مانیتورینگ End-To-End صد درصد با RMinteliPhy از آر اند ام

مدیران شبکه تا کنون تمایل داشتند که اطلاعات مربوط به اتصالات بین پچ پانل ها و دستگاه ها را به طور دستی مستند سازی کنند. زیرساخت‌های پیچیده و دینامیک باعث می شود که مستند سازی دستی با مشکلات و خطاهای بیشتر همراه باشد. این چالش باعث ایجاد مشکلات زیادی می‌شود و دارای ریسک بالایی است. بویژه برای شرکت‌هایی مانند فرودگاه‌‌ها و بیمارستان‌ها که دارای زیرساخت های حیاتی هستند.

 

 

پچ کورد پورت مانیتورینگ به عنوان بخشی از R&MinteliPhy امکان نظارت و مانیتورینگ را تا سطح سرور، سوئیچ و پورت های ذخیره سازی فراهم می‌کند. به این ترتیب نقاط کوری که در مسیر نظارت آن ها وجود دارد ناپدید می شوند.

این راهکار برای نظارت و مانتورینگ پورت های اکتیو مبتنی بر کابل های فیبر نوری OM4 و کانکتورهای LC Duplex است و سازگار با تمام فرستنده‌ های LC می‌باشد. اجزای اصلی این راهکار عبارتند از: نشانگرهای پورت و کابل های ویژه

مهمترین کاربردهای R&MinteliPhy

  • نظارت بلادرنگ بر اتصالات
  • هشدارهای خودکار
  • مستندسازی خودکار مسیرهای اتصال، تجهیزات و غیره
  •  راهنمای تکنسین ها در هنگام پچینگ
  • کنترل و مانیتورینگ عملیات پچینگ با مستند سازی خودکار اتصالات شبکه

نشانگر پورت را می‌توان در پورت دستگاه اکتیو مشاهده کرد. این نشانگرها شامل تگ های RFID هستند که پورت ها را به صورت منحصر به فرد شناسایی می‌کنند.

یک کابل ویژه تگ RFID را بازخوانی می‌کند. این کار اطلاعات مربوط به وضعیت را به آنالایزر (تحلیل کننده) R&MinteliPhy در رک شبکه منتقل می‌کند.

نیازی به سخت افزار اضافی در پچ پنل یا رک شبکه وجود ندارد. پچ کوردهای پورت مانیتورینگ و پچ کوردهای کلاسیک می‌توانند در پچ پنل ترکیب شوند.

تا به امروز، R&MinteliPhy به ویژه برای استفاده در معماری اتصال متقاطع (cross-connect) مناسب بوده است. امروزه دیتا سنترها می‌توانند این راهکار را در معماری اتصال متقابل (interconnect) فیبر نوری نیز به کار برند.

امتیاز شما به این مطلب