هوشمندی در ویندوز|واقعیت افزوده در وینوز جدید 10 بدون نیاز به عینک

دیدن تصاویر غیر واقعی در کنار اشیاء واقعی و در محیط واقعی بدون نیاز به یک عینک خاص، قابلیت تازه‌ای در ویندوز است که این روزها سر و صدای زیادی کرده است.

واقعیت افزوده که به تصاویر و اشیاء واقعی در محیط افزوده می‌شود، یکی از دستاوردهای تکنولوژی دید سه بعدی است که سال‌هاست در انواع مختلفی از گجت‌ها در دسترس کاربران قرار گرفته است. تا قبل از ابداع این قابلیت جدید توسط مایکروسافت، برای استفاده از تصاویر سه‌بعدی، معمولا لنزهای خاصی مورد نیاز است و برای دیدن چیزهای غیرواقعی‌ای که به محیط واقعی افزوده می‌شود، حتما لازم است از عینک‌هایی مانند گوگل‌گلاس یا هلولولنز استفاده شود که خودشان یک کامپیوتر قابل نصب روی سر محسوب می‌شوند.

 

 

اکنون شرکت مایکروسافت برای حل این مسأله و رفع نیاز چند صد دلاری برای تهیه این عینک‌ها، نرم‌افزاری را در وینوز مدل جدید 10 تعبیه کرده است که با استفاده از آن می‌توان بدون نیاز به عینک، تصاویر واقعیت افزوده را دید.

روش کار

روش کار در این قابلیت به این شکل است که نرم‌افزار جدید به دوربین پشتی دستگاه متصل می‌شود و تصاویری که از پشت دستگاه می‌گیرد را با واقعیت افزوده ترکیب و در صفحه نمایش می‌دهد. مهم نیست که ویندوز 10 روی تبلت و گوشی همراه نصب شده باشد یا یک کامپیوتر رومیزی از آن استفاده کند، وقتی یک وب‌کم معمولی داشته باشید، می‌توانید از این نرم‌افزار برای دیدن تصاویر افزوده لذت ببرید.