سیستم های RFID در بنادر

 

به طور گسترده عملیات حمل و نقل در بنادر شامل عملیات حمل بار یا عملیات کشتی است. عملیات کشتی شامل وظایف مدیریت کشتی است که جنبه مهم آن عملیات برنامه ریزی سفر است. عملیات مهم دیگر ، تعمیر و نگهداری کشتی های تجاری است که می تواند در بنادر یا حتی اسکله های خشک انجام شود. عملیات باربری از تعداد بیشتری دارایی مانند جرثقیل های سنگین استفاده می کند که برای بارگیری و تخلیه محموله از کشتی های تجاری استفاده می شود.

پایانه نفت

پایانه حمل بار عمده

پایانه کانتینر

پایانه خط کروز

پایانه کشتی

پایانه LPG

پایانه LNG

چرخه ی گسترش کانتینرها در سراسر جهان به این معنی است که فقط 2 درصد از کانتینرها می توانند در هرزمان توسط مقامات دولت بازرسی شوند. از تکنولوژی RFID می توان برای جلوگیری از تهدیدات احتمالی امنیتی استفاده کرد. اهمیت اطمینان از ثبت دقیق گزارش برای محتویات موجود در کانتینرهای حمل و نقل هرگز به این اندازه مهم نبوده است.

سیستم های RFID عملیات بندر و اسکله که برای کمک به تدارکات و حمل و نقل طراحی شده اند، شامل موارد زیر است:

بررسی و پیگیری موجودی کالا

پیگیری درآمد

امنیت دسترسی به مناطق ممنوعه

راهکارهای سیستم RFID: عملکرد بندر و اسکله

مدیریت زنجیره تامین موثر، از پیاده سازی فناوری ردیابی کانتینر مبتنی بر شناسایی فرکانس رادیویی (RFID) سود می برد. توانایی ردیابی و شناسایی محموله در زمان واقعی یک مزیت عمده برای شرکت ها است. آگاهی از برنامه سفر و موقعیت دقیق دارایی ها در دنیای آشفته حمل و نقل بندری ، امکان شفافیت در زمینه حمل و نقل بندری را فراهم می آورد. شناسایی به موقع کانتینرها ، کنترل ویژه ای را به شرکت حمل و نقل کالا می دهد. مشکلات رایج مرتبط با صنعت بندر و اسکله شامل سوء استفاده از محموله اضافی در پایانه های دریایی است. زیرساخت های حمل و نقل ناکارآمد و ناتوانی پایانه های بنادر در رسیدگی به پیچیدگی های لجستیکی همگی موجب از دست رفتن درآمد می شود. همه شرکت‌های مستقل و مقامات مختلف در بنادر را می توان با برچسب گذاری فناوری RFID با یکدیگر مرتبط ساخت. ردیابی محموله تلاش برای یافتن کانتینرهای حمل و نقل که در مکان نامناسب قرار گرفته اند زمان را هدر می دهد و در صورتی که کالا فاسدشدنی باشد ، منجر به از دست دادن آن می شود. ادغام کردن سیستم ردیابی دارایی RFID مشکل را کاهش می دهد و به شما امکان می دهد کانتینر مورد نظر را به سرعت پیدا کنید. RFID Readers را می توان در گذرگاه ها قرار داد تا به عنوان نشانگر مکان برای حمل و نقل کانتینر عمل کنند. برچسب های RFID را می توان توسط ریدرها در محوطه حمل و نقل اسکن کرد و اطلاعات شناسایی کانتینر حمل شده را ارائه داد.

بهبود مدیریت زنجیره ی تامین

نظارت بر امنیت کانتینرهای حمل و نقل

حذف یا کاهش بازرسی های فیزیکی

کاهش رویکردهای رشوه در بنادر و اسکله

تسریع زمان ارسال

دریافت مدرک بارگیری ایمن کانتینرها در نقاط بارگیری

جلوگیری از جعل

استفاده از فناوری RFID کارآمدترین روش شفافیت داده ها است. RFID می تواند بر عملکرد بنادر و اسکله های جهانی تأثیر مثبت بگذارد. کاهش کار حدس و گمان آنچه در یک کانتینر است و جایی که در آن قرار دارد به راحتی با فناوری RFID و جمع آوری داده های بی سیم قابل رفع است.

محموله خطرناک

نظارت بر محموله های خطرناک با استفاده از فناوری RFID برای صنعت بندر و حمل و نقل ضروری است. کارگذاری ریدرهای فعال با فرکانس بالا برچسب های RFID به کانتینرهای حامل مواد مضر سودهای سال های آینده را پرداخت می کند. اتصال سنسورهای تابش به همراه کیت RFID به ما امکان تشخیص آثار ضعیف تشعشع را می دهد. سنسورهای گاز و مواد شیمیایی یکی دیگر از روش های برچسب گذاری RFID است و می توان از ریدرها در کنار هم استفاده کرد. هر برچسب RFID دارای یک شماره شناسایی خاص است که فقط متعلق به کانتینر محموله موجود در فهرست است. استفاده همزمان از ریدرهای RFID با برچسب ها از بروز مشکلات احتمالی سلامتی برای کارگران بارگیری در حمل و نقل کالاهای خطرناک جلوگیری می کند. ریدر ها و حسگرهای RFID باز و بسته شدن دستی هر محفظه بار را غیر ضروری می کنند.

ایمن سازی کانتینرها و مناطق بندری

با استفاده از سیستم کنترل دسترسی RFID ، می توان به همه کارکنان بندر و اسکله نشان های RFID ارائه داد تا بتوانند بر اساس سطوح دسترسی خود به مناطق خاصی از تأسیسات دسترسی پیدا کنند. با یک نشان مجاز ، کارکنان می توانند درها را باز کنند تا به مناطق مورد نیاز خود دسترسی پیدا کنند. این امر به حفاظت از تاسیسات در برابر مزاحمان و حوادث کمک می کند. علاوه بر این ، فناوری RFID می تواند با ارائه برچسب های Tamper Proof RFID که کانتینر حمل و نقل را می بندد و به پرسنل اجازه می دهد تا سرقت و رشوه را تحت نظر داشته باشند ، امنیت را افزایش دهد. در صورت برخورد نامناسب ، برچسب های RFID یک فرکانس زنگ ساطع می کنند که به سیستم ردیابی دارایی RFID اطلاع می دهد و هشدارهایی را به مدیریت و امنیت ارسال می کند تا واکنش فوری به وضعیت رخ دهد.

امتیاز شما به این مطلب