مدیریت زیرساخت با تکنولوژی RFID | آموزش نصب دستگاه R&MinteliPhy

 

تصویر زیر نمایی از یک سیستم R&MinteliPhy است که بخش‌های سخفت افزاری آن به طور کامل مشخص شده‌اند.

inteliPhy6

  1. تحلیل‌گر | آنالایزر: بخش اصلی و هسته مرکزی این سیستم است که تمامی پردازش‌ها و عملیات انتقال اطلاعات به سمت سرورها را انجام می‌دهد. این دستگاه در دو نوع و دو اندازه مختلف یک یونیتی و صفر یونیتی توسط شرکت آر اند ام (R&M) تولید شده که مدل صفر یونیتی آن فاقد ال سی دی می‌باشد و بر روی ریل‌های رک با بست‌هایی که به همراه آن داده می‌شود، نصب خواهد شد.
  2. نمایشگر ریموت | Remote Display: این تجهیز به تازگی وارد سبد محصول R&MiinteliPhy شده و به مقرون به صرفگی این راهکار کمک بسیار شایانی کرده است. در واقع این تجهیز عملیات ساده پردازش اطلاعات برای ارتباط بین نوارهای حسگر و تگ‌های RFID را انجام می‌دهد و اطلاعات بدست آمده را به تحلیلگر اصلی ارسال می‌کند. شرکت آر اند ام (R&M) به کمک این محصول توانسته است علاوه بر مقرون به صرفه تر شدن راهکار R&MinteliPhy، آن را گسترش نیز بدهد و بدین ترتیب استفاده از این راهکار را برای مدیریت خودکار مراکز داده فشرده و بزرگ تبدیل به امری ضروری کرده است. در مطالب بعدی همراه ما باشید تا با مزایای افزوده شدن این تجهیز به راهکار R&MinteliPhy بیشتر آشنا شوید.
  3. نوارهای حسگر | Sensorbar: این نوارها در زیر یا بالای پچ پنل‌ها نصب می‌شوند و دارای انواع 24 پورتی و 48 پورتی یک یونیتی هستند. درون این نوارها یا تگ‌های فعال RFID (Active RFID Tags) تجیز شده‌اند که تامین انرژی آنها از طریق کابل گذرگاه (Bus Cable) صورت می‌گیرد. هنگامی که پچ کورد وارد یکی از پورت‌های پچ پنل شود با قرار گیری رو به روی هم، تگ روی پچ کورد و تگ فعال مخصوص پورت بر روی نوار حسگر، ال ای دی برقراری اتصال بر روی نوار حسگر روشن می‌شود.

نوارهای حسگر به همراه دو گیره نگهدارنده بر روی رک سوار می‌شوند که عملیات نصب آن به سادگی شکل زیر است.

inteliPhy7

همچنین برای تجهیزات Netscale شرکت آر اند ام (R&M) یک نوار حسگر مخصوص طراحی شده که در بین کاست محصولات Netscale قرار می‌گیرد و با یک کابل به قسمت پشتی تجهیز Netscale که PCU در آنجا قرار دارد متصل می‌شود.

  1. کابل گذرگاه | Bus Cable: کابلی است که انتقال اطلاعات از نوارهای حسگر به نمایشگرهای ریموت و آنالایزرها را انجام می‌دهد. هر کابل با کانکتورهای مخصوص (قرمز رنگ) به آنالایزرها و با نوع دیگری از کانکتورها (مشکی رنگ) به نمایشگرها متصل می‌شود. ابتدا و انتهای هر خط گذرگاه حتما باید از ماژول‌های مقاومت مخصوص استفاده کنید.

inteliPhy8

در مطلب بعدی با ما همراه باشید تا با جزییات بیشتر سیستم R&MinteliPhy آشنا شوید.

مطالب مرتبط:

کلیپ R&MinteliPhy

معرفی R&MinteliPhy

contact us

امتیاز شما به این مطلب