| راهکاری مفید و پر کاربرد در تکنولوژِی RFID

RTLS RFID

RTLS RFID


 

 RTLS و کاربرد آن در صنعت بیمه

از این سیستم می‌توان برای ردیابی هر وسیله متحرکی در سطح شهر یا حتی در سطح کشور استفاده کرد. عملکرد این سیستم به گونه‌ای است که آن‌ را به یکی از ساده‌ترین و پر کاربردترین سیستم‌ها در دنیای امروز تبدیل کرده است. در شکل زیر شماتیکی از نحوه عملکرد سیستم را مشاهده می‌کنید:

در این سیستم سنسور GPS بر روی خودرو نصب شده و ردیابی ماشین را ممکن می‌سازد. نحوه عملکرد این سیستم بدین گونه است که سنسور با برقراری ارتباط با ماهواره‌های GPS، موقعیت دقیق خودرو را مشخص نموده و سپس این اطلاعات از طریق wifi برای موبایل و یا از طریق بستر GPRS برای سرور فرستاده می‌شوند. این اطلاعات می‌توانند برای پردازش‌های بعدی درون سرور ذخیره شوند.

uTagها

خانواده جدید از تگ‌های فعال طراحی شده توسط UBIQUICOM با توجه به استانداردهای ماژولار بهترین گزینه برای بهینه سازی قیمت، مصرف برق و اندازه می‌باشند.

دستگاه‌هایی در اندازه کوچک ، که قادر به برقراری ارتباط، جمع آوری داده‌ها و ارسال فرمان به دستگاه‌ها با استفاده از تکنولوژی‌های متفاوت هستند.

با استفاده از پلتفرم RTLS Locator ، امکان ردیابی اموال، افراد و وسایل نقلیه به صورت کاملاً مدرن و از طریق تکنولوژی هوشمند و نرم افزار قدرتمند با دقت فوق العاده و به بهترین نحو ممکن برقرار می‌شود.  این دستگاه را می‌توان جهت برقراری ارتباط و جمع آوری داده‌ها در فضاهای محدود یا شهری بصورت آنلاین به سرور، و یا ذخیره در حافظه‌ی داخلی استفاده کرد.

دستگاه‌هایی برای هر برنامه ماشین به ماشین یا کنترل اشیا توسط شبکه اینترنت ایده‌آل هستند که جهت جمع آوری و ذخیره اطلاعات، انتقال یا دریافت دستورات استفاده می‌شوند .

طراحی مدولار به شما اجازه می‌دهد تا با سفارشی کردن محصول و با استفاده از طیف وسیعی از سنسورها و محرک‌ها برای پاسخگویی به بسیاری از الزامات فنی و کاربردی دیگر مانند بهینه‌سازی عملکرد، اندازه و قیمت، بدون هزینه، خطر و زمان کم، زمینه‌های لازم برای یک طراحی مجدد را داشته باشید.

شما می‌توانید سیستم عامل uTagها را از طریق بی سیم به روز رسانی کنید و یا با تغییر حالت از پارامترهای عملیات و عامل‌ها ، حتی مدت‌ها پس از راه‌اندازی و حتی بدون وقفه در عملکرد فعلی تغییر ایجاد کنید.

UBIQUICOM uTag با باتری‌های اولیه‌ی استاندارد با عمر طولانی مدت و یا با باتری‌های قابل شارژ و شارژ پایه هستند. هر دو باتری از نوع لیتیوم یون می‌باشند .

ویژگی‌های uTag

  • ارتباط دو طرفه از چند کانال متفاوت
  •  مقاومت مکانیکی
  •  مصرف برق کم
  •  توانایی ارتباط با چند سنسور

تکنولوژی‌های رادیویی موجود در uTagها

WiFi, GPRS, GPS,  ANT+, BTLE, RFID, UWB

سنسورهای موجود در uTagها

شیب، حرکت، شتاب سنج سه محوره، دما، فشار

رابط‌های کاربر

۲ دکمه،  LED دو رنگ ، زنگ اخبار، صفحه ی نمایش دارای نور پس زمینه، ویبره تماس

امتیاز شما به این مطلب