پروژه سوئیس مال و راهکار خلاقانه آر اند ام (R&M) | قسمت اول

تجربه نشان می‌دهد که پروژه‌های بزرگ مانند سوئیس مال منجر به ایجاد ایده‌های جدیدی می‌شود. این تفکر نه‌تنها برای معماران و طراحان، بلکه برای تکنسین‌ها و برنامه ریزان برق نیز صادق است. در پروژه سوئیس مال، شرکا یک راهکار شگفت‌انگیز برای اتصال مستأجران تجاری به شبکه فیبر نوری سوئیس کام (Swisscom FO) ایجاد کردند.

OTO و BEP یکی شدند
OTO@BEP: این عنوان مخفف نام یک نوآوری است که برای ارائه فیبر نوری به سوئیس مال که در آن با موفقیت اجرا شد، طراحی شده است. در ساده سازی مدل مرجع OFCOM سوئیس، پریز سربندی شده نوری در نقطه ورودی ساختمان یکپارچه شده است. اکنون یک راهکار سفارشی تبدیل به یک محصول شده است که به آن OTO@BEP می‌گویند. توسعه جدید بر اساس چارچوب توزیع نوری (ODF) و CombiMODULE  با ورودی‌های ماژول خود و خانواده کاست‌های مدیریت فیبر نوری (SCM) از آر اند ام (R&M) است.
René Imholz می‌گوید: «در پروژه‌ای به این بزرگی ما باید از خودمان بپرسیم چگونه تعداد زیادی از مشترکان می‌توانند به بهترین حالت ممکن به اینترنت متصل شوند». او یک مشاور فنی در سوئیس و شخصی است که ایده پیدا کردن یک راهکار اتصال بهینه را مطرح کرده است. چراکه او می‌گوید: «برای سوئیس کام اهمیت دارد که پروژه‌هایی مانند سوئیس مال در سوئیس را پشتیبانی کند». با این پروژه سوئیس به یک هدف منحصر به فرد دست یافته است که در آینده توسط مشتریان زیادی درخواست خواهد شد».

پروژه آزمایشی آغاز شد
این راهکار ساده، کارآمد و آینده نگر بود. در این پروژه مقصود این بود که فیبر نوری تا آنجا که ممکن است به ساختمان برسد. قواعد سخت‌گیرانه که برای جداسازی بین نقطه ورودی ساختمان و کابل‌کشی شبکه ساختمان وجود داشت از بین رفته بود. بدین ترتیب که هر دستگاه IoT در این ساختمان باید از طریق فیبر نوری از دفتر مرکزی اپراتور شبکه به طبقات می‌رسید.
مسئله این بود که سوئیس کام نیاز به یک پلتفرم داشت که بتواند نقاط ورودی ساختمان (BEP) و پریزهای سربندی شده فیبر نوری (OTO) را با یکدیگر ادغام کند تا عملیات نصب را به حداقل برساند. آر اند ام (R&M) به عنوان یک شریک خلاق و خواهان ترقی، فرصت منحصر به فردی را برای شروع یک پروژه آزمایشی با سوئیس کام به دست آورد.
فقط ظرف چند هفته یک نمونه اولیه و یک محصول توسعه یافت: OTO@BEP
در یک رک دیواری، OTO@BEP ورودی‌های پچ توسعه داده شده را با هم یکی می‌کند که به عنوان OTO‌ها و یک ماژول توزیع کننده برای مدیریت اسپلیتر، جوش و فیبر عمل می‌کند و کار یک BEP را انجام می‌دهد.

ساده تر شدن برای همه
پیشرفت قاطع: با استفاده از OTO@BEP، مشترکین می‌توانند مسیر نصب بعدی و موقعیت اتصالات نهایی را برای خود تعیین کنند. برای مشتریان تجاری در بازار، سوئیس کام قادر خواهد بود در آینده پهنای باند 100 گیگا بیت در ثانیه را فراهم کند. فیبرهای مجاور در همه جا در دسترس هستند تا امکان دسترسی سایر اپراتورهای شبکه و ارائه‌دهندگان خدمات فراهم شود. این در راستای مدل دسترسی باز سوئیس (SwissOpen Access Model) است.
در مطلب بعد با ما همراه باشید تا با جزییات بیشتر در مورد پروژه سوییس مال و شریک تجاری آر اند ام (R&M) آشنا شوید.