هوش مصنوعی (AI) در مرکز داده (Data Center)

AI in Data Center

AI in Data Center


 

این محققان یک برنامه ریز خودکار را تدوین کرده اند که سرعت کار را تا 20 یا 30 درصد و حتی در بازه‌های زمانی اوج تا 2 برابر افزایش می‌دهد.

آ‌نها نوعی هوش مصنوعی را با نام reinforcement learning یا RL توسعه داده‌اند که یک روش یادگیری ماشین مبتنی بر آزمون و خطا است و تصمیمات مربوط به زمان بندی را متناسب با میزان بار کاری، در یک دسته خاص اصلاح می‌کند.

از طرفی هوش مصنوعی (AI) به ارائه راهکارهای کارآمد در زمینه مدیریت مراکز داده (دیتاسنترها) کمک می‌کند. در این راستا شرکت سیسکو به تازگی برنامه سیسکو لایو (Cisco Live) را توسعه داده است. استفاده از این تکنولوژی این امکان را فراهم می‌کند که ماشین‌های پیشرفته یاد بگیرند بر روی داده‌های مختلف در مرکز داده (دیتاسنتر) نظارت کنند، همچنین تصمیمات هوشمندانه‌ای برای عملکرد تجهیزات شبکه بگیرند. این امکان یادگیری از ماشین‌های دیگر می‌تواند تغییرات مهمی ایجاد کند و راهکارهای مناسب و کارآمدی را برای مدیریت مراکز داده (دیتاسنترها) فراهم کند. این تکنولوژی می‌تواند برای شرکت‌های بزرگ که تعداد زیادی مرکز داده (دیتاسنتر) در مکان‌های مختلف دارند، مزایای زیادی به همراه داشته باشد.

 

امتیاز شما به این مطلب

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *