بیست سال با Cat. 6، بیست سال با لاوان ارتباط

Twenty Years of Cat.6

Twenty Years of Cat.6


زمان تخمینی مطالعه: 7 دقیقه

جشن بیستمین سالگرد کانکشن Cat.6 برای شبکه‌های داده نقطه عطف عصر گیگابیت، به‌حساب می‌آید. این امر باعث ایجاد تغییر در ترافیک داده، ایجاد اینترنت با پهنای باند بالا برای محیط کاری و راهی برای دیجیتالی شدن شد. آر اند ام (R&M) یکی پیشگامان Cat. 6 است و در طول 20 سال گذشته بیشتر از 100 میلیون ماژول در کارخانه خود در Bubikon سوئیس تولید کرده است.

کانکشن‌های Cat.6 با قالب پلاگین RJ45 جهانی که باعث صرفه‌جویی در فضا می‌شود، نقش مهمی در جهش کوانتومی فناوری اطلاعات در یک دوره هزار ساله ایفا کرده اند. تکنولوژی Cat. 6 باعث افزایش سرعت انتقال داده‌های قابل استفاده در مقایسه با نسخه قبلی خود یعنی Cat. 5e و افزایش پهنای باند تا 250 مگاهرتز شده است. در گذشته مقادیر غیرقابل تصور می‌توانست به دفاتر اداری و ساختمان‌ها انتقال یابد.

امروزه هنوز هم Cat. 6 بیشترین کانکشن شبکه نصب شده در سراسر جهان است. آر اند ام (R&M) تخمین می‌زند که در هر خروجی شبکه‌های داده و شبکه‌های مخابراتی یک کانکشن ماژول Cat. 6 وجود دارد.

دستاوردهای شریک یکی از پیشگامان در این زمینه

آر اند ام (R&M) به‌طور فعال در استانداردسازی Cat. 6 در کمیته‌های تخصصی بین‌المللی شرکت داشته است. حتی قبل از اینکه پارامترهای تکنولوژی انتقال تصویب شوند، آر اند ام (R&M) در سال 1999 به کار خود ادامه داد. در همان زمان، کانکشن ماژول اختصاصی Cat.6 با کانکتور RJ45 متناسب با آن توسعه داده شد و یک مرکز تولیدی درBubikon ، نزدیک به دفتر مرکزی شرکت در سوئیس راه‌اندازی شد.

آر اند ام (R&M) اولین سازنده Cat. 6 بود که کاملاً خودکار و با کیفیتی بدون نقص آن را تولید کرد. هزار Cat. 6 اول در 2 آگوست 2000 در Winterthur به مشتریان خود تحویل داده شد. امروزه 100 میلیون ماژول Cat. 6 نصب شده در سرتاسر جهان، انتقال سریع داده را تضمین می‌کنند.

داستان موفقیت سوئیس

سهم آر اند ام (R&M) در شروع عصر Cat. 6 داستان موفقیت سوئیس است. در سال 1999، مالکان متقاعد شدند كه بر روی تیم توسعه سرمایه‌گذاری کنند. مدیریت پویا این امکان را برای تیم فراهم آورد که بتواند ظرف مدت 18 ماه به همه اهداف خود برسد.

آر اند ام (R&M) با مشارکت در کمیته‌های استانداردسازی، این شرکت خیلی زود توانست در مورد تکنولوژی‌های آینده اطلاعات کسب کند. شجاعت و تعهد کارآفرینی مالکان، اعتماد به کارکنان و تمرکز کل شرکت بر این تعهد باعث پیشرفت پروژه شد. Matthias Gerber، مدیر بازار کابل کشی شبکه محلی (LAN) آر اند ام (R&M) که یک مدیر پروژه مسئول و توانمند است یک تیم پروژه مستقل ایجاد کرد.

علاوه بر این ، این پروژه بدون تماس‌های طولانی مدت و رابطه قابل‌اطمینان با ارائه‌ دهندگان امکان‌پذیر نخواهد بود. چشم‌انداز کارآفرینی منحصربه‌ فرد SME در سوئیس عامل مهمی در کسب این موفقیت بود. شرکت‌های تخصصی و همچنین سازندگان ابزار و مهندسان اتوماسیون با هم به‌طور انعطاف‌پذیر کار کردند، بلافاصله ایده‌های خود را اجرا کردند و هم‌زمان با پیشرفت محصول، مؤلفه‌ها و فرایندها را به‌طور مداوم سازگار ساختند.

آر اند ام (R&M) اثبات می‌کند که سوئیس می‌تواند پایگاهی برای تولید رقابتی در بازار بین‌المللی باشد. ثابت شده است که سرمایه‌گذاری بلندمدت در سوئیس ارزش بالایی ایجاد می‌کند. با کانکشن ماژول‌هایRJ45 به ‌عنوان اجزای اصلی، آر اند ام (R&M) سال گذشته دوباره بخش قابل‌توجهی از درآمد خود را با کابل کشی داده‌ مسی به دست آورد. آر اند ام (R&M) به‌عنوان یک تولید کننده سوئیسی بر بازارهای با اهمیتی تمرکز دارد و انتظار دارند عملکرد انتقال و منابع از پارامترهای استاندارد فراتر روند.

 

 

cat.6

 

قابل‌اطمینان‌ترین تکنولوژی

در سال 2000، آر اند ام (R&M) الزامات اجزاء Cat. 6 را با اولین ماژول خود در بازار برآورده کرد. به‌زودی صنعت از این محصول آر اند ام (R&M) به‌عنوان “ماژول شگفت‌انگیز آبی‌رنگ” به دلیل کیفیت آن یاد می‌کند. این محصول هنوز هم به‌عنوان مطمئن‌ترین کانکشن شبکه در جهان شناخته می‌شود. آر اند ام (R&M) تنها سازنده Cat. 6 است که برای جبران خسارت از بردهای مدار چاپی (pcb) استفاده نمی‌کند. این بدان معنی است که سیگنال‌های داده مستقیماً از اتصال کابل و از طریق مسیرهای فلزی مخصوص شکل داده شده به پلاگین‌ها منتقل می‌شوند.

آر اند ام (R&M) برای اتصال سیم‌ها از تکنولوژیinsulation displacement contact یا IDC استفاده می‌کند. گفته می‌شود که با این تکنولوژی کابل‌ها در برابر بار، لرزش، کشش، دما و رطوبت، گردوغبار، گاز و خوردگی مقاوم است. مقاومت تماس یک اتصال IDC در کل طول عمر محصول کم و پایدار است. علاوه بر این با استفاده از تکنولوژی IDC سیم‌کشی را می‌توان 20 بار تکرار کرد.

تجهیزات تولیدی در Bubikon به‌طور کاملاً خودکار برای هر ماژول مواردی مانند تلفات بازگشتی، تداخل (NEXT)، پیوستگی و مقاومت در برابر ولتاژ بالا را آزمایش می‌کنند. تضمین کیفیت جامع به‌عنوان یک پیشرو در صنعت شناخته می‌شود. میزان خطا در طول مدت20 سال زیر 1PPM بوده است که این یک پاداش شگفت انگیز برای کارمندان و توسعه‌دهندگان به‌حساب می‌آید. آر اند ام (R&M) با ماژولCat. 6 خود را به‌عنوان یک تولید کننده فنی برتر و یک برند جهانی برای آداپتورهای RJ45 معرفی کرد.

آر اند ام (R&M) هنوز اکثر ماژول‌های RJ45 خود را به‌طور خودکار در سوئیس تولید می‌کند. اگرچه اکنون مدتی است که این کارخانه در لهستان بیشتر از توسعه ماژول‌های Cat. 6، ماژول‌های Cat. 6A EL را با موفقیت تولید می‌کند. سیستم‌ها به‌طور مداوم در هر دو مکان بهبود می‌یابند. به همین دلیل است که ماژول‌های Cat. 6 آر اند ام (R&M) حتی پس از 20 سال هنوز هم مطابق آخرين پیشرفت‌های علمي هستند. آر اند ام (R&M) از این تجربه برای توسعه نسل‌های بعدی ماژول‌ها استفاده می‌کند: در حال حاضر آخرین ماژول Cat. 1.8 با موفقیت وارد بازار شده است.

جاده‌ای به سوی اترنت گیگابیت

از نظر فنی، این موضوع بیست سال پیش در استاندارد ISO/IEC 11801 (نسخه 2) مطرح شد. این استاندارد انتقال داده را با استفاده از پروتکل اترنت/اینترنت، با پهنای باند 250 مگاهرتز و سرعت 1 گیگابیت بر ثانیه در طول 100 متر کابل کشی با زوج کابل‌های به هم تنیده مسی تعریف می‌کند. در این میان، تحولات بیشتر در IEEE باعث افزایش چشمگیر نرخ داده‌ها در طول کانکشن Cat. 6 شده است. برای مثال کانکشن‌های دارای حفاظ الکتریکی Cat. 6 از سرعت انتقال داده تا 5 گیگابیت بر ثانیه پشتیبانی می‌کند.

کاربرد اصلی کانکشن‌های Cat. 6 در کابل کشی ساختار یافته برای شبکه‌های داده در دفاتر اداری، مراکز داده، کارخانه‌ها و انواع ساختمان‌ها با کاربری‌های مختلف است. ماژول‌های Cat. 6 در هنگام استفاده از Power over Ethernet یا PoE، علاوه بر سیگنال‌های داده، انرژی الکتریکی بیشتری را نیز انتقال می‌دهند. PoE برای تأمین دستگاه‌های نهایی مانند آنتن‌هایWLAN ، دوربین‌های مداربسته، چراغ‌های هوشمند LED و دستگاه‌های اینترنت اشیاء (IoT) از طریق شبکه داده استفاده می‌شود. ماژول‌های Cat. 6 نیز با توجه به طراحی تماس خلاقانه خود، برای انتقال PoE مناسب هستند.

منبع: R&M Website

بخوانید: کابل کشی برای وایرلس Wave2