راهکار اداری شبکه

راهکار اداری (Fiber to the Office (FTTO ، سازگار با آینده، پربازده،مقرون به صرفه

FTTO یک کانسپت کابل کشی استاندارد برای محیط های اداری مدرن است. این استاندارد کابل کشی از مزایای تکنولوژی فیبرنوری و همچنین انعطاف پذیری کابل کشی زوج برهم تابیده استفاده می کند، در مقابل شبکه کابل کشی ساخت یافته (FTTO ،(SCN از کابل های فیبرنوری برای کابل کشی اصلی و سیم کشی افقی استفاده می کند.
کابل کشی مسی اختصاصا برای متصل کردن تجهیزات ترمینال مثل تلفن های VOIP یا دوربین های IP و … مورد استفاده قرار می گیرد.

سرمایه گذاری مطمئن با استفاده از کابل کشی فیبرنوری

تا چند سال پیش، استفاده از کابل های فیبرنوری در ساختمان ها هزینه بر و پیچیده محسوب می شود. در حال حاضر این ذهنیت به کلی تغییر پیدا کرده است. یکی از دلایل این تغییر دیدگاه این است که هزینه تولید کابل های مسی به طرز قابل توجهی افزایش پیدا کرده است. دوم این که کابل کشی با استفاده از کابل های Cat.7 هر روز به خاطر افزایش حجم شیلد کابل ها، بیشتر و بیشتر زمان بر می شود. همزمان روش های نصب کابل های فیبرنوری هر روز ساده تر و ارزان تر می شود.
امروزه هزینه های خرید و نصب برای سیم کشی با فیبر نسبت به شبکه کابل کشی ساخت یافته (SCN) بسیار پایین آمده است. علاوه بر این که پایداری خطوط فیبرنوری نسبت به کابل کشی مسی بهتر عمل می کند؛ در حالی که استانداردهای کابل کشی مسی حداقل بعد از 10 سال به دلیل پشیرفت های تکنولوژیکی اصلاح می شود، حداقل عمر سرویس های فیبرنوری خیلی بیشتر است.

 

هزینه های اولیه و عملیاتی

مطالعات مستقل از موسسات پیشرو در زمینه اقتصاد نشان داده اند که راهکار اداری FTTO برای کسب و کارهای با رویکرد به آینده و دارای زیرساخت های قوی IT که درگیر مسائل فنی هستند، مزیت اقتصادی دارد.
از آن جایی که راهکار اداری FTTO نیاز به اتاق های فنی در هر طبقه را از بین می برد، بخش های مهم ساختمان را ذخیره می کند که از این فضاها می توان به منظورهای تجاری و اقتصادی استفاده کرد. علاوه بر این، اگر تکنولوژی در آینده تغییر کند، تمام کابل کشی افقی فیبرنوری در ساختمان می تواند باقی بماند.

FTTO انتخاب درست است

به دلیل پشتیبانی کابل های فیبرنوری از مسیرهای طولانی تر، راهکار اداری FTTO برای نوسازی و گسترش شبکه های IT موجود بهترین راهکار به حساب می آید. این مساله برای ساختمان ها کاملا مصداق دارد چرا که Fiber To The Office تغییرات خیلی مختصری در ساختار ساختمان ها نیاز دارد.

کارشناسان واحد فنی شرکت لاوان ارتباط با پشتوانه بیش از 17 سال فعالیت تحقیقانی، فنی و عملیاتی و با استفاده از کابل کشی فیبرنوری، عملیات شبکه ساختمان های اداری را انجام می دهند.

سایر راهکارها