مراکز داده

راهکار مراکز داده

با توسعه تجهیزات فناوری اطلاعات در قرن جدید و توسعه متدولوژی معماری نرم‌افزاری از معماری شی‌گرا به معماری سرویس‌گرا و ایجاد پلت‌فرم‌های توسعه‌یافته بر اساس این معماری و ورود تبلت‌ها و گوشی‌های هوشمند که سطح استفاده از اینترنت را به‌شدت بالا می‌برد، نیاز به زیرساخت‌های بزرگ، وب فناوری‌های «جدیدتر» بیشتر احساس می‌شود. صنعت مرکز‌داده به این احساس نیاز پاسخ گفته و وارد طراحی و ساخت مرکزداده‌ی به‌مراتب بزرگ‌تر و با فناوری‌های مدرن‌تری شده است. توسعه فناوری‌ها در صنعت مرکزداده در حوزه‌های مختلف این صنعت به‌شدت پیشرفت کرده و باعث شده زیرساخت‌های مورد نیاز بیشتری برای ارائه سرویس‌های جدیدتر و با فناوری‌های به‌مراتب با کیفیت‌تر، کاربر پسندتر، با هزینه پایین‌تر و صدالبته  با قابلیت اطمینان بیشتر ارائه شود.

مراکز داده

طراحی و پیاده‌سازی دیتاسنتر

یکی از اصول و ارکان فعالیت‌های شرکت لاوان ارتباط در زمینه‌ی ارائه راهکار، طراحی و پیاده‌سازی دیتاسنترها (مراکز داده) است. اما طراحی و پیاده‌سازی دیتاسنترها چه اهمیتی دارد؟

دیتاسنترها با امکان برقراری اتصالات پرسرعت به اینترنت و همچنین در اختیار داشتن سرورهای متعدد و قوی، امکان راه‌اندازی سرورهای وب را برای عموم مردم و مهم‌تر از آن برای شرکت‌های تجاری فراهم کرده‌اند. در دنیای امروزی با وجود خیل عظیم داده‌ها، سایت‌های اینترنتی، سرورها و دیتاسنترها، اهمیت مساله مدیریت دیتاسنترها و تجهیزات ذخیره‌سازی و مرکزی شبکه رو به افزایش است. به‌همین دلیل طراحی، پیاده‌سازی، کنترل، مدیریت و نگهداری این تجهیزات به یک چالش اساسی برای هر سازمان و شرکتی تبدیل شده است. بنابراین طراحی و پیاده‌سازی چنین مکانی به‌منظور متمرکز کردن سرورهای شبکه و استفاده از منابع مشترک نگهداری، از عوامل مهم و تاثیرگذار پیشبرد کاری هر سازمان امروزی تلقی می‌شود.

مراکزداده

لاوان ارتباط با در اختیار داشتن متخصصان کارآزموده و توانا، و با رعایت تمامی استانداردهای روز جهانی و بهره‌گیری از دو دهه تجربه ارزشمند و مفید در زمینه مشاوره، طراحی و پیاده‌سازی دیتاسنترها، آماده ارائه خدمات فنی و مهندسی در این زمینه‌ها به سازمان‌ها، شرکت‌ها و موسسات محترم است.

خدمات طراحی و پیاده‌سازی دیتاسنترها در لاوان ارتباط در زمینه‌های تخصصی زیر ارایه می‌شود:

طراحی و اجرای زیرساخت فیزیکی دیتاسنتر

طراحی و اجرای ساختار پسیو دیتاسنتر

راه‌اندازی سیستم‌ها و سرویس‌های مدیریتی و مانیتورینگ

ارائه راهکارهای امنیتی طراحی و اجرای زیرساخت فیزیکی و فضای محیطی دیتاسنتر

برای ارتباط و اطلاعات بیشتر به صفحه تماس با ما مراجعه فرمایید.

مراکز داده