استاندارد محافظت از آتش R&M معرفی شد

هدف CPR محافظت بیشتر و ایمن تر مردم در ساختمان هایی است که در معرض آتش سوزی قرار می گیرند. به همین دلیل است که از تاریخ 1 جولای 2017 کابل هایی که به صورت دائمی در ساختمان ها کار شده اند باید تست شوند و رفتارشان در مقابل آتش سوزی مشخص شود و در نهایت با طبقه بندی جدید مورد تائید CPR لیبل زده شوند.

کابل های ارتباطی و داده (هم مسی و هم فیبرنوری) به صورت مستقیم تحت تاثیر این نامگذاری جدید قرار می گیرند. لینک های کابل کشی از پیش نصب شده هم مشمول این قضیه خواهند شد به شرط این بنا بر عملکردی که دارند به صورت دائمی در ساختمان کار شده باشند. از این دست می توان نقاط تجمیع و کابل های ترانک را نام برد.

R&M محدوده کابل کشی را برای رسیدن به استانداردهای ایمنی اروپایی و بین المللی و همچنین استانداردهای سلامت گسترش داد، بنابراین R&M امروزه می تواند محصولات خود را با درجه های حفاظت در برابر آتش سوزی مختلف ارائه کند.

اتحادیه اروپا در ابتدا توسط CPR توانست مشخصات محافظت در برابر آتش محصولات را قابل مقایسه کند. ه کشور عضو الزاما باید حداقل درجه حفاظت در برابر آتش سوزی مورد نیاز خود را برای کاربردهای مختلف به صورت جداگانه اعلام کند. برنابراین، نیازمندی ها در این زمینه در سرتاسر اروپا به صوت معناداری تفاوت می کند.

برنامه ریزان و نصب کنندگان موظفند قبل از شروع فرآیند نصب و اختصاص درجه حفاظت در برابر آتش سوزی، کد محلی را بررسی کنند. در عین حال بسیاری از سازمان ها و گروه های علاقه مندف برای خودشان استانداردها و نیازمندی هایی را تعریف و منتشر کرده اند که گاها از حداقل مورد نیاز، بسیار بالاتر هستند.

بر اساس ملاحظات هزینه/فایده، R&M توصیه های زیر را ارائه می دهد:

CPR

امتیاز شما به این مطلب