راهکارهای شبکه کامپیوتری و دیتا سنتر و FTTx

راهکارهای شبکه

راهکارهای شبکه


یکی از اهداف اصلی شرکت لاوان ارتباط ارئه راهکارهای شبکه جامع در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات برای مشتریان و صنایع مختلف است که به منظور توسعه فرهنگ انفورماتیک کشور در زمینه های مختلفی همچون ارائه مشاوره، خدمات طراحی، پیاده‌سازی، نظارت و پشتیبانی مراکز داده و زیرساخت های شبکه های کامپیوتری ساخت یافته فعالیت می کند. در راستای رسیدن به این اهداف راهکارهای شرکت لاوان ارتباط را می توان به چهاردسته تقسیم کرد:

1- طراحی و پیاده‌سازی دیتا سنتر

2- طراحی و پیاده‌سازی شبکه‌های کامپیوتری
3- راهکارهای شبکه FTTx
4-  مشاوره پشتیبانی و نگهداری

شرکت لاوان ارتباط با دراختیار داشتن دانش فنی و آگاهی از استانداردها و همچنین داشتن محصولاتی مطابق با انواع استانداردهای روز دنیا شامل ۵۶۸ ISO11801, EIA/TIA به ارائه راهکارهای شبکه و خدمات نصب و راه‌اندازی زیرساخت های شبکه می‌پردازد. لاوان ارتباط پس از تحقیقات گسترده جهت تامین تجهیزات شبکه‌ای درنهایت برند R&M (آر اند ام) را به عنوان بهترین برند اروپایی شناسایی کرده و اقدام به واردکردن محصولات این شرکت نموده است. این برند در تولید محصولات خود از آخرین تکنولوژی های روزدنیا استفاده کرده و محصولاتش را با ضمانت های ۲۵ ساله ارائه می نماید.
در ادامه راهکارهای ارائه شده توسط لاوان ارتباط را به طور مختصر بررسی می کنیم:

طراحی و پیاده‌سازی دیتا سنتر

یکی از فعالیت های اصلی شرکت لاوان ارتباط در زمینه ارائه راهکارهای شبکه، طراحی و پیاده‌سازی دیتاسنترها (مراکز داده) است. این راهکار از اهمیت زیادی برخوردار است. امروزه با گسترش چشمگیر داده ها، سایت های اینترنتی مدیریت دیتاسنترها و تجهیزات مرکزی شبکه مورد توجه زیادی قرار گرفته است. لاوان ارتباط با به کارگرفتن نیروی مختصص و با رعایت تمامی استاندارهای موجود در این زمینه و با بهره‌گیری از 18 سال تجربه در زمینه مشاوره، طراحی و پیاده‌سازی دیتاسنترها، خدمات فنی و مهندسی در این زمینه ارائه می کند.
زمینه های تخصصی لاوان ارتباط در زمینه طراحی و پیاده‌سازی دیتا سنترها (مراکز داده) شامل موارد زیر است:
• طراحی و اجرای زیرساخت فیزیکی دیتاسنتر (مرکز داده)
• طراحی و اجرای ساختار پسیو دیتاسنتر (مرکز داده)
• راه‌اندازی سیستم ها و سرویس های مدیریتی و مانیتورینگ
• ارائه راهکارهای امنیتی طراحی و اجرای زیرساخت فیزیکی و فضای محیطی دیتاسنتر (مرکز داده)

طراحی و پیاده‌سازی شبکه های کامپیوتری

طراحی و پیاده‌سازی شکبه های کامپیوتری متناسب با نیاز کاربران و سازمان‌های مختلف دارای ابعاد متفاوتی است. از آنجا که اطلاعات و اسناد و مدارک یک شرکت از مهمترین دارایی های یک شرکت است، سپردن طراحی و پیاده‌سازی شبکه های کامپیوتری به یک مجموعه مجرب و قابل اعتماد بهترین گزینه ای است که می توان به مدیران و صاحبان کسب و کار پیشنهاد داد. شرکت لاوان ارتباط با سابقه دو دهه فعالیت در این زمینه یکی از بهترین ارائه دهنگان راهکارهای شبکه و مدیریت آن ها است.

 

راهکارهای شبکه FTTx

امروزه با توجه به رشد رورافزون انتقال داده ها استفاده از بستر مسی به دلیل پهنای باند پایین، تضعیف بالا و قابلیت پیاده‌سازی در مسافت های کوتاه، مقرون به صرفه به نظر نمی رسد. یک راهکار مناسب استفاده از تکنولوژی فیبر نوری است. FTTx یا Fiber To The x (فیبر به خانه) یک اصطلاح کلی برای هر ساختار شبکه پهن باند (broadband) است که تمام یا بخشی از اتصال مورد نیاز در ارتباطات نهایی مخابراتی را با استفاده از فیبر نوری تامین می کند.

X در این عبارت می تواند موارد زیر باشد:
P: Premises به معنای محل مشتری
H: Home به معنای خانه
B: Building یا Basement به معنای مرز ورودی ساختمان (تجاری، مسکونی، صنعتی) و یا زیر زمین ساختمان ها
C: Cabinet به معنای کابینت های دسترسی
N: Node یا Neighborhood به معنای توزیع کننده
شرکت لاوان ارتباط، پیشرو در زمینه ارائه راهکارهای جامع شبکه در کل کشور، با درک دقیق از نیاز پروژه ها، بهترین راهکارهای شبکه FTTx را با پایین ترین هزینه معرفی می کنند.

بخوانید: سوئیس‌کام (Swisscom): اتصالات متنوع شبکه با R&Mfoxs ODF

 

5/5 - (1 امتیاز)