مچ‌بندهای شناسایی بیماران با تکنولوژی RFID (قسمت اول)

 

پس از اجرای آزمایشی مچ بند بیمار با قابلیت UHF RFID در چند ماه گذشته، بیمارستانی در سوئیس این فناوری را برای شناسایی بیماران و مشاهده حرکات آنها از طریق ناحیه جراحی خود به منظور بهبود کارایی و استفاده از اطلاعات بیمار به کار گرفته است. این سیستم از یک مچ بند مجهز به RFID تشکیل شده است که توسط SATO توسعه یافته و به صورت تجاری عرضه می شود. طبق گزارش شرکت، این دستبند می تواند در محل به هنگام پذیرش بیمار چاپ و کدگذاری شود، و سپس می تواند مکان آن فرد را از طریق یک برچسب RFID داخلی ردیابی کند.

این سیستم از راهکار SATO’s Application Enabled Printing (AEP) استفاده می کند که شامل چاپگر رومیزی 4 اینچی و مچ بند حرارتی مستقیم آن (DT) می‌شود. برای استقرار معمولی، شرکای فناوری یکپارچه سازی میان افزار را فراهم می کنند تا مچ بند هر بیمار به طور خودکار به داده های آن فرد در پلت فرم نرم افزاری خود بیمارستان مرتبط شود.

به گفته کوین آلارت، رئیس تجارت جهانی مراقبت های بهداشتی SATO، SATO مچ بند حرارتی با قابلیت UHF RFID را برای اتوماسیون‌سازی شناسایی و ردیابی موقعیت بیماران در مراکز مراقبت های بهداشتی منتشر کرد. این شرکت اکنون در حال مذاکره با چندین بیمارستان و مرکز مراقبت در سراسر جهان است تا یک سیستم RFID طراحی شده به طور مقرون به صرفه و آسان برای استقرار را عرضه کند و خواندن دقیق در فاصله 2 متری (6.6 فوت)، که محدوده خواندن معمولی برای ریدرهای بالای سر در ورودی ها یا راهروها یا از ریدرهای دستی است را ارائه دهد.

مچبندهای RFID

مشتریان SATO گزارش داده‌اند که بیمارستان‌ها با چالش‌های متعددی در ارتباط با استفاده از مچ‌بندهایی که دارای بارکد یا متن چاپی هستند مواجه شده‌اند. یکی از آنها بحث ایمنی است، زیرا ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی هنگام مشاهده یا اسکن بارکد روی مچ بند خود با بیمارانی که برخی از آنها بیماری های قابل انتقالی مانند COVID-19 دارند در تماس نزدیک هستند. یکی دیگر شامل شناسایی بیماران بدون ایجاد مزاحمت برای آنها است به عنوان مثال، زمانی که آنها در خواب هستند. و یا زمانی که بیمارستان‌ها با مدیریت موقعیت بیماران دست و پنجه نرم می‌کنند و نمی‌دانند که یک بیمار خاص ممکن است کجا باشد یا کجا بوده باشد و این می تواند به نگرانی های ایمنی و همچنین ناکارآمدی منجر شود.

Motoaki Hirata، مدیر توسعه تجارت بین‌المللی RFID SATO می‌گوید در 20 سال گذشته، SATO یک مچ‌بند قابل چاپ با بارکد عرضه کرده است و می گوید «بیشتر مشتریان در بازار SATO را به عنوان یک تولید کننده چاپگر می شناسند.» اما در طول دو سال گذشته، بسیاری از مشتریان مراقبت های بهداشتی آن درخواست راهکار قابل چاپ کرده اند که شامل شناسایی خودکار می شود. او خاطرنشان می کند که راهکارهای بر پایه RFID برای مچ بند ها وجود دارد، اما اکثر آن‌ها شامل فناوری های اکتیو هستند، به طوری که دستبندها به باتری نیاز دارند، بنابراین باعث گران شدن آن ها می شوند. او می گوید:« ما توانستیم از تخصص خود در مواد ضد میکروبی و چاپ با برچسب RFID برای یک محصول کاملا یکپارچه استفاده کنیم.»

هیراتا توضیح می دهد که سیستم های UHF چالش هایی را در مورد محدوده خواندن ایجاد کرده اند. برای حل این چالش ها، SATO مچ بند را با یک راهکار توسعه یافته مهندسی کرد تا آنتن را از مچ کاربر جدا کند، بنابراین فاصله کافی از بدنه را برای خواندن مطمئن تر فراهم می کند. مچ بند DT SATO برای انتقال داده ها در فاصله 2 تا 3 متری (6.6 تا 9.8 فوت) طراحی شده است که به گفته این شرکت برای خواندن دقیق، با استفاده از یک ریدر دستی یا ریدرهای سقفی مناسب است. کاربران از چاپگر CT4-LX UHF SATO برای چاپ هر مچ بند در صورت نیاز استفاده می کنند.

امتیاز شما به این مطلب