سوئیس مال | همه چیز از آر اند ام (R&M)

سوئیس مال؛ همین اسم گویای همه چیز هست. فروشگاه و شهربازی با مساحت قابل استفاده 65.000 متر مربع در منطقه ابیکون در نزدیکی شهر لوکرن پروژه فوق العاده ای برای کل سوئیس به حساب می آمد.

Everything from a Single Source for the Mall of Switzerland i1140
سرمایه گذاران این پروژه می خواستند مرکز منحصر به فردی را تاسیس کنند که در آن هم بتوان خرید کرد، هم غذا خورد، هم تفریح کرد و هم لوازم و ملزومات خانه و محل کار را خرید و در عین حال برای درمان بیماری هم به آن جا مراجعه کرد. آن ها با افتتاح این مرکز انتظار دارند که توریست ها و افراد بومی را از سرتاسر منطقه به لوکرن بکشانند. جاذبه های گردشگری ای مثل موج مصنوعی ساز، سالن های پرشمار تئاتر و سینما، 12 سالن کنفرانس و بزرگترین صفحه نمایش آی مکس در سوئیس، بازدید از سوئیس مال را تبدیل به تجربه ای شگفت انگیز می کند.

در سوئیس مال تقریبا 150 دفتر تجاری برای اجاره وجود دارد که بر اساس نوع تجارت، محصولات محلی و برندهای سوئیسی تقسیم بندی شده اند. این مکان در مجموعه بیش از 1000 شغل کرده است.

مس به علاوه فیبر نوری مساویست با گزینه های جدید

تامین یک زیرساخت قوی و مناسب ارتباطی برای همچنین مکانی کار ساده ای نبود. محوطه های بزرگی باید شبکه می شد. برنامه ریزی به گونه ای بود که هم مستاجران و هم بازدیدکنندگان بتوانند از همه امکانات استفاده کنند. به عنوان مثال، در کل محوطه مال پوشش اینترنت پرسرعت بیسیم، سیستم های پرداخت دیجیتال و نظارت ویدئویی باید وجود می داشت.

هدف دیگر این بود که همه دستگاه ها از طریق power over Ethernet متصل باشند که نیازمند کابل کشی مسی بود. کابل کشی ساختمان ساختاریافته برای این پروژه باید به طور کل مسی می بود. در هنگام اجرای پروژه یک احتمال و پیشنهاد دیگر هم به میان آمد. به لطف سازمان ارتباطات ملی سوئیس، کابل کشی فیبر نوری داخل ساختمان هم میسر شد و این مساله دقیقا زمانی اتفاق افتاد که شرکت ملی ارتباطات سوئیس شروع به همکاری با آر اند ام سوئیس کرد. تغییر برنامه مستلزم آن بود که اجرا کنندگان پروژه انعطاف پذیری و تخصص خود را نشان می دادند که هیچ کدام از شرکت ها در این زمینه مشکلی نداشتند و کارشان را به بهترین شکل انجام دادند.

همه چیز از یک منبع

کمپانی آر اند ام از قبل به عنوان تامین کننده کابل های مسی انتخاب شده بود. البته کمپانی های مختلفی الام امادگی کرده بودند اما برای اانجام پروزه ای به این بزرگی و اهمیت، آر اند ام انتخاب شد. در آن زمان آندریاس اسپورلی یکی از مسوولان پروزه طی مصاحبه ای اعلام کرد که ما در انجام پروژه سوئیس مال همواره دنبال کمپانی ای بودیم که بتواند همه نیازهایمان را تامین کند.

در نهایت مساله اصلی دامنه استاندارد گسترده برای کابل کشی ساختمان ساخت یافته،کیفیت محصولات وخدمات و همچنین داشتن گارانتی این محصولات و خدمات بود. رولاند بچمن یکی دیگر از مسوولان پروزه اعلام کرد که کیفیت محصولات و خدمات آر اند ام از آن چیزی که انتظارش را داشتند بالاتر بوده است. او گفت: « وقتی آر اند ام را انتخاب می کنید دیگر چه اتفاق ناگواری ممکن است بیفتد؟»

انتخاب کابل درست

علی رغم تغییر برنامه ای که در اواسط پروژه صورت گرفت، تا آن زمان حدود 200 کیلومتر کابل مسی کشیده شده بود. به خاطر نیاز به کابل کشی طولانی، از میان دامنه محصولات گشترده R&Mfreenet، کابل های Cat 7A با قطر 22 مورد استفاده قرار گرفت.

آندریاس اسپورلی در مورد این مساله گفت: « قطر کابل واقعا یک نگرانی بود. با این پیوندهای طولانی و این که داشتیم از power over Ethernet استفاده می کردیم، باید از درست ترین کابل استفاده می کردیم، نه ارزان ترین کابل!»

swiss mall
با استفاده از کابل های Cat 7A ، افت ولتاژ و بالا رفتن دما به حداقل رسید و نهایت استفاده از انتقال داده و power over Ethernet امکان پذیر شد. درعین حال کابل های Cat 7A قادر به انتقال داده با سرعت بیشتر از یک گیگابیت در ثانیه در مسافت های طولانی بودند. دقیقا همین مساله دلیل دیگر استفاده از محصولات آر اند ام بود.

بقیه پروژه هم کمتر از این هیجان انگیز نبود، رولاند بچمن می گوید: «ما در این جا دسترسی زیادی نداشتیم و باید سری از بغل همدیگر رد می شدیم و برای تامین کننده این به این معنا بود که همه چیز باید سر وقت آماده می بود». آندریاس پورلی تائید می کند که همکاری با آر اند ام تحت این شرایط موفقیت آمیز بوده است. تمامی مواد همیشه به موقع سر پروژه آماده بود،حتی زمانی که نیاز می شد یک سری موارد زودتر از موعد مقرر آماده باشند، آماده بودند! و نیازمندی های ویژه ای که سر پروژه ایجاد می شد هم به موقع توسط آر اند ام پاسخ داده می شد. در واقع می توان گفت همه چیز خوب بود.

فیلیپ کیفر، مدیر اصلی پروژه سوئیس مال در انتهای پروژه کاملا از این که نتیجه پروژه توسط سرمایه گذاران تائید خواهد شد مطمئن بودند. پروژه سوئیس مال در روز 27 اکتبر 2017 به پایان رسید و در تاریخ 7 نوامبر به صورت رسمی افتتاح شد. همه چز طبق برنامه پیش رفت.