ایجاد زیرساخت‌های ارتباطی حیاتی یک شهر هوشمند

آقای Mr NR Patil ، قائم ‌مقام مدیر عامل- Sterlite Power

Sterlite Power یک توسعه دهنده و ارائه دهنده جهانی راهکارهای یکپارچه انتقال برق است که از طریق مقابله با محدودیت‌های کلیدی زمان، مکان و سرمایه در پرداختن به چالش‌های پیچیده در این بخش متمرکز شده است.

Sterlite Power برای پشتیبانی از داده‌های مورد نیاز شهر Gurugram در هند، بر روی یک زیرساخت فیبر نوری در سطح جهانی از طریق مشارکت بخش عمومی و خصوصی سرمایه‌گذاری کرده و آن را ایجاد کرده است.

به‌عنوان بخشی از این مدل منحصربه‌فرد، Sterlite Power با GMDA (اداره توسعه شهری کلان‌شهر Gurugram) به‌منظور طراحی، ساخت، تأمین مالی، بهره‌برداری و تعمیر و نگهداری شبکه فیبر درون‌شهری همکاری کرد. Sterlite Power در حال ساخت شبکه فیبر 138 کیلومتری در Gurugram است که هم شبکه اصلی و هم اتصالات آخرین کیلومتر را برای پشتیبانی از نیازهای ارتباطی شهر در بر می‌گیرد. Sterlite Power به مدت 21 سال این شبکه را مدیریت و نگهداری خواهد کرد.

 

راهکار: PRIME ODF و Polaris-box

Sterlite Powerبه دلیل نوآوری در صنعت شناخته شده است و به دنبال راهکاری برای نصب و راه‌اندازی‌ شبکه‌های پیچیده و متراکم فیبر نوری در نودهای شلوغ است که نیاز به مدیریت کابل و نظارت بر شبکه دارند.

در سال 2019 آر اند ام (R&M) هند به Sterlite Power پیوست و تعداد توزیع کنندگان و محفظه‌های مورد نیاز پروژه را در مدت کوتاهی در اختیار آن‌ها قرار داد. آن‌ها با این راهکار موفق شدند شبکه را در بازه زمانی دلخواه اجرا کنند.

برای سه سایت،Sterlite Power فریم توزیع PRIME ODF را که در سال 2019 وارد بازار شد، انتخاب کرد. از این محصول برای متراکم کردن، توزیع و اطمینان از مانیتورینگ 100% بر زیرساخت فیبر نوری استفاده می‌شود.

Sterlite Power ، Polarisbox 16 را در ساختمان‌های دولتی اجرا کرد که متناسب با نیاز آن‌ها است و کاملاً محکم، قابل قفل کردن، ضد آب و جمع و جور است. شرط مهم دیگر تعبیه ماژول‌های اسپلایس و اسپلیتر داخل محفظه‌ها در کنار یکدیگر با این راهکار برآورده شد.

 

GMDA قصد دارد از طریق این شبکه فیبر نوری تازه ایجاد شده، بیش از 160 دفتر دولتی از جمله ایستگاه‌های پلیس، بیمارستان‌های عمومی و مراکز تجاری را به یک مرکز کنترل یکپارچه متصل کند. این شبکه همچنین به مدیریت ترافیک، ضایعات جامد، املاک و سوابق اراضی و کیفیت آب و هوا کمک خواهد کرد. GMDA از داده‌های بلادرنگ برای تصمیم‌گیری سریع و هماهنگ ماشین‌آلات دولتی استفاده خواهد کرد.

امتیاز شما به این مطلب