوتری ایجاد می شود، اما 44 درصد از خطاهای سخت افزاری ناشی می‌شوند و 32 درصد به دلیل خطای انسانی است. سایر مطالعات نیز نشان می‌دهد که 59 درصد از مشکلات شبکه را می‌توان به طور مستقیم به زیرساخت فیزیکی (لایه 1) و اتصالات نسبت داد.

دلایل تلفات داده و خرابی شبکه
در شکل زیر درصد تاثیر هر یک از دلایل خرابی شبکه را مشاهده می‌کنید.securitysystems

شرکت آر اند ام (R&M) با استفاده از سیستم امنیت شبکه، برای به حداقل رساندن اینگونه نقایص کمک می‌کند. در ادامه با ما همراه باشید.

آیا شما می‌توانید یک روز کاری را بدون ایمیل، اینترنت، تلفن یا فکس تصور کنید؟ ما هم نمی‌توانیم!
با استفاده از سیستم های امنیتی، که در عین حال ساده و موثر هستند، از شبکه خود در برابر تداخل های غیر ضروری و نقایص محافظت کنید. در غیر این صورت حتی سریعترین شبکه‌ها اگر آن شبکه منقطع و معیوب باشد، چقدر مورد استفاده قرار می‌گیرد؟ با اقدامات احتیاطی مناسب، به ویژه در مناطقی که تعداد زیادی از مردم به آن دسترسی دارند، بسیاری از مشکلات حل شده و حتی در میزان هزینه ها بیشتر صرفه جویی می‌شود و اپراتور زیرساخت از شما تشکر خواهد کرد!
برای رفع نیازهای امنیتی شبکه، شرکت آر اند ام (R&M) یک سیستم امنیتی که داردای 3 سطح است برای اتصالات مسی و فیبر نوری ارائه می‌دهد. بالاترین سطح امنیتی را می توان بعدها نیز نصب کرد، که امکان ارتقاء شبکه موجود و اجزای آن را فراهم می‌کند. ردیابی خطا و تداخلات ناشی از اشتباهات پچ کردن را می‌توان با ساده ترین روش انجام داد.

سطح امنیتی 1: کدگذاری رنگی
کدگذاری بصری در کانکتورها، جفت کننده‌ها و پلتفرم‌ها، خطر اشتباهات را کاهش می‌دهد و اتصال صحیح پچ کوردهای مسی و فیبر نوری را پشتیبانی می‌کند.

level1

سطح امنیتی 2: محافظت در هنگام وصل (Plug-in) پورت

محافظت در هنگام اتصال یک پچ‌کورد و کانکشن ماژول به کمک دوقطعه که بر روی هر کدام از آنها نصب می‌‌شود، انجام می‌گیرد. پچ کردن ناقص در برنامه‌های کاربردی حساس با استفاده از ترکیب کدگذاری رنگی و مکانیکی سطح 2، امنیت به طور مؤثرتری حفاظت می‌شود. محافظ پلاگین می‌تواند بعداٌ نصب شود یا در صورت سفارش مونتاژ شده بر روی کابل‌های پچ کورد تحویل شود.

level2

 

سطح امنیتی 3- محافظت در هنگام قطع اتصال (Plug-out) پورت
محافظت مکانیکی در هنگام قطع اتصال (Plug-out) پورت در این سطح دارای مکانیزم قفل کردن است. پچ کردن مجدد تنها با یک کلید مناسب ممکن است. در این سطح امنیت شبکه جدا کردن غیر عمدی و غیر مجاز کابل‌های پچ مسی و فیبر نوری ممکن نیست.

level3

 

این سطوح امنیتی که توسط شرکت آر اند ام (R&M) ارائه شده است، در واقع می‌تواند برای بالا بردن امنیت شبکه به صورت فیزیکی مورد استفاده قرار گیرد. اگر میخواهید در مورد امنیت شبکه بیشتر بدانید، تو.صیه می‌کنیم مطالب زیر را مطالعه نمایید:

امنیت شبکه چیست؟ | بخش اول
امنیت شبکه چیست؟ | بخش دوم

 

امتیاز شما به این مطلب